Колко часа сън за 4- 5 годишно дете?

  • 3 705
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
Моят син ляга към 21:30 и става 6 - 6:30. През деня спи 1-2 часа. В отделна стая е и заспива сам. Случва се, разбира се, да гостува при някоя от бабите, след което ми е трудно да върна режима.

# 16
  • Мнения: 5 183
Аз пък баби нямам наоколо, щото сме съвсем на другия край на света.
Понякога много ми липсват проблемите от този род - поне за малко някой да го поглези  Crazy

# 17
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ако спи по 10 -12 часа през ноща  през деня не спи

# 18
  • Мнения: 2 978
Симона ляга в 22.00-22.30 и спи максимум до 8.00ч.

Иренка, аз мисля, че трябва да дръпнеш на страни мъжката част Wink и да му обясниш спокойно как се чувстваш.
Какво приказва детето, как ти отговаря, как се държи, как спи и всичко, всичко, което го казваш тук, но спокойно.

Знаеш мъжете какви стават като ги нападат. Хич не мислят, а почват да се защитават!

Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 983
Захар4е ме е изпреварила. И аз мисля че от двата проблема "бабата не ми зачита мнението" и "на различно мнение сме с таткото" вторият е с приоритет и трябва да обърнеш първо на него внимание  Peace  Детето се обърква кого да слуша, ако мама и тати са на различно мнение. А ако едното съвпада с неговото желание, ясно е към кого ще се ориентира  Mr. Green  Поговори спокойно с таткото, и вземете общо решение как е най-добре за детето. След това го съобщете на детето и на бабата. Успех  Hug

пп Забравих да кажа, че системното спане в чуждо легло /на когото и да било/ не е добре за детето и е много по-убедителна причина от тази за часовете сън  Peace

# 20
  • Мнения: 2 132
А какъв е проблема от спането с баби? Не питам конкретно авторката.

# 21
  • Мнения: 2 587
При мен проблема е че се разглезва.От бебе заспива сама - слагам я в креватчето,пея песничка(сега чета приказка),гася лампата,излизам от стаята и след пет минути детето спи.След две приспивания при баба с гушкане и говорене(беше на година и нещо тогава) след като се върна в собственото си креватче започна да се глези - рев и протягане на ръчички за приспиване.Отне ми две седмици,за да свикне пак да заспива сама.Колкото и егоистично да звучи не мога да отделям по час-час и половина всяка вечер,за да приспивам дете след като знам че може и само да заспи.
Виж на обяд вече е друга работа - слагам в леглото и ако иска да спи,ако иска да играе - тогава може и с баба да легне и само да си говорят.

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да, вече си поговорихме. Дори снощи той й каза, че ще трябва да си спи в кошарата, аз изобщо не се намесих този път. Предната вечер пак спа там и се надигна в 6 и 30 и дойде при нас. Тогава вече побеснях и му казах някой работи. Та вечерта сам пое инициативата за разговора с Алекс. И това май ще е временно, но ще видим.

На мен лично не ми е проблем да спи там, вече е голяма за кой знае какво разглезване. Яд ме е, че става много рано, не се наспива и после цял ден се разправяме.

п.п. Захарче, не съм те засичала скоро. Ти си се преместила май на друго място вече?

# 23
  • Мнения: 1 567
Колко часа сън са необходими за тази възраст? На обяд категорично отказва да спи.

Колкото им е необходим. Мойта заспива в 22 (понякога и 23 Embarassed), сутрин става в 07 за детската. По обяд дремва за около 1,5.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 598
10-12 часа е нормалният сън за моето дете.

# 25
  • Мнения: 19 365
Нормално ли е това? Моето дете спи около 9-10 часа, на обяд не спи Shocked
Мъжът ми все разправя, че спяла малко, но мислех че е наследствено. Аз докато не падна от умора, не лягам.  Сега направо се изумих колко много спят другите деца.

# 26
  • Мнения: 317
Нормално ли е това? Моето дете спи около 9-10 часа, на обяд не спи Shocked
Мъжът ми все разправя, че спяла малко, но мислех че е наследствено. Аз докато не падна от умора, не лягам.  Сега направо се изумих колко много спят другите деца.
Нормално е... Laughing то и аз все казвах "от сън спомени няма" - е чула ме е -на 1г6м отказа следобедния сън, лягане вечер към 22ч зимата, около 22,30-23ч лятото, ставане не покъсно от 7ч., а напоследък едва дочаква и 6ч сутринта.. а пък има енергия като торнадо Joy

# 27
  • Мнения: 476
Синът ми е на 4г. От бебе спи много. Нощният му сън е около 10-11часа, а следобедният около 3часа. За сега няма изгледи да махне следобедното спане и ако вечер един час се приспиваме, то следобяд сякаш припада като допре възглавницата. Това е, когато не ходи на детска, където спазват друг режим.

Общи условия

Активация на акаунт