През ДЕКЕМВРИ аз ще стана мама, от мене по-щастлива няма!

  • 11 455
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро!
Така, записах се за ЖК, взеха ми необходимите изследвания,
резултатите след 4-5 дена. Видях си бебето, пораснало е 32.4 мм и всичко е ок, засега.
За БХС ме викат чак 15 юни, много далеч ми се стори... Иначе, ми изписа, нош-па, магнерод, витамини "Матерна",
и успях да изтърмъча витамин С на ампули за малката, в моята рецепта. Blush
Всички тези неща ми ги изписа, не защото имам нужда, ами за всеки случай понеже се водя рискова и вече се
зная ,какво рохко яйце съм, ако ми стане нещо да съм готова. Пък и ми е трето, дето вика лекарката, "То тебе мога вече и сама да те оставя да се преглеждаш".
На ФМ ще ходя като направя пълни 12 г.с., пак ще се обадя да питам ,че да не объркам нещо.
Проявявам разбиране към всички майчета с малки дечица, много е тежко, лека - полека и аз се мъча, да отлюспя малката от носене.
Извън темата... някой да е ползвал http://imagesforum.doctissimo.fr/mesimages/3556094/quinny_zapp.jpg, че ми се
ще да взема за дребната, като лятна количка, уж, за по лек вариант!?

# 76
  • Мнения: 118
Добро утро, момичета  Hug

И при нас е трудничко с малката кака. Тя е доста буйно дете и си иска доста тичане. Отделно от това на моменти се инати и иска да я носи някой, не иска да ходи. И след като получих зацапването в началото ме предупредиха да не се увличам. Та се наложи рязко да спра с носененто на малката и тя естествено се почувства пренебрегната. Даже една вечер дойде до мен, посегна да ме удари през корема и ми каза :"Не бичам това бебе, мамо" а аз ей така  #Crazy Обяснявам непрекъснато, за да свиква с мисълта и да не се чувства изоставена, но още не е готова
evil  разсмя ме с това "То тебе мога вече и сама да те оставя да се преглеждаш"  Laughing А по въпроса за количката - не съм ползвала такава. Моята е комбинирана, но и аз трябва да помисля за някакъв вариант, защото сега ще ми е доста тежичка за носене

# 77
  • Мнения: 2 768
evil, аз я ползвах много дълго, до като стана детето на 3г че и повече и съм супер доволна! Мъкнехме я навсякъде с нас, дори в чужбина, защото става много малка, когато се сгъне. Няма легнало положение, но моята дъщеря спеше у дома от как стана на година и половина, тъй че за мен не беше проблем.

Сега си мисля, че май не трябваше да я продавам, ама никакви намерения не съм имала да бременея пак (или поне не толкова скоро). Всичко съм раздала - кошари, матраци, колички, столочета за кола няколко р-ра, столче за хранене, дрехи ... абе всичко бебешко!
Сега ще трябва да зареждам наново  Mr. Green

# 78
  • Варна
  • Мнения: 3 953
eta много ми хареса и на мен ,вчера я побутах и ми се стори
много добър вариант, а и по-здрава ми изглежда от Маккларън-а.
/по който залитам още, заради килограмите и това, че може детето да спи в нея/
Тревогата ми е от това дали ще може да спи в нея, не че я мъкна точно
в обедно време, ама инцидентно смятам, че няма да е проблем.

# 79
  • Мнения: 2 768
Инцидентно не пречи, но за редовен сън всеки ден няма да е удобна може би.
Ето ни преди няколко години, София беше на 2г.

# 80
  • Мнения: 106
Много се радвам, че има такова оживление в темата ни, все така момичета Hug
Аз за себе си установих, че ако се залежа и се започва с гадене и лошо настроение, и обратно, колкото повече се движа и правя нещо, вкл. и навън на разходка, съм доста по-добре.

И аз се чувствам точно така-колкото съм по-активна,с толкова повече енергия се зареждам!!!

# 81
  • Мнения: 26
добро утро
а аз просто нямям сили да съм активна.чак ми става гузно за малката  ми,станах оправих я и легнах,та тя обикаляше един час около леглото....дано мине по бързо.лек ден на всички Hug

# 82
  • Мнения: 344
19 мнения след моето писание .. и никой не ме отразява ... Гукате си тука тея дето се познавате, а другите (новите) с може би елементарните си първични трепети (които на вас са ви вече познати) не ви вълнуват и не ги отразявате. Като гледам активността - само стари потребители, новите рядко се обаждат, защото остават "поздравени за добре дошли" и до там.
ОК, след като тук не срещам отношение, ще се насоча другаде. Разочарована съм оттук... Снобари!
Приятен ден и леко бременеене, гукайте си ...

# 83
  • Мнения: 388
Добро утро и от мен  Hug

Днес му ударих як сън до обяд, ама пък снощи трудно заспах и много се будих... то сигурно от нерви, че с тия мойте проблеми... не знам как ще дочкам петъка да каже лекарката че всичко е наред...

Иначе още не съм записала ЖК. Тъкмо си намерих лекар (препоръчаха ми един дето работи със ЗК и бил много внимателен) и то се появи проблема и си ходя още там в отделението дето си лежах да ме гледат... ако в петък докторката каже че всичко е наред веднага звъня да си запазя час за ЖК, че вече ми става гузно че се бавя толкова...

За момичетата дето вдигат малчовци ще предупредя да внимават, че една моя позната така си изпати от вдигане на нейния 12кг сладур...

Иначе освен сънливостта, бременлийските ми симптоми почти ги няма, ама то не е късно да се появят де... пък ако се размина - още по-добре  Mr. Green
Да ви питам - вие как сте с кръста? Аз имам адски болки сутрин - направо не знам на коя страна да се завъртя, че да ми е удобно  Confused много е зле положението Sad

# 84
  • Мнения: 221
Лек и успешен ден и от мен!
Днес и аз ходих на лекар, защото вчера хич не се чувствах добре, но днес съм ок, и докито ми каза, че е най- вероятно да имам сраствания от предишното секцио и сега от време на време да ме наболява.
И ние в къщи с малката госпожица не можем да избегнем дигането, а вече е над 15кила, но те просто си искат своето.

Да се похваля имаме си ембрионче 1,7см и днес му видяхме сърчицето. Доктора ми направи снимка, ама после си ми я взе за да се подсети да ми вземе изследванията от лабораторията . Аз още не съм се записала за ЖК, но май ще я направя във Вита, че ми е доста удобно като място, а и ние сме си чести клиенти там, защото от фирмата на мъжа ми ни направиха здравни застраховки и днес и за изследванията на рецепция не ми поискаха никакви пари, може би защото отидох с оплаквания, а не просто на месечен преглед, ох не знам трябва да проуча въпроса с застраховките.

 Hug Hug

 И за протокола от София съм, на 26г, втора бременност, термин 18.12.2009

# 85
  • Мнения: 2 768
MaMuHka, това беше на шега нали?  Simple Smile  Да го отдадем на хормоните поне?

Няма как всеки да отговори на всеки, виж само колко хора сме на първа страница.
Аз лично се включвам, когато има въпрос, на който мога да отговоря или тема, която ме засяга. А също така да си споделя нещо мое си, което не мога с приятели и роднини, защото едва ли им е приятно да говоря само за бременността ми. Един вид "душевен одушник", не държа някой да ме забелязва или да отговаря на това.

По принцип във форума чата е забранен и имам изградени навици, все пак съм тук вече 5 години. Може да изглеждам темерутеста или снобарка, че не поздравявам всеки нов. Но чета всичко и забелязвам всеки. Между другото, това ми е първата отчетна тема, в която пиша и го правя наистина да изпускам парата сред сродни души.
Споделих  Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 13:00 от eta

# 86
  • Мнения: 388
19 мнения след моето писание .. и никой не ме отразява ... Гукате си тука тея дето се познавате, а другите (новите) с може би елементарните си първични трепети (които на вас са ви вече познати) не ви вълнуват и не ги отразявате. Като гледам активността - само стари потребители, новите рядко се обаждат, защото остават "поздравени за добре дошли" и до там.
ОК, след като тук не срещам отношение, ще се насоча другаде. Разочарована съм оттук... Снобари!
Приятен ден и леко бременеене, гукайте си ...

Не виждам защо се сърдиш... До колкото разбирам, последното ти мнение което  "никой не отразява" е това:

Момичета, сега се връщам от първия преглед. Оказа се, че заради по-продължителния ми цикъл - 30-32 дни, сме малко назад - отговаряла съм на 5-та седмица и нещо ... , не в 7-ма и 4 дни и след 10 дни пак имам час. Сега се видя само сакчето и малко топченце вътре  Party Каза, че всичко изглежда нормално, няма деформации. Де да видим на 22-ри дали ще тупка сърчицето ... ама трябва да тупка.  Hug
Иначе сега ми каза, че сакчето е 24 мм.

Не си чак толкова нова в темата, а до колкото виждам, на предните ти постове са ти отговаряли момичетата. Ако не си прочела тези 19 поста, в тях момичетата обсъждат проблеми, които са им на главата, а честно казано тези проблеми са им по-важни за намиране на решения... Не искам да се заяждам, опитвам се да ти обясня, че е нормално да пропуснем да те поздравим, предвид че имаме доста по-сериозни неща на главата. Ето аз например - от почти седмица съм с кафеникаво течение, което в последните дни става все по-кърваво... разбира се, че се радвам че при някои момичета всичко се развива нормално, но в момента проблема с течението и опасността да изгубя бебето заемат доста голяма част от мислите ми и предвид, че трябва да лежа, предпочитам за няколко минути в поста си да питам за неща които ме занимават и да не губя време да поздравявам всеки решил да се похвали (въпреки че често го правя)... още повече, че ако се върнеш назад ще видиш, че не си единствената, която "никой не отразява" (но ще се съгласиш, че на този етап, пълен с проблеми, едва ли можем да обърнем внимание на абсолютно всеки).
Разбира се, никой не те задължава да ни посещаваш, това си е лично твой избор.
Предполагам, че повече няма да пишеш при нас, но все пак ако имаш нужда от помощ или съвет, вярвам че ще има кой да ти отговори.

