Вярно ли е че когато детето приема АМ не пие вода?

  • 5 000
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 200
Алекс от самото начало е дохранван с АМ. Първо не искаше вода, но аз му предлагах. Сега веч пие по 80 мл. за 24 часа максимум.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Не е вярно. По принцип би трябвало да се дава и вода. Но е вярно, че някои деца не искат вода когато са само на мляко. Мойте пропиха вода след захранването. Преди това пиеха по 20-30 мл на ден. Но никога не спирай да предлагаш вода. Особено когато е топло. Ако иска да пие ок, ако не значи няма нужда, но ти предлагай.
Peace

# 17
  • Мнения: 1 372
Да масовото схващане по всички нови теории за хранене е че на новороденото му е достатъчна кърмата или съответно адаптираното млако и чрез него приема неоходимата доза вода. Не е необходимо допълнително предлагане на вода на новороденото.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моето дете все още не иска да пие вода. Но пък изпива по 600мл АМ на ден. Откакто стана топло му давам чай, но като гледам няма никаква нужда от повече течности.

# 19
  • Мнения: 2 587
Индивидуално е.Дъщеря ми докато се хранеше само с АМ,не искаше да пие вода.Пропи след като я захраних.

# 20
  • Мнения: 83
моето момиченце на 2 месеца пие около 20-30 гр.на ден.не я насилвам.

# 21
  • Мнения: 83
днес например не пие вода

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не е вярно  и вода трябва да пие

# 23
  • плевен
  • Мнения: 644
Когато бяхме на АМ пиеше много по-малко вода отколкото сега.Мисля че трябва да се дава а детето само си преценява колко да пие Peace

# 24
  • Мнения: 25
Всичко зависи от детето.Моето пие 20-30гр.на ден.

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ми трябва да пие вода , винаги съм предлагала на дъщеря ми.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
Вярно е,че според съвременните препоръки не е необходимо да се дава вода на малките бебета,независимо дали са кърмени или хранени с АМ.След захранването трябва да се дава и вода,също така когато детето е болно и в летните жеги.
Аз предлагах вода повече символично,да видя дали иска,малката й се нервеше много,ама много.После през горещините се беше дехидратирала,но беше и захранена вече,та се наложи да слагам малко гранулиран бебешки чай във водата,така пропи.Постепенно намалих чая и започнах да давам чиста вода,но и до ден днешен не пие много.

# 27
  • Мнения: 3 621
И аз предлагам вода, истината е обаче че допреди 15-20 дена пиеше по 20-30 мл на 24 часа. Откакто обаче стана по-топло малкия започна да пие повече вода, сега изпива по 80-100 мл на 24 часа -  това не се е отразило на млякото което изяжда. От раждането сме на АМ

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не е вярно Naughty
Особенно ако съдя по сина ми Crazy

# 29
  • Мнения: 2 658
Мойта щерка пие между 50мл(ако е чиста вода) и 100мл(ако е чай), но второто е мноого трудно. А честно каzано, ми се иска вече да пие повече.. Яде си пюрета, иzобщо си хапва. Е, пие и към 600мл мляко на ден, но определено ми се ще да се научи да пие и вода. Но пък си каzвам, че щом не иска, не й е нужно. Аz давам, от там нататък каквото ще..
Но брат й от малко бебе пиеше количества вода. Не му се отраzяваше на пиенето на мляко, както и на апетита после.

Общи условия

Активация на акаунт