Бий ме, обичам те!

  • 4 911
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 394
Такива хора изпитват остра потребност от другия.Това е ...незнам...немога да си го обясня,но според мен някакъв вид страх...от самота,може би...и най-често според мен е при по-дългогодишни двойки...Така мисля де,това си е мой анализ на такава ситуация/ако мога така да се изразя/

# 46
  • Мнения: 743
Изчетох темата до тук. Все си мисля, че гордостта и егото на всяко същество не биха допуснали никакво насилие, независимо дали е физическо или не. Но по някакъв странен начин, има хора, които позволяват абсолютно съзнателно това да се случва. Не знам дали е от липса на достатъчно сила на личността, или просто е някакво примирение и тотална апатия. За жалост много жени си мълчат от страх.  Допускат всичко да се повтаря отново и отново. Вероятно няма на кого да разчитат и към кого да с обърнат за помощ. 
Самият израз БИЙ МЕ, ОБИЧАМ ТЕ! - го видях преди доста време на един билборд, думите бяха на пържола, обръщаща се към чукчето. Тогава се замислих и за другия поглед върху тези думи.

# 47
  • Мнения: 166
kallina_mallina, прочисти си пощата - пълна е. Hug

# 48
  • Мнения: 2
Преди доста години имаше случай в , който един индивид беше решил да размаже жена си баща ми го спря.После си говорехме по случая и ми каза , че един мъж е физически по  - силен от жена и може да се наложи с удари и ,че само страхливец , който го е  страх да влезе в вербална конфронтация с нея би го направил.
А и ако  е решил да я нарани с думи може да я нарани много повече отколкото физически.Та тази случка ми е запечатена в мозъка .

# 49
  • Мнения: 2 448
И с думи да е, все тая, що за комплексар трябва да съм, да се опитвам да мачкам самочувствието по какъвто и да е начин на човек, когото уж обичам. Точно обратното, дори и да има някакви свои проблеми или комплекси, аз ще съм човека, който най много ще го подкрепи да се пребори.
Имам и аз такъв познат, който все за голямата работа се имаше, как се държи лошо с жените и все подире му ходят, така и жена си мачкаше психически и беше сигурен, че ще го търпи за винаги и не може да гъкне, ама не позна, хвана си парцалите и детето му взе и сега кукува сам.

# 50
  • Мнения: 7 122
Обич таратанци. Един друг път. Може би се припокривам в представите си за такава обич с писаното от Рокси.
Освен че е въпрос на примиренчество или опит да се препълни чашата до степен на падане на пердето, може би е и форма на очакван реванш. За друго идеи не ми хрумват. 

Имах съученичка, на която баща й беше пияндур. Пиеше и биеше. Момичето създаде семейство след време. Познайте. Пиеше и я биеше благоверният й. Обаче и родителите му я малтретираха. Тя не правеше нищо по въпроса. Социалният модел на родното й семейство си беше казал думата. 

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
Физическото насилие е видимата, брутална страна на насилието.
Почти винаги то се появява, ако е имало психически тормоз, който много хора пренебрегват.

Хората, жертва на насилие - психическо и/или физическо - в повечето случаи се страхуват от отхвърлянето. Те болезнено се самоидентифицират с отношението на другия към тях, отказват да приемат, че могат да не бъдат обичани или харесвани и са готови не само да търпят тормоз, но и да вярват, че той е израз на любовта на другия към тях.

Проблемите на тези хора са дълбоки и изискват лечение, ако не желаят цял живот да са жертви. Те трябва да намерят себе си и любовта към самите себе си, за да изискват и получават такава от другите.

А що се отнася до дребните номерца, с които някои индивиди "подсилват" интереса към себе си, вярно е, че повечето хора са привлечени от преследването, от предизвикателството, но това може да бъде стимулиращо само в началото на една връзка, когато няма двойка, а два индивида, които се стремят да облекат образа си в мистериозност, да се покажат по-интересни, по-силни, контролиращи ситуацията, за да предизвикат отсрещната страна.
В двойката подобни игрички вече са си целенасочен тормоз и няма как да се приемат.

# 52
  • Мнения: 33
Доклкото аз разбрах идеята на Ellyst става въпрос  за дребните номерца, които върти едната страна в някаква връзка - семейство, гаджета и т.н. В този аспект - няма лошо според мен да се поддържа огъня, но естествено имам предвид лееека интрижка. Laughing Така или иначе рутината на ежедневието ни грабва в един момент и все трябва да се намери някакъв източник за поддържане на адреналина. Нооооо, всичко в границите на игра. Някои от крайностите, които сте описали са състави по Наказателния кодекс.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 840
Дребни номерца в семейството не понасям.
Случвало ми се е на улицата детето ми да падне и да се облива в кръв. В такива моменти звъня по телефона и ако той реши да се прави на интересен и да ми подхранва любопитството, не вдигайки телефона, не вярвам някой здравомислещ човек да сметне това за "подгряване" на поизстиналите ни любовни страсти. Crazy

# 54
  • Мнения: 33
Е, това с детето смятам за всички е ясно, че не влиза в категорията "закачки".
Невдигането на телефона също не бих го приела така, а по-скоро като липса на възпитание, освен ако не е било удобно да провежда разговор.
Идеята ми беше за всичко, което може да се приеме и като шега и всъщност да те накара да се позамислиш.
Могат го само някои мъже.

П.П. Клонка, дано никога не ти се случва подобно нещо с детето. Не мога да си представя ужаса.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
П.П. Клонка, дано никога не ти се случва подобно нещо с детето. Не мога да си представя ужаса.
Случвало ми се е и то два пъти - в единия случай се метна от количката и от раната на главата шуртеше кръв, все едно е заклан, а във втория изгуби съзнание. И двете ситуации са крайно травмиращи и в такива моменти човек подсъзнателно търси подкрепа от най-близкия си. Представи си, ако той реши да се прави на интересен в такъв момент и не си вдига телефона, за да предизвика "здравословна ревност". Ми, нечовешко е. Не приемам такива "игрички", когато има семейство, особено с дете. Слава богу, че моят мъж още не е тръгнал да "разнообразява" живота ни по такъв начин. Crazy
По време на "свободните" отношения, всякакви безумия са поносими. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 7 947
Истината е, че когато човек обича - той пренебрегва отрицателните страни на партньора в повечето случай или просто намира оправдания за тях.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 727
Га бях млада и глупава съм търпяла и бой, и кофти отношение, и номерца.
Сега съм дърта и претенциозна. Може би защото вече знам какво е любов.

# 58
  • Мнения: 0
в нашето семейство баща ми пребиваше майка ми от бой,но не мисля,че аз бих позволила на моя мъж да прави същото,така че не мисля,че "социалният модел на родното семейство си е казал думата".

Общи условия

Активация на акаунт