Отказване за издаване на бг паспорт на дете във Варна

  • 5 063
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • САЩ
  • Мнения: 170
Дано да е така както казваш. Аз знам че има бърза и експресна поръчка, нашите така ги подновяваме, но наскоро четох че в София ставало, но във Варна не, че им отнемало повече време за проверките на данни. Сигурно пеша пътуват тия данни от Варна до София и обратно, знам ли  Close Абе на място ще си проверим като се приберем, това поне ми стана ясно.

# 16
  • В облаците
  • Мнения: 63
Да, определено на място ще се изясни категорично, но и с тръшкане и настояване ще стане според мен  Wink

# 17
  • Мнения: 221
Може би причината да откажат да издадат бг паспорт е друга,а не липсата на двамата родители там на място.След като сте направили сега пълномощно за издаване на бг акт за раждане няма как със същото пълномощно да се извади и паспорт,тъй като бланките са различни и за паспорт освен пълномощно се попълва и тази жълтата бланка която е за издавене документ за самоличност.Трябва първо да вземете бг акта за раждане да го преведете да му сложите апостил и едва след това да отидете в посолството заедно с детето, акта за раждане и няколко снимки не си спомням колко точно.Там попълвате бланката и правите ново пълномощно в което се записва че е за подаване и получаване на паспорт.
Другия вариант е пасаван,но и за него трябва първо да си вземете акта за раждане.Успех  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 804
 alexyani-свеар си е написала-че е направила съответните пълномощни-дори и бланката за паспорта да попълнили пред служител от посолството-просто вече паспорти чрез плъномощник не се издават. Peace

# 19
  • Мнения: 3 880
Там попълвате бланката и правите ново пълномощно в което се записва че е за подаване и получаване на паспорт.
Naughty
Не внимаваш Wink
Вече няколко пъти по-нагоре споменахме, че отдавна не правят паспорт с пълномощно. Само лично- или в/чрез посолството или на място в паспортна служба, трети вариант няма Peace

# 20
  • Мнения: 4 916
Момичета, бъркате нещата - декларация за съгласие от отсъстващия родител е едно, а пълномощното - съвсем друго.

# 21
  • Мнения: 1 107
Там попълвате бланката и правите ново пълномощно в което се записва че е за подаване и получаване на паспорт.
Naughty
Не внимаваш Wink
Вече няколко пъти по-нагоре споменахме, че отдавна не правят паспорт с пълномощно. Само лично- или в/чрез посолството или на място в паспортна служба, трети вариант няма Peace
да разбирам ли, че от посолството всъщност могат да задействат процедурата за издаване на паспорт и да го получиш в чуждата страна(макар и с голямо забавяне) и да се пътува към БГ вече с паспорт, а не с пасаван?

# 22
  • Мнения: 1 473
Да, може чрез посолството да се издаде паспорт, но трае месеци. Родителите попълват необходимите документи, но пак трябва да са двамата при подаването.
За повече инфо, може да четете посочените условия и изисквания, които ги има подробно описани на Интернет страницата на всяко  бг посолство.

# 23
  • Мнения: 3 880
да разбирам ли, че от посолството всъщност могат да задействат процедурата за издаване на паспорт и да го получиш в чуждата страна(макар и с голямо забавяне) и да се пътува към БГ вече с паспорт, а не с пасаван?
Да, стига да имаш достатъчно време, защото, както каза Ана, процедурата и дълга (и понякога мъчителна, според зависи на какъв служител ще попаднеш Wink).

# 24
  • Мнения: 1 107
да разбирам ли, че от посолството всъщност могат да задействат процедурата за издаване на паспорт и да го получиш в чуждата страна(макар и с голямо забавяне) и да се пътува към БГ вече с паспорт, а не с пасаван?
Да, стига да имаш достатъчно време, защото, както каза Ана, процедурата и дълга (и понякога мъчителна, според зависи на какъв служител ще попаднеш Wink).
е, да не забравяме, че българската администрация е навсякъде Joy, но все пак е решение, особенно ако имаш време и не бързаш, нали? Иначе току виж се прибере единия родител с детето и въпреки документите, пълномощните, дкеларациите за съгласие и т.н., които има в себе си- някой в Бг реши, че е необходим и другия родител да долети  Thinking

# 25
  • Мнения: 4 916
... е, да не забравяме, че българската администрация е навсякъде ...

В този случай не става въпрос за администрацията, а за чисто технически причини - паспортите не се пускат към Бг с всеки самолет, а с дипломатическа поща, т.е. по човек, а това не става всяка седмица (не и извън най-близките до Бг страни).

# 26
  • Мнения: 3 804
При нас дипломатическата поща е веднъж месечно -затова когато вадихме предните паспорти ми отне 2 месеца-но успях да подам документите преди да е тръгнала пощата за съответният месец.

# 27
  • Мнения: 1 107
При нас дипломатическата поща е веднъж месечно -затова когато вадихме предните паспорти ми отне 2 месеца-но успях да подам документите преди да е тръгнала пощата за съответният месец.
това си е напълно приемлив срок- все пак една нормална поръчка за лични документи и в България е 1 месец. Благодаря за информацията!

# 28
  • Мнения: 4 916
При нас дипломатическата поща е веднъж месечно -затова когато вадихме предните паспорти ми отне 2 месеца-но успях да подам документите преди да е тръгнала пощата за съответният месец.
това си е напълно приемлив срок- все пак една нормална поръчка за лични документи и в България е 1 месец. Благодаря за информацията!

При тях е един месец, другаде може да е повече. Обади се в консулството и питай колко време ще отнеме пристигането на готовия паспорт и кога най-късно трябва да подадеш документите.

# 29
  • Мнения: 1 107
При нас дипломатическата поща е веднъж месечно -затова когато вадихме предните паспорти ми отне 2 месеца-но успях да подам документите преди да е тръгнала пощата за съответният месец.
това си е напълно приемлив срок- все пак една нормална поръчка за лични документи и в България е 1 месец. Благодаря за информацията!

При тях е един месец, другаде може да е повече. Обади се в консулството и питай колко време ще отнеме пристигането на готовия паспорт и кога най-късно трябва да подадеш документите.
разбира се Grinning

Общи условия

Активация на акаунт