краят на кърменето - депресия, радост, празнота или друго

  • 4 742
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

Че то детето да не ти е любовник, че да си омръзвате, като сте все заедно?!  Shocked И изобщо - как можеш да НЕ обичаш детето си 24 часа?!  Rolling Eyes Спестявам си коментарите...  Twisted Evil

# 61
  • Мнения: 6 315
Изпитах облекчение само в първия момент. Разболяхме се и двамата от някакъв гнусен вирус с 39 градуса температура. Опитах се да го кърмя полу-умряла (така се чувствах в този момент), но той не пожела. Настоявах колкото можах, но да си призная - нямах сили. И понеже всичко ме болеше и не можех и да се изцедя - кърмата просто си секна. Мъчно ми беше след това, че вече не се гушкаме по този начин, но преди месец бях започнала и нова работа и май просто си беше дошло времето за отбиване.

# 62
  • Мнения: 550
Малката не съм я кърмила по обективни причини, но за баткото имах много мляко, само че осъзнах, че кърменето не е за мен. Не мога да обясня защо и на какво се дължи, но като дойдеше време за кърмене и започваха най-тягостните ми моменти. Ненавиждах, да не кажа мразех това нещо, чувствах се като крава, която я доят на всеки 3 часа, а поради факта, че имах много мляко, м/у храненията задължително се изцеждах, че иначе ме боляха гърдите. Едва изтраях 2 месеца и го отбих, купих му мляко, той го хареса и така я подкарахме. А аз пих някакви хапчета за спиране на кърмата и си реших проблема. Само някъде като беше на 4м. изведнъж ми се прииска да го накърмя, но той не пое гърдата ми, а аз не знаех дали ще пусне нещо. А и ми казаха, че веднъж отбито дете не е хубаво отново да се приучва. Нещо не била хубава вече кърмата.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
А и ми казаха, че веднъж отбито дете не е хубаво отново да се приучва. Нещо не била хубава вече кърмата.

Айдееее, в номинациите Joy

# 64
  • Мнения: 1 107
Аз още кърмя, но има дни, в които кърмата ми е по-малко и направо изпадам в ужас и депресия, че може да ми спре...
Не знам защо така  newsm78 Може би защото не ме болят зърната и като цяло ми е много приятно, синчето изглежда супер доволно цоцкащо, а и още не са минали и 3 месеца...
Решила съм /ако имам достатъчно/ да го кърмя най-много до седмия месец, но ако нещата вървят както досега определено ще ми липсва...

# 65
  • Мнения: 3 161

А колко малко ти е трябвало, за да подходиш с позитивна нагласа, да не чакаш 3те часа и да се препълваш, да зарежеш цеденето... замисляла ли си се откъде си изградила това отношение към кърменето?

# 66
  • Мнения: 550
А колко малко ти е трябвало.........
Може би си права, но кой да ми каже и да ме посъветва.  А аз малка, на 20г. тогава, лекарката вика ".... кърмиш на три часа..." и аз изпълнявам. Може би ако го кърмех по-често, но той пък си спеше и не се събуждаше по-рано от глад, стигаше му кърмата на 3ч. Ох, незнам и не искам да си задавам въпроси, които им е минало времето, защото въпросното бебе сега подкара 18-та си година и всичко отдавна е приключило. А другият кошмар е, че ужасно ме боляха зърната като започнеше да суче и направо плачех докато се храни. След това се мажех с някакъв благ мехлем "Дулце" /още го помня, няма как/ и така до следващото хранене. А и тогава нямаше като сега разни силиконови подплънки, ами като излезеш и тръгне оная кърма... То не бяха памуци в сутиена, не бяха връщания от пътя, ужас. А сега по закона на Мърфи за всеобщата гадост ми се иска страшно много да кърмя дъщеря си, но за съжаление е невъзможно. Успех на всички, които искат да кърмят дечицата си и това им доставя удоволствие.

# 67
  • Мнения: 4 629
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

Това е за номинациите за най-абсурдна реплика свързана с кърменето. Мисля, че ще спечели. По-голяма нелепица не бях чувала  Shocked

# 68
  • Мнения: 550
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

Това е за номинациите за най-абсурдна реплика свързана с кърменето. Мисля, че ще спечели. По-голяма нелепица не бях чувала  Shocked
Много опростявате нещата, надали някой вярва, че Веси1 е искала да каже, че като прекарва много време с детето и на моменти не го обича. Да отглеждаш бебе никак не е лесно, а ако го правиш и сам без помощ отникъде, си е направо ад на моменти. Но то няма нищо общо с чувствата към сладкото същество, а по-скоро умора от рутинните всекидневни задължения. Поне аз така го разбирам, а за вас - незнам. Май изкуствено си създавате "жертви" за номинации ....

# 69
  • Мнения: 763
Мдааааааа..........

# 70
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Да отглеждаш бебе никак не е лесно, а ако го правиш и сам без помощ отникъде, си е направо ад на моменти.

Ами не знам - аз отглеждам две деца без помощ и бих казала, че ги обичам 25 часа на денонощие, във всеки един момент, така че продължава  да не ми е ясно...
А и тук едва ли има някой, неотглеждащ дете, така че...  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 3 146
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

Това е за номинациите за най-абсурдна реплика свързана с кърменето. Мисля, че ще спечели. По-голяма нелепица не бях чувала  Shocked
Много опростявате нещата, надали някой вярва, че Веси1 е искала да каже, че като прекарва много време с детето и на моменти не го обича. Да отглеждаш бебе никак не е лесно, а ако го правиш и сам без помощ отникъде, си е направо ад на моменти. Но то няма нищо общо с чувствата към сладкото същество, а по-скоро умора от рутинните всекидневни задължения. Поне аз така го разбирам, а за вас - незнам. Май изкуствено си създавате "жертви" за номинации ....

Подкрепям!

# 72
  • Мнения: 550

Ами не знам - аз отглеждам две деца без помощ и бих казала, че ги обичам 25 часа на денонощие, във всеки един момент, така че продължава  да не ми е ясно...
А и тук едва ли има някой, неотглеждащ дете, така че...  Rolling Eyes
Ех Зъхи, мисля че много добре разбираш за какво става дума. На теб не ти ли е идвало малко множко на моменти, не си ли се изморявала някой път много, още повече че гледаш две деца с не кой знае каква разлика. Темата не е за номиниране на "майка - героиня". Сигурна съм, че Веси1 като влезе ще обясни какво е имала предвид, може би не се е изразила ясно и я разбрахте погрешно.

# 73
  • Мнения: 4 629
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

Това е за номинациите за най-абсурдна реплика свързана с кърменето. Мисля, че ще спечели. По-голяма нелепица не бях чувала  Shocked
Много опростявате нещата, надали някой вярва,
Никой не твърди, че е лесно да отглеждаш бебе. А ти така говориш като, че ние не отглеждаме бебета  Shocked А за изказвания от рода на: 
"не може да се обичаме по 24 часа"
и
"си е направо ад на моменти"
нямам думи. Ако за теб или някой друг гледането на бебе е "ад" за мен не е. И хора, които така се изказват сами си стават "жертви " на номинациите. Не е нужно ние да си ги създаваме

# 74
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, моля вииииии PraynigБу помоли да не бъдем  newsm57, докато ги няма модераторите.Дръжте се прилично Grinning

Общи условия

Активация на акаунт