Отговори
# 15
  • Мнения: 1 317
Допълвам се - в 9 клас, в часа на класа ни пускаха да гледаме филмче за нормалното раждане, най-вероятно снимано по време на 80-те години.
Тогава беше момента, в който си обещах никога да не родя нормално  Peace
Може би беше с образователна цел, но при мен имаше точно обратния ефект.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 508
Раждах със секцио по няколко сериозни медицински причини, но ако не беше така, съм почти сигурна, че пак щях да избера секцио - от страх от всичко, свързано с раждането, включително потенциални увреждания на бебето.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 060
Моята главна причина беше преекспонираните множество причини от гинеколога ми. Общо взето ме наплаши, че съм на границата на тесен таз и голямо бебе, а и поради възрастта ми (34) не може да гарантира, че всичко по време на раждането ще се развие нормално за мен и за бебето. Та така че от моя гледна точка, след това изказване, причината да приема секциото като опция беше страха за бебето и моето здраве след това - разкъсвания, свличаия и т.н., което да ми попречи да се възстановя и да имам следващи успешни бременности, както и нормален живот след раждането.
След като видях отношението към родилката като цяло в Тина Киркова (предполагам, че и навсякъде е така), ако можех да върна времето назад хич, ама хич нямаше да се колебая в избора си и щях да си родя пак с операция.

# 18
  • Мнения: 1 008
Интересна тема и аз това съм се замисляла. ( тук не се среща тази опция- не 4е бих се и замислила), но се 4удех как се решават на операция, хора, които ги е страх от болката като е много по-болезнено и дълго възстановяването от нея.
 Имам преиятелка, която така "роди"
Защо роди е в кавички?!
И аз съм от тези с преекспонираните показатели( преждевременно изтекли води, голямо бебе 4200, никакво разкритие за часове).
Но честно да си кажа исках да родя секцио, заради страхът, напъните и контракцийте. Знаех,че при това раждане болката е слид, а не преди, но исках ако трябва да се мъча, това да е след като детето вече не е в мен.
За щастие моята операция мина перфектно и се възстанових за 4 дни.

# 19
  • Мнения: 1 354
Ами аз.....имах планово секцио (причините бяха медицински - полипи и миомни възели)имах желание да родя нормално,но лекарката ми не пожела...както и да е.За мое огромно щастие на последния си преглед 3 дни преди операцията се установи,че малката няма тонове и така от планово секцио ме опраскаха за спешно секцио.Много съм щастлива,че сега мога да се радвам на това малко съкровище.
Та след операцията много мислих и изобщо не съжалявам,че родих секцио, да си призная като ми казаха веднага да го правим ме хвана много страх,но съм сигурна и че ако бях родила нормално пак щеше много да ме е страх,може би живот и здраве ако имаме второ детенце пак ще е секцио.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 262
Най-вече ме беше страх за бебето - да не се задуши, да не е омотана пъпната връв, да не му направят някоя травма или пареза и т.н. Другите причини си бяха чисто егоистични  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 142
Аз съм една от тези майки,които съвсем умишлено и нарочно без медицински причини родих с планово секцио.
И не виждам защо някой който то е направил също-трябва да го крие?!Какъв е проблема не ми е ясно?Нито съм изложила живота на детето ми на риск,нито своя.Такъв разбира се съществува и при нормалното раждане и при секциото-независимо дали то е планово или спешно.Не съжелявам че съм го направила и пак ще го направя живот и здраве.Просто имам страх от това,което незнам какво е ,а на всичкото отгоре трябва да участвам активно в него и в немалко случаи завършва с бързо преместване в другата зала за да се завърши с цезарово сечение.

# 22
  • София
  • Мнения: 30 142
интересни ми бяха отговорите.

Аз просто ще споделя, че при мен беше поради голям плод, но не са ме принудили. Влязох за нормално раждане и ме посъветваха за секцио. Един вид аз го избрах, заради големината на бебо  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Интересна тема и аз това съм се замисляла. ( тук не се среща тази опция- не 4е бих се и замислила), но се 4удех как се решават на операция, хора, които ги е страх от болката като е много по-болезнено и дълго възстановяването от нея.
 Имам преиятелка, която така "роди"
Защо роди е в кавички?!
И аз съм от тези с преекспонираните показатели( преждевременно изтекли води, голямо бебе 4200, никакво разкритие за часове).
Но честно да си кажа исках да родя секцио, заради страхът, напъните и контракцийте. Знаех,че при това раждане болката е слид, а не преди, но исках ако трябва да се мъча, това да е след като детето вече не е в мен.
За щастие моята операция мина перфектно и се възстанових за 4 дни.

Това не са преекспонирани показатели.

# 24
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Допълвам се - в 9 клас, в часа на класа ни пускаха да гледаме филмче за нормалното раждане, най-вероятно снимано по време на 80-те години.
Тогава беше момента, в който си обещах никога да не родя нормално  Peace
Може би беше с образователна цел, но при мен имаше точно обратния ефект.
аз пък гледах такова в университета, даже доста. и също си казах, че никога няма да родя нормално... Peace

# 25
  • Мнения: 651
Чудя се м/у 2те раждания и се записвам да следя!

# 26
  • София
  • Мнения: 803
Беше естествено решено , не съм се замисляла дали е по медицински или немедицински причини. Чисто психически бях приела , че така ще раждам и дори и някой да ми беше предложил естествено раждане , щях да го изгледам удивено. Нещо като да избереш да летиш със самолет пред това да се друсаш дълго с автобуса или с колата, нещо такова като сравнение и въобще не съжалявам за избора си Peace Peace Peace Продължава да е един от най-силните ми стимуланти спомена за това уникално изживяване  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 013
Второто съм решила че ще бъде секцио,ето причините :
-страх от продължителното и болезнено раждане
-страх от разскъсвания и епизиотомия
-болезненото възстановяване
-по-трудното отпускане по време на секс след това
-страх от още една ужасна бродерия доло с още нещо стърчащо
-страх от шиене без упойка
-страх от още едно 2в1
Това са само част от причините да искам секцио 2-я път. Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 1 262
Видях по-горе, че коментирате болката. Аз преживях 5 часа с контракции преди да легна на операционната и със сигурност твърдя, че контракциите бяха доста по-болезнени от следоперативни болки, така че и това е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 2 908
Бояна,правилно си определила,че е нужно-интуицията ти не те е излъгала-аз имах кошмарен страх от секцио..родих по-атрофирало бебе и от теб-2.100кг,-увита пъпна връв,недохранваща плацента-в 38г.с...с контракции още от 34г.с.,но подтискани с медикаменти. Едва не се задуши това дете по време на раждането-вагинално.Отивах към спешно секцио-видях как лекарите се ужасяват какво да ме правят и се чудят.Но все пак излезе вагинално-не дишаше-интубираха го-проплака,за което благодаря на Господ.
Така,че всеки който усеща интуитивно,че това е правилното-това е начина! Peace Аз съжалявам,че подложих себе си и детето на това,второто искам отново вагинално да раждам,но по-ясно ще търся признаци на проблем и намеря ли ги-няма да се поколебая да се подложа на секцио. Въпреки това страха ми от срязване е по-голям от болките,които аз търпях цели 20 часа.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт