Германия - България с кола, какво и как?

  • 115 604
  • 235
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 508
Я да питам и аз,
мъжът ми иска да пътуваме през Словения, Хърватска.., чета ви, вие пътувате през Унгария. Моля ви споделете, предимства и недостатъци!
А през Румъния как е? Ние ще пътуваме Мюнхен-Варна и ще се радвам да ми помогнете с мнения.

# 76
  • Мнения: 1 190
През Хърватска магистралните такси май са доста солени - затова!

# 77
  • Мнения: 1 693
perla, поне за нас има няколко предимства. Магистралите през Словения са по скъпи, има повече граници, плаща се и караванкен тунел ( ама как го написах  ooooh!).Не дай си боже да се чака колкото нас , просто нямам думи. Мисля че пътя се удължава около 100 километра. За пътуването- един съвет. Ние пътувахме почти по вашия маршрут. Влезете ли в България, мислете по коя магистрала тръгвате. Ако нямате отбиване северно от Стара Загора ви препоръчвам не с две а не знам с колко ръце магистралата през Нова Загора. Правят ремонт на подбалканската линия и е ужас. Другото е, че има една отбивка през Дюлинския проход. Опитайте се да минете през Слънчев бряг, а не през прохода. Увеличава се с 30 километра, но пътя е перфектен. За Румъния знам, че има много ограничения на пътя и доста населени места.
Успех на всички пътуващи.  Hug

# 78
  • Мнения: 508
Влезете ли в България, мислете по коя магистрала тръгвате. Ако нямате отбиване северно от Стара Загора ви препоръчвам не с две а не знам с колко ръце магистралата през Нова Загора.

Опиши ми, моля те пътя. Коя магистрала, как се казва. Градовете кои са.

# 79
  • Мнения: 1 693
Ние минахме през самата София първо ( не сме минавали през околовръстното). После тръгваш за Пловдив, Стара Загора, Нова Загора и Сливен. След като минеш Сливен и стигнеш петолъчката тръгваш за Бургас. Сега не знам точно на Айтос или на Карнобат се делеше пътя за Слънчев Бряг. Пак ще питам и ще напиша.  Има едно място точно след един от тези градове което се разделя на две. На едното има табела само Варна а на другото Варна и Слънчев Бряг. Хубаво е да минете по втория. От там нататък няма какво да сбъркате. Говоря за магистралите които минават под балкана. Знам че има и магистрала София - Варна, която минава над Стара Планина. Него път не съм го минавала. Ние имахме престой по средата на пътя и затова минахме по долната магистрала, но само до Стара Загора.  Ако има друго питай.

# 80
  • Мнения: 596
Малко инфо и от мен,може да е полезно за някого,ние пътувахме на 23-ти и 24-ти юли от Бремен-Хановер-Дрезден-Прага-Бърно–Братислава-Будапеща-Белград-София.
За пътищата в Германия няма какво друго  да напиша освен невероятни,въобще до Сърбия магистралите са добри,но там не само,че не е магистрала,но и събират такси,от Белград до Ниш е хубава магистралата обаче.
През Прага и Будапеща се минава по трудно без навигация,липсват табели особено в Будапеща,там са само стрелки,поне моето впечатление е такова,аз в Германия  без проблем се ориентирах и даже казвах на мъжа ми,че мога да я кръстосам насам и натам само да имам време.
Винетка за Чехия ни излезе 11€,за Словакия-4.90€,взехме ги веднага като влязохме на чешка територия.
За Унгария-около 7.5€ платихме електронна винетка веднага като влязохме в Унгария.
За Сърбия платихме такси за пътищата 4€+3€+8€.
В България си взехме седмична винетка 10 лв,имаше полицаи и проверяваха на около 400-500м от границата,не всички автомобили естествено.
Само на унгарско-сръбската граница се наложи да чакаме час и нещо,но се издържа,после на сръбско-българската и на българската много бързо ни пуснаха,даже и не са карали да отваряме багажника,но преди нас имаше коли,които ги проверяваха,но пак бързо ставаше.
Общо сме пътували около 28 часа,като от тях 2-3 ч спахме след Будапеща,защото бяхме много уморени,особено мъжът ми,понеже той шофираше през по-голямата част от времето.

