На другият бряг!!!

  • 14 579
  • 427
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
След множество спорове с мои близки ми се дощя да пусна тема , за да поумуваме върху това - "Как приемаме идеята за" АМАЗОНКИТЕ" или ''Спартанците". И какво е отношението ви към любовта между две жени или двама мъже. Дали една жена би ни дала повече топлина и разбиране отколкото един мъж? И обратно, един мъж би ли дал повече любов на друг мъж, отколкото би я дарил на жена? Доколко сме слконни да се отдадем на приключения с последователките на Сафо или да приемем "различните"? Или тази идея ви се струва брутална и извратена , когато се отнася пряко до вас?
Смятате ли още, че бисексуалността и чисто хомосексуалните отношения са бъдещето?
Нормално ли е според вас?
Аз лично съм с широка душа и либерално настроена към гей-обществото, но до линията, в която не сме засегнати пряко АЗ и моето семейство.
И, защо се приема по-нормално сексът между жени, пред секса между мъже? Можем ли да наречем това "двоен стандарт"?

(Моля, ако модератор прецени, че темата ми е твърде провокативна за тук да ме извини)

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Стига да не ми налитат, нямам нищо против тях. Да живеят както им харесва!

# 2
  • Мнения: 0
Не знам кое е бъдещето. Но аз лично нямам проблем с "различните". Дори би ми било интересно да пробвам с жена. Стига да се влюбя в нея. За мен само физическото привличнае не е от значение. Трябва да има и нещо повече между нас:)

# 3
  • Мнения: 3 098
Какво общо имат амазонките със Сафо?
Не знам дали тези отношения са бъдещето,ама е факт,4е от древността така си вървят.
Има го описано и в истори4ески книги и в Библията.
Кой както иска да си живее,не ме засяга,важното е да не ми навира "разли4ността" си в о4ите.

# 4
  • Мнения: 17 546
...И какво е отношението ви към любовта между две жени или двама мъже. ...
И, защо се приема по-нормално сексът между жени, пред секса между мъже? Можем ли да наречем това "двоен стандарт"?
Ами дразни ме показността на различната(от моята и общоприетата като цяло) ориентация. Аз не натрапвам никому своята хетеросексуалност и не парадирам с нея. Ако държат под завивките си това, което правят там, не ме засяга. Но те го развяват като знамена и все права търсят. На какви права имат право, повече от другите хора, че не се сещам?

Относно второто: мисля, че се касае повече до естетика и естество на контакта, ако се разбира какво имам предвид, защото подробностите в обяснението ми, биха били доста... пикантни.

# 5
  • Мнения: 428
...И какво е отношението ви към любовта между две жени или двама мъже. ...
И, защо се приема по-нормално сексът между жени, пред секса между мъже? Можем ли да наречем това "двоен стандарт"?
Ами дразни ме показността на различната(от моята и общоприетата като цяло) ориентация. Аз не натрапвам никому своята хетеросексуалност и не парадирам с нея. Ако държат под завивките си това, което правят там, не ме засяга. Но те го развяват като знамена и все права търсят. На какви права имат право, повече от другите хора, че не се сещам?

Относно второто: мисля, че се касае повече до естетика и естество на контакта, ако се разбира какво имам предвид, защото подробностите в обяснението ми, биха били доста... пикантни.

За второто само от части съм съгласна.
 За първото..... Защо пък да си навират сексуалността? Дали на улицата ще видим да се целуват момче и момиче или двама мъже, или две жени, няма разлика, щом става дума за любов.  bouquet

# 6
  • Мнения: 17 546
За първото..... Защо пък да си навират сексуалността? Дали на улицата ще видим да се целуват момче и момиче или двама мъже, или две жени, няма разлика, щом става дума за любов.  bouquet
Не мисля точно така, затова вероятно за мен това е "навиране" на сексуалността. Въобще интимниченето по улицата е проява на първичен вкус. Ласките и нежностите от сексуално естество, са само за пред двамата разменящи си ги. Останалото е неразбираема, за мен, демонстрация на сексуалност. Не че се притеснявам от своята, но не смятам, че е необходимо да я демонстрирам пред хората, за да ги убедя колко сексуално активна или агресивна съм. Това е нещо, което пазя само за мъжа до мен.

# 7
  • Мнения: 461
Какво общо имат амазонките със Сафо?
Не знам дали тези отношения са бъдещето,ама е факт,4е от древността така си вървят.
Има го описано и в истори4ески книги и в Библията.
Кой както иска да си живее,не ме засяга,важното е да не ми навира "разли4ността" си в о4ите.

 Wink
Амазонките и Сафо навярно са имали проблеми с методите за контрацепция.  Sick
А спартанците - най-вероятно не са били наясно с концепцията им. Mr. Green
Докато и на едните, и на другите им е доскучало в един момент, ииии някой се е светнал, че има и нещо повече на този свят, но ....  "на другия бряг". Twisted Evil

Така ми изглежда по-обяснимо  Joy





# 8
  • Мнения: 1 312
От седмица забелязвам тенденция да се коментират доста оживено еднополовите отношения тук Thinking
Има ли конкретна причина или да си го обяснявам с май, птичките и пчеличките?!

# 9
  • Мнения: 3 910
От седмица забелязвам тенденция да се коментират доста оживено еднополовите отношения тук Thinking
Има ли конкретна причина или да си го обяснявам с май, птичките и пчеличките?!

Верно има някакво раздвижване по тия въпроси. Обаче пак по-бива от постоянното раздвижване по лековати класни разговори. Щото пък и те идават малко в повечко. Макар че то какво ли има пък повече да се говори?

# 10
  • Мнения: 13 512
A какво мислите за осиновяването на деца от такива двойки? Деца, както знаете има в домовете бол. Но не съм чула гей двойка дае осиновила дете. А съм сигурна, че биха искали да си имат деца. Да поговорим върху различните аспекти на този проблем. Добре ли е за деата, лош пример ли е..?

# 11
  • Мнения: 25 634
Какво общо имат амазонките и спартанците с хомосексуализма, не ми стана ясно. Моля някой просветен да ме светне и мен, че съм от старото поколение и в учебниците ни по история такива неща нямаше.  Confused

# 12
  • Мнения: 13 512
W Sparta хомосексуализма се е приемал за нещо съвсем нормално. Армията е била предимно от такива.
Цитат
При спартанците хомосексуалността е била част от военното им дело. Всеки млад войник си е намирал по-възрастен и опитен войн, който да го обучава на военно дело. Спартанците са създали армия от смели хомосексуални, които са се биели рамо до рамо, не само за Родината, но и за любимия до себе си. Тази армия е била непобедима с духа и жертвоготовноста си. Александър Велики също е бил хомосексуален и не е криел любовта си към своя приятел Хефистон. Много велики поети и философи от Древна Гърция са били също така хомосексуални. Софокъл е бил хомосексуален. Ерипид също. Сократ и Платон... и много, много други. Дори гръцката митология показва доброто отношение на древните гърци към хомосексуалността.

Цитат
Цялото възпитание на момчетата е било посветено на подготовката за война. На 7 години децата напускали домовете си, за да живеят в отряди, където да се закаляват, спортуват, учат музика и бойни похвати. Гражданинът бил задължен на военна служба от 20 до 60 години. През по-голямата част от това време спартанските мъже са живеели във военни лагери извън градовете и наблюдавали отблизо обучението на младежите. Именно поради това че спартанските мъже прекарвали по голямата част от живота си далеч от свойте жени и почти всички от тях ставали хомосексуалисти. В хомосексуализъм са възпитавани и техните деца, поради което е било много трудно да се накара младите мъже (над 30 години), да сключат брак със жени. За да преодолеят този проблем, роднините на мъжа напивали с вино младoженеца преди първата му брачна нощ, след което постригвали косата на неговата годеница много късо и я обличали в мъжки дрехи, за да може по лесно опияненият млад спартанец, да прави секс с жена си.

# 13
  • Мнения: 25 634
В цяла Гърция хомосексуализмът е бил нещо нормално. Даже и педофилията. Оттам идва и думата "педагог". Така че не виждам с какво спартанците са по-различни от останалите гърци?
А за амазонките? Доказано ли е или още се базира на писанията тип "наби ме, не ми пусна, значи е лезбийка"?  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 13 512
В цяла Гърция хомосексуализмът е бил нещо нормално. Даже и педофилията. Оттам идва и думата "педагог". Така че не виждам с какво спартанците са по-различни от останалите гърци?
А за амазонките? Доказано ли е или още се базира на писанията тип "наби ме, не ми пусна, значи е лезбийка"?  Mr. Green
защо да идва педагог от педофил?
И на двете корена е педи, което означава дете. Педагога учи децата, а педофила ги харесва, възползвайки се от тях.
Спартанците са различни с това, че специфичното при тях е била армията, съставена само от хомосексуални.

Общи условия

Активация на акаунт