И з р а е л 36

  • 13 910
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Туристка  Mr. Green Олими са само тези ,които са еврейско потекло ....

# 16
  • Мнения: 13
Борянче , ама вие на тоЗ курс , само и чисто на иврит ли говорите(учителката не обяснява ли нещо на руски или анг малко ) ! Че как се оправяте ако някой не разбира , или всички малко или много знаете около 50-100 думи колкото да не е без хич и да не сте като първобитните хора с кимания и ръкомахания (както аз си говоря с застаряващите германки на черноморието- не откиват на английски искат на немски  , ама и аз  - нъцки !  Joy )

# 17
  • Мнения: 13
Борянче , аз питам за в началото де  Wink

Благодаря за инфото за заплатите   bouquet Някой ако може да направи паралел заплатите към стандарт(цени и т.н.) спрямо тук и  Израел , ще е инт .  Grinning

# 18
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами аз началото го изтървах-отидох когато вече всички четяха и пишеха...По принцип моята учителка знае около 10 думи на руски,говори английски ,но никой от групата не го говори дори и на елементарно ниво...Така че всичко е преминавало чрез обяснения с ръце,рисунки по дъската,показване на картинки и така...Предполагам,че е било весело-като игра на асоциации-но трябва да се изкажат някой от другите мацки ,които са хванали всичко от първия ден  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 879
Извинете в тая тема за портокали ли ще си говорим или в Израел предстои празник на портокалите ?  Laughing

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
За портокалите незнам ,но скоро предстои празник на меда и млякото...ще си отям на сиренца  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 526
Мимикис и Вик има/ше проблем с изговарянето на Л и Р. Л-то вече му е чудесно от около 2 месеца. Р-то обаче му е типично израелско (и него го казва в последните месеци, а преди това просто го прескачаше). Логопедката го намира за нормално, но то е нещо като френското Р на българоговорящите, а не звучното нашенско Р. И понеже не го изговаря винага в първи клас може да пропуска да го пише, затова сега ще работят с логопедката, както и за обобщаващи групи, сързващи думи, обогатяване на речниковият запас, защото все пак той е двуезичен и част от запаса му е само на единият или на другият език.

Авив, тази минимална заплата от 3850 (както правилно Мента каза) я разделяш на 3 (приблизително така върви курса) и ще получиш сумата в левове.
За началото на улпана- също най- вече се ползва жестомимичният език и картинки. По правило това работи по- добре от директен превод на анг. или руски примерно.

На учителите заплатите не са минимални и се изчисляват в академични часове (45 мин.). Както и годините прослужен стаж и след дипломните кфалификации вдигат летвата. Лошото, е че Биби иска да реже и от разни програми за подпомагане на децата, нуждаещи се от повече помощ и внимание, което направо намирам за ненормално и в разраз със здравият разум. Но да видим все пак парламента трябва да гласува бюджета.
Ама иначе назначи 130 министъра с чанти и без  #Cussing out...

Дядо Хаджия, ще си говорим за всичка за което ни скимне- дай тон за песен  Grinning!

Танче,  Laughing ох и при теб е весело аз с две и уж големи си гълтам граматиката а при вас... ама да са здрави. Чакам през лятото в нетърпение да ги видя сладките (не)послушки  Heart Eyes!

Буб, кога е изпита? Въпреки, че няма да има диплома важното е, че ще останат знанията! Как е хаверата Кукула  Grinning?!

# 22
  • София
  • Мнения: 7 879
...
Дядо Хаджия, ще си говорим за всичка за което ни скимне- дай тон за песен
...

Аз ако дам тон за песен то всички ще се разбягат от форума.  Laughing

# 23
  • Мнения: 13
...
Дядо Хаджия, ще си говорим за всичка за което ни скимне- дай тон за песен
...

Аз ако дам тон за песен то всички ще се разбягат от форума.  Laughing
Joy Едва ли  Grinning


Тали благодаря   bouquet  Този "пич" Биби да не е взимал уроци по политика от Българи ?! Хмм по  вложения разум за взимането на решения  в тази сфера ( по това което казваш) баш някой нашенец го е съветвал , така да знаете   Mr. Green

# 24
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пу,Пу успях и аз да се разпиша  най-накрая:lol:
Ина, имаш достойна наследница Peace браво на Кари, а каката как е с рисуването Laughing
Тали, когато пътуваш , да се обадиш Heart Eyes
Вчера гледах само началото на Евровизия, нито една песен не ми хареса. Някой може ли да ми каже как може да се гласува newsm78.
На всички лека и приятна вечер  bouquet

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Талинда,днес беше устния изпит.Проведе се в друга стая затова и знам само каквото ми разказаха и от примерния изпит който направи Хайя с мен.Като се прибирахме с колата Хайя каза,че резултата е плачевен ,но аз не съм очкавала и друго  Tired Все пак от 13 явили си на изпита само 2-3 момичета говорят,четат и пишат много добре.Писмения изпит е на 27 този месец и тогава приключва и Алеф нивото.Хайя искаше да ме допусне на изпит само за да говоря иврит в стресова ситуация,но менаджерката отказа  Mr. Green Веселба с две думи ...

Някой бил ли е досега на фестивал на млякото и меда или се провежда само по мошави и кибуци?

П.П. Два пъти се опитвам да си постна написаното и 2-та пъти някой ме изпреварва  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 13
Борянче и на теб благодаря за споделеното .  bouquet

Ехх в Израел за всичко си имат празници  Wink

# 27
  • Мнения: 490
   Инче, забравих да споделя, че Кари е пораснала страшно много Hug

         Тали имах колега, който си е роден в Израел, но вкъщи са си говорили български. Специално го питах как като говори на иврит има ивритско Р, а на български не му е такова. Та той сподели, че му се усеща и на български, когато не е бил дълго в Бг и не го използвал дълго време българския само, но при постоянна употреба му се оправяло Thinking Странна работа е това.
 
Цитат
Ама иначе назначи 130 министъра с чанти и без  ...

Да бе рекорд направи Биби, сега смята явно да прави рекорд по бързо скапване на икономика в криза #Crazy
     Борянче вечните туристи сме си ние с тебе  ooooh!
         

# 28
  • София
  • Мнения: 7 879
Борянче и на теб благодаря за споделеното .  bouquet

Ехх в Израел за всичко си имат празници  Wink

И аз така вече съм решил. Ще си правя тука у нас празници вече. Утре например ще правим празник на боб яхния с кюфтенца, а у други ден ще е празник на баница със спанак и сирене.

После кат си дойде бабата от комшийката ще уточним и другите празници.

Иначе у нас си имаме министри без портфейл, ама в Израел явно дават много пари та затова си нямате портфейли ами направо чанти.

# 29
  • Мнения: 1 526

И аз така вече съм решил. Ще си правя тука у нас празници вече. Утре например ще правим празник на боб яхния с кюфтенца, а у други ден ще е празник на баница със спанак и сирене.

После кат си дойде бабата от комшийката ще уточним и другите празници.

Иначе у нас си имаме министри без портфейл, ама в Израел явно дават много пари та затова си нямате портфейли ами направо чанти.

Ох, казах ли ти вече, че твойте постове ме зареждат с много положителна енергия   Joy  hahaha!

Мимкис, дано и вашата с Буба се разреши вече  Hug! Има ли новости при вас? Искат ли ви още онзи неиздирваем документ? Ходили ли сте пак до Йехезкел? С ученето какво реши? може и да си казвала, ама аз нали липсвах, виноват
И Меди си "сменя" Рто на двата езика, както и Хъка и (х)ейка точно на място. Сега проучвам въпроса да го заведа Вик