# 81
  • Мнения: 124
Посока България - Германия- в Сърбия спукахме 2 гуми наведнъж/ другото мина добре.

# 82
  • Мнения: 37
Момичета, ще ви потормозя още малко с моето пътуване София-Мюнхен. На отиване решихме да преспим в Кечкемет и си резервирахме нощувка в един пансион, който си намерих с ваша помощ  Hug. За на връщане, прескачайки от тема на тема в БГ МАМА, много се поблазнихме да останем 2 нощи във Виена. Решихме да спим в апартамент, но засега удрям на камък с резервациите. Явно края на август си е сезон и от 3 места ми отговарят, че няма места. Преди малко пуснах още 2 запитвания, пък да видим.
Имам 2 въпроса, ако някой може да ми помогне с информация.
Знае ли някой, как стои въпроса с паркирането във Виена?
и леля ми, при която ще ходим на гости в Мюнхен, ми поръча да и занеса едно лекарство-Карсил-каквото количество ми е възможно. Предполагам, че има някакво ограничение. Знае ли някой?
Благодаря ви предварително. Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 9 052
виж тук http://www.tourist-net.co.at/hotel/200mzumprater/index.htm - апартаменти със закуска. не е на 200 м . до пратера де Simple Smile но не е и далеко и от центъра също. Има място за паркиране. Във Виена проблеми с паркиране сме нямали

# 84
  • Мнения: 37
Мерси, сега ще ги проверя. А за паркирането четох по темите, че имало някои квартали с винетка и някои без. Та за това исках да разбера. И въобще като паркираме на някоя улица /в нашия случай ще е пред апартамента който наемеме/, дали се плаща като по наще сини зони или как?

# 85
  • Мнения: 508
Ние минахме през самата София първо ( не сме минавали през околовръстното). После тръгваш за Пловдив, Стара Загора, Нова Загора и Сливен. След като минеш Сливен и стигнеш петолъчката тръгваш за Бургас. Сега не знам точно на Айтос или на Карнобат се делеше пътя за Слънчев Бряг. Пак ще питам и ще напиша.  Има едно място точно след един от тези градове което се разделя на две. На едното има табела само Варна а на другото Варна и Слънчев Бряг. Хубаво е да минете по втория. От там нататък няма какво да сбъркате. Говоря за магистралите които минават под балкана. Знам че има и магистрала София - Варна, която минава над Стара Планина. Него път не съм го минавала. Ние имахме престой по средата на пътя и затова минахме по долната магистрала, но само до Стара Загора.  Ако има друго питай.

Що така newsm78Не е ли много заобиколно за нас? Ние пътуваме за Варна.

# 86
  • Мнения: 1 693
Перле, нали затова ти написах че има и горна магистрала. Мисля че е по удобна, но там съм минавала един единствен път и то когато я правиха. На мен ми е по удобно по подбалканската защото моя път спираше до Стара Загора, а след това тръгнахме за Варна. Но предупредих, защото е някакъв ужaс целия път. Нарязан е и просто  невъзможно да се пътува нормално. Сега ще погледна пътя по горната магистра

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 08:33 от viki_hrisa

# 87
  • Мнения: 508
Ясно. Мерси много  viki_hrisa  Hug

# 88
  • Мнения: 573
Подбалканският път между Калофер и Казанлък е в ремонт това лято и наистина е в ужасно състояние. За след това не знам как е, но вероятно тесен и натоварен, както беше преди 2 години.

# 89
  • Мнения: 1 693
Де да е само между Калофер и Казанлък. Продължава до Сливен. То поне да е направен както трябва, а то. Караш с по висока скорост и изведнъж пътя е изрязан. И това е на разстояния около 100-200 метра.  Сега слагат настилка, но пак има изненади.

Общи условия

Активация на акаунт