п.п. Извинявам се, ако тона ми се стори на някой малко остър

# 87
  • Мнения: 344
Значи тук всеки си пише квото му е на главата .. "отдушник" и това е .. ясно, ок!
Аз пък си мислех, че форума е място, където всички си споделяме радости и проблеми, подчертавам "споделяме", а не "пишем",  защото споделянето се изразява и в съответен отговор някакъв. Не казвам, че искам да го обръщам на чат, но в крайна сметка, аз трябва ли да се чувствам виновна, че нямам проблем и заради това не пишете нищо и не споделяте радостта ми? Само за проблеми ли трябва да пишем? Не искам да звучи все едно искам цялото ви внимание, но в крайна сметка и аз съм бременна, също като вас и искам да ме отразяват в темичката.
И както каза Ета
да си споделя нещо мое си, което не мога с приятели и роднини
Аз също затова съм го написала това тук, защото колкото и да ми се иска, не мога да изкрещя на целия свят радостта си. И на този етап за момента, вие сте едни от малкото хора, които знаят за бременността ми и могат да разберат, поради сходните неща, които ни се случват; това, което ни обединява в тази тема.
Мисля, че на всеки, както и на вас, му е приятно (особено в това чувствително състояние) да бъде отразен и да не се чувства изолиран от "групата старши и опитни".
Надявам се да ме разберете правилно, незнам дали се дължи на хормони, ама не се чувствам като в свои води тук .. допълнително от това, че всичко с бременността ми е непонятно и странно. Надявах се атмосферата с други мамета да ми "олекоти" напрежението от неизвестното.

# 88
  • Мнения: 1
Здравейте, записвам се и много се радвам, че сте харесали заглавието ми за тема Embarassed
На всички новодошли "добре дошли" и хубави неща за споделяне!
Аз започнах да се чувствам малко по-човешки, макар че продължавам да си имам моменти и дни.
Освен това, започва да ми личи и сина ми пръв ми каза, даже като му казах, че вероятно е от многото храна и течности, които поемам той запротестира, че това е "различен корем" и "видя ли, мамо, казах ли ти"...когато приятели започнаха да ми казват, че ми личи.
Ще бъда на преглед към края на месеца, не знам защо съм си наумила да е 26 май, та тогава ще пиша, надявам се въодушевена.
Хубави мисли и емоции на всички ви!

# 89
  • Мнения: 1 391
Абсолютно подкрепям Ета - все едно аз съм го казала същото... и Краставичка - просто това е нормалното!

Бих казала, че човек, който отговаря на всички постове - трябва да е абсолютно човек без работа... и грижи... това е невъзможно!
И ненужно!

И аз пък лично, много се дразня, някой да ми държи косвено сметка в интернет пространството - с какво съм длъжна да обирам тези негативни думи и мисли, че чак и обиди?! Не съм длъжна нито да попълвам, нито да отговарям на когото и да било, правя го абсолютно по-добра воля, когато мога да се намеся в нещо, в което имам някакво конкретно мнение и да помогна на някого го правя.
А за да те забележат, трябва сама да се постараеш - и то не негативно, а позитивно. И какво пък ако не те забележат от раз!? Или ако те няма дори в списъка... какво - този списък кому е нужен.. замисли се само... просто е смешно. И ми става смешно и чудновато как е възможно това - наистина проблемите на всяка от нас никой не ги знае... аз също от 1 месец съм болна, дъщеря ми е болна... имаме хиляди грижи и не мога да ръкопляскам на всяко мнение.. съжалявам, но това е живота. А на който не му харесва, нямаме против да си търси и друго място, където повече ще му хареса - това е - интернет дава място за всеки и всичко е на свободна воля - СВОБОДНА ВОЛЯ - който както му изнася, но обиди да се сипят е неприемливо и мисля, че дължиш извинение на всеки!

Тук всички са толкова добронамерени и мили мами, че просто е кощунство да бъдат обиждани - това е клуб за разбирателство и взаимопомощ на добра воля - когато който както може, без да бъде руган, съден и обиждан, че видите ли цели 19 отговора не е обърнал внимание на някого.

Съжалявам, за тона, не исках да звучи така рязко, но на няколко пъти се случва да се пишат реплики, държащи сметка - ама защо не ми отговаряте ...  Разберете - ние сме като вас и не живеем в интернет денонощно! Аз тогава със същия тон мога да попитам -  а ти защо лично не ми отговори на моето мнение?! Но няма да го направя - защото ми е все тази - аз го пиша мнението си, и който може и чувства ми отговаря, който не не - голям праз... нищо лошо - какво пък толкоз е станало...

Наистина нека го оддадем на хормоните, защото другото би било тъжно...

И нека повече няма такива кавги! Защото това започва да прилича на комплексарщина, на някакъв клуб, в който всеки има някакви невидими задължения... няма такова нещо!

Ребята, давайте жить дружно!   bouquet Grinning

Общи условия

Активация на акаунт