ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 62 007
  • 1 596
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 373
Благодаря, значи аз нещо не я разбирам тази анкета, но не е от значение.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 541
Запис да следя и тук  Hug.

# 47
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 433
Г-н Джонев, кога се очаква списъците да се изчистят от имена, изписани на латиница? Т.е. има ли срок за коригирането им и изписването им на кирилица?
А който не ги коригира, ще участва ли в класирането? Уж системата трябва да дава грешка, но виждам, че в списъците тук-там все още се мъдрят зле изписани имена.

# 48
  • София
  • Мнения: 737
запис

# 49
  • Мнения: 1 255
Резултати от анкетата

В анкетата за избор на метод на подреждане на граничните групи с равен брой точки участваха точно 7400 семейства на деца, родени 2006 г. и по-малки, които кандидатстват за прием от септември тази година. Анкетата бе активна за над 12900 семейства в продължение на повече от седмица. Отговорили са 57.4% от запитаните.

Резултатите от анкетата са следните:

1.   Има мнозинство за номер от системата (3904 гласа - 52.8%) спрямо избор от педагогическите съвети (3496 гласа - 47.2%). Разликата е 408 гласа или 5.5%.

2.   Има преобладаващо мнозинство за номер на случаен принцип под граждански контрол (4625 гласа – 66.1%) спрямо номер с обратен брояч ‘бързи пръсти’ (2370 гласа – 33.9%). Разликата е 2255 гласа или 32.2%.

Ако решението на Дирекция „Образование” всички градини да приложат номер от системата за третично подреждане се запази, със сигурност този номер ще се генерира на случаен принцип под граждански контрол с публичен регистър. Окончателното решение на Дирекция „Образование” ще бъде съобщено в петък 15.05 след консултация с педагогическите съвети. Нашето очакване е, че решението ще се запази непроменено за всички градини.

Това означава, че граничните групи ще бъдат подредени и класирани още при първоначалното класиране. Процедурата ще е сигурна и прозрачна.

Няма да се изискват допълнителни действия от родителите! Обявената дата 25.05 за заявки за входящ номер отпада. Заявки няма да са необходими.

Благодарим на всички участници в анкетата!

Екип ИСОДГ


П.С. Ето детайлните резултати:

Неопределени   229
Вариант 1   3496
Вариант 2   1356
Вариант 3   2548
   
Избор между Вариант 2 и 3 на отговорилите "1. Класиране от педагогическите съвети":
Вариант 1-2   1014
Вариант 1-3   2077

Обобщени резултати:

Педагогически съвети 47.24% (3496) <> Номер от системата 52.76% (3904)
Номер с обратен брояч ‘бързи пръсти’ 33.88% (2370) <> Номер на случаен принцип 66.12% (4625)

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 18:38 от kg.sofia.bg

# 50
  • Мнения: 2 280
Честито, г-н Джонев..

  bouquet

Най-напред обявихте, че няма да участвате, ако се вклщчи фактора време и........ той просто отпадна..
След това... понеже ПС на ДГ го пискаха...под някаква форма... Вие..временно приехте такъв вариант.."компромисен"..
Накрая, все пак успяхте да си извоювате чистия жребий, който се опитвате да прокарате от самото начало, НО...този път изглежда така, все едно родителите са си го поискали..
..
Очаквам до края на тази седмица толкова да сте ни изнервили с всякакви "екстри", че..да се сбъдне и вашата необяснима за мен реплика:
"Ще опитаме да направим приема такъв, че дори родитлеите, чийто деца не са приети да са удовлетворени"...
..
Нямам идея от какво точно очаквате да са удовлетворени..
Със сигурност всички ще си отдъхнем, когато кампанията приключи..(поне до следващата)..
..
Проблема е, че с непрекъснатите класирания и ежеседмичнит екласирания, всички сме на тръни непрекъснато и...... надеждата умира последна..
...
Аз, като един интелигентен човек- шапка Ви свалям за умението да манипулирате масите..
Предполагам,че не само аз мога да оценя това Ви умение и..Ви предричам блестяща кариера..( не,че ви липсва в момента) на всяко поприще, което си харесате...

# 51
  • Мнения: 4 065
След като ни баламосвахте две седмици с тази анкета може ли по същество да ни отговорите на въпросите, които се задават настоятелно от различни майки (потретвам се, но един от тях е за класирането на деца с неправилно изписани имена, спрямо имената, фигурриращ в актовете им за раждане), както и да ни осветлите докъде стигнахте с проверките по ЕГН на деца, родители, БАБИ/ДЯДОВЦИ и т.н
Г-жа Фандъкова обещава да ви окаже съдействие за достъп до ЕСГРАОН.
Докъде стигнахте?
Ако нямате такъв достъп, как ще се доказва родството дете/баба дядо, работещ ОДЗ?
Поне проверките за работещи родители факт ли са вече?

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 21:05 от blueeyes

# 52
  • София
  • Мнения: 4 909
Очаквам до края на тази седмица толкова да сте ни изнервили с всякакви "екстри", че..да се сбъдне и вашата необяснима за мен реплика:
"Ще опитаме да направим приема такъв, че дори родитлеите, чийто деца не са приети да са удовлетворени"...

Това съм го пропуснала  ooooh!  Shocked !!!
Вече съм на 100% сигурна, че след като се направи толкова много в посока "прозрачен" и "обективен" регламент, моето дете ще се класира за ДГ в най-добрият случай, когато навърши 18 години.

# 53
  • Мнения: 7 473
Честито, г-н Джонев..

  bouquet

Най-напред обявихте, че няма да участвате, ако се вклщчи фактора време и........ той просто отпадна..
След това... понеже ПС на ДГ го пискаха...под някаква форма... Вие..временно приехте такъв вариант.."компромисен"..
Накрая, все пак успяхте да си извоювате чистия жребий, който се опитвате да прокарате от самото начало, НО...този път изглежда така, все едно родителите са си го поискали..
=======================================================================
                Аз, като един интелигентен човек- шапка Ви свалям за умението да манипулирате масите..
Предполагам,че не само аз мога да оценя това Ви умение и..Ви предричам блестяща кариера..( не,че ви липсва в момента) на всяко поприще, което си харесате...

                 Щурчо  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
                 И аз се включвам в групата на оценилите уменията на г-н Джонев да МАНИПУЛИРА и то най-нахално мнението на родителите и да  представи СВОЕТО след това за тяхно.А блестяща карпиера не се и съмнявам,че ще има ....защото имам едно на ум и знам едно нещо повече. Mr. Green
                 
Благодаря, значи аз нещо не я разбирам тази анкета, но не е от значение.
                  Не е вярно,че не разбираш,ама ни правят на маймуни.Сега като попълваме анкети поне ще се сещаме да питаме кои въпроси се коалират за да се постигне желаното от анкетиращия.Като не сме разбрали,че 2 и 3 се събират като резултат хич и да не сме участвали в анкетата.За първи път в живота си / да не говоря,че съм учила ТОЧНО как се прави анкета, проучване и т.н./ се сблъсквам с подобна анкета или по-точно с подобно потъпкване на мнението на 47 % от анкетираните.
                   Сега вече ме обзема хазартна страст и съм готова да се хвана на бас,че разделените списъци няма да излязат на 15-ти защото са спретнали преврат  Mr. Green,а класирането ще ни поднесе нови изненади,но вероятно няма да е на 23. Mr. Green Това са очакванията ми след всички глупости и сривове.
                 

# 54
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
*щурчо* много добре го е казала ...

# 55
  • София
  • Мнения: 6 011
Запис.

# 56
  • Мнения: 9 973
дай ми Боже сили!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 7 212

Това означава, че граничните групи ще бъдат подредени и класирани още при първоначалното класиране. Процедурата ще е сигурна и прозрачна.

Няма да се изискват допълнителни действия от родителите! Обявената дата 25.05 за заявки за входящ номер отпада. Заявки няма да са необходими.


Малко се обърках.
Доколкото разбирам случайните номера от системата ще се раздадат някъде между 21 и 23 май, така ли?

# 58
  • Мнения: 180
как ли се чустват избралите варианта на бързите пръсти, когато се оказа, че всъщност са гласували за случайно число? кой гарантира, че при второ гласуване, когато техния първи избор отпадне всичките до един като войници ще изберат вариант 3? хората имат различен път на логиката, сигурна съм, че доста са го избрали, защото си мислят, че имат по-бързи пръсти. ( това между другото е доказано- мъжете могат да направят за минута повече удари с пръст, отколкото жените- заради тестостерона)
Или- на президентски избори (за да продължа аналогията с политиката) се явяват 3 ма, нито един не печели с 50 %. но вместо да има 2ри тур- изненада! гласовете на 2 и 3 се сумират и печели... не този с най-много гласове?
Днес говорих с една директорка на ОДЗ, която беше много притеснена да не би да се стигне до вар1, защото трябвало да сочи списъка и да казва този да, този не. последните разяснения на Г-н Джонев не ги беше чела и още беше под влиянието на първоначалното заблуждение, създадено от него. какво си мисли обикновения родител? не ми се мисли...

# 59
  • Мнения: 180

Това означава, че граничните групи ще бъдат подредени и класирани още при първоначалното класиране. Процедурата ще е сигурна и прозрачна.

Няма да се изискват допълнителни действия от родителите! Обявената дата 25.05 за заявки за входящ номер отпада. Заявки няма да са необходими.

как така ще има промени в последния момент? Нали казахте, че е много рисковано да се правят промени в последния момент? създавало се напрежение и технически било неизпълнимо???

Общи условия

Активация на акаунт