Приятелство и секс?

  • 9 845
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 13 206
Не винаги, понякога е точно така, обичаш прекалено много и осъзнаваш, че не си ти човека, който може да се справи с положението.
И аз имам подобен опит. Да останем заедно означаваше един от нас да направи огромен компромис, което неминуемо щеше да го направи нещастен. Разделихме се, но още се чуваме чат пат.

Момичета, аз това го разбирам.. понякога има драстична разлика в чувствата и обикновено този дето е по-трезв взима крайното решение за раздяла. Обаче аз се дивя на репликата "Аз не го заслужавам!" , не "Той не ме заслужава", ами аз... Rolling Eyes Е много ми е странно, честно! И нереално като идея. Не може ли просто да се каже "Аз не те обичам толкова много, че да се обвързвам сериозно"

Ама това като цяло си беше офф на темата... Embarassed

# 106
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Четох, четох... и май съм съгласна с мъжете...  Rolling Eyes Много логично ми се струва всичко, което казват и някак си съм го усещала вътрешно ама, на!!! Приятел та приятел...  Rolling Eyes Още утре започвам да ревизирам най-добрите приятели  Wink

Понеже се натъкнах на една често употребявана реплика (извън темата е) та исках да ми я обясни някой. Дали наистина на някой някога му минават тия мисли, защото досега на мен не са ми минавали за никоя връзка, било то в начлото, в средата или в края й.  Grinning

Да е решил, че не те заслужава примерно и че няма да те направи щастлива ?
Или че примерно много те обича, но според неговите виждания не ти е на нивото и не се вижда за в бъдеще с теб ?

За мен това е елегантно извинение на човек, който не му стиска да каже - "Не те обичам (вече)".  Ако обичаш някого, няма да се лишиш с лека ръка от връзката с него.
Не е така, доказват го примери от реалния живот...

# 107
  • София
  • Мнения: 13 206

Не е така, доказват го примери от реалния живот...

Добре де.. кажи как е. Наистина ми е интересно и понеже ти употреби тоя израз...  Rolling Eyes
Какви са тия хора дето ги тряска съвестта "Той не ме заслужава"  Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 2 448
Е много ми е странно, честно! И нереално като идея. Не може ли просто да се каже "Аз не те обичам толкова много, че да се обвързвам сериозно"

Ами не, точно обратното е, не поради недостатъчно чувства, а поради факта че те обича този човек, но осъзнава своите способности и че няма да може да те направи щастлива и предпочита да си свободна, колкото и да му е мъчно.

# 109
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Добре де.. кажи как е. Наистина ми е интересно и понеже ти употреби тоя израз...  Rolling Eyes
Какви са тия хора дето ги тряска съвестта "Той не ме заслужава"  Rolling Eyes
В някои случаи така те обичат, че мислят повече за теб, отколкото за себе си.
Преценяват, че няма да те направят щастлив/а и край, страдат си тихо някъде далеч, като правят така, че дори си нямаш идея какво точно става.

# 110
  • Мнения: 1 232
Добре де.. кажи как е. Наистина ми е интересно и понеже ти употреби тоя израз...  Rolling Eyes
Какви са тия хора дето ги тряска съвестта "Той не ме заслужава"  Rolling Eyes
В някои случаи така те обичат, че мислят повече за теб, отколкото за себе си.
Преценяват, че няма да те направят щастлив/а и край, страдат си тихо някъде далеч, като правят така, че дори си нямаш идея какво точно става.
Peace
Признавам много ми харесват размислите на двете момчета в темата beer2 beer2 и мисля точно като тях.

# 111
  • София
  • Мнения: 13 206
Е много ми е странно, честно! И нереално като идея. Не може ли просто да се каже "Аз не те обичам толкова много, че да се обвързвам сериозно"

Ами не, точно обратното е, не поради недостатъчно чувства, а поради факта че те обича този човек, но осъзнава своите способности и че няма да може да те направи щастлива и предпочита да си свободна, колкото и да му е мъчно.
Ахаааа... т.е. обичащият дава свободата на по-малко обичащият. Аз си го представях обратното. Понеже не съм имала драстични разминавания на чувства във връзките и ми е малко трудно да вникна...  Rolling Eyes Обикновено сме били с партньора на една вълна.

Добре де.. кажи как е. Наистина ми е интересно и понеже ти употреби тоя израз...  Rolling Eyes
Какви са тия хора дето ги тряска съвестта "Той не ме заслужава"  Rolling Eyes
В някои случаи така те обичат, че мислят повече за теб, отколкото за себе си.
Преценяват, че няма да те направят щастлив/а и край, страдат си тихо някъде далеч, като правят така, че дори си нямаш идея какво точно става.
Ужас! Ама това е саморазрущаващо  Confused
Явно е въпрос и на характер, щото аз тихо не страдам за нищо. Толкова съм приказлива, че всички разбират  Mr. Green Не съм по тихите изяви  Crazy Затова ми беше интересно дали в действителност се случват тия работи или са само по книгите и филмите

# 112
  • Мнения: 7 947
Ами и на мен такива като "Той не ме заслужава" или пък "Аз не го заслужавам" - не са ми минавали през главата, когато съм искала някого. Също така никога не съм можела пък и не съм искала да крия чувствата си към някого и ако трябва да съм честна - в повечето случай аз съм инициирала нещата първа! Такъв ми е темперамента явно. И не мисля, че е грешка, а напротив - едно от най-ценните неща за мен е да бъдеш истински, искрен и да умееш да изразяваш емоциите си на момента!

# 113
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
В някои случаи така те обичат, че мислят повече за теб, отколкото за себе си.
Преценяват, че няма да те направят щастлив/а и край, страдат си тихо някъде далеч, като правят така, че дори си нямаш идея какво точно става.
Ужас! Ама това е саморазрущаващо  Confused
Явно е въпрос и на характер, щото аз тихо не страдам за нищо. Толкова съм приказлива, че всички разбират  Mr. Green Не съм по тихите изяви  Crazy Затова ми беше интересно дали в действителност се случват тия работи или са само по книгите и филмите
Не са само по книгите и филмите, случват се.
Да, саморазрущаващо  е и понякога последствията са големи и за години напред.


viliko, хората са различни, това че по една или друга причина не са могли да си изразят когато и както е трябвало чувствата си, не ги прави по-лоши.

# 114
  • София
  • Мнения: 13 206

Не са само по книгите и филмите, случват се.
Да, саморазрущаващо  е и понякога последствията са големи и за години напред.


Ех, жалко тогава... Confused
Приключвам с офа.. давайте за секса с приятелите сега  Crazy

# 115
  • Мнения: 1 232
Цитат
Ужас! Ама това е саморазрущаващо 
аз не мисля,чее саморазрушаващо,няма такъв човек и мислещ организъм който не съумява да се съхрани,е да може би ще страда за определен период,но времето лекува....
Няма по-голямо великодушие ,по-голяма форма на обич,стремеж да бъдеш истински,неподправен,от това да пренебрегнеш собствените си чуства пред тези на другия.Друг е въпроса колко хора са способни на това и как го тълкуват другите...

# 116
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат
Ужас! Ама това е саморазрущаващо 
аз не мисля,чее саморазрушаващо,няма такъв човек и мислещ организъм който не съумява да се съхрани,е да може би ще страда за определен период,но времето лекува....
Няма по-голямо великодушие ,по-голяма форма на обич,стремеж да бъдеш истински,неподправен,от това да пренебрегнеш собствените си чуства пред тези на другия.Друг е въпроса колко хора са способни на това и как го тълкуват другите...

Бимба, споменах ли, че се радвам да те видя  Grinning
Ама как да не е саморазрушаващо. Всичко дето го пишеш за великодушието е така. Обаче е факт, че страда точно великодушният. За него е много по-трудно да направи усилието да се раздели. А ако си страда тихичко... Confused Може и да бъркам, но съдя по себе си. Аз ако задържам емоция в себе си мога да се пръсна. Няма значение каква е.. положителна или отрицателна. Смятам, че това е добре за психиката ми. Детето е като мен, но мъжът ми е интровертен (така ли се казва  Rolling Eyes), сдържан е.. Което води до натрупване на напрежение, а то избива понякога в неподходящи моменти или по неподходящ начин. Моето клапанче си сработва чат-пат и всичко е наред  Wink

# 117
  • Мнения: 919
Vache и аз съм като теб.Все едно аз съм го писала това.

# 118
  • Мнения: 7 947
Vache , да не сме еднакви зодии  Laughing за стрелец говоря...

Уенти, не казвам, че са по-лоши, глупости, просто за мен това е по-правилния начин, който определено работи в моя полза. Ама хората са различни не го отричам и всеки си има своя начин  Wink

# 119
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache , да не сме еднакви зодии  Laughing за стрелец говоря...


Тц! Водолей съм Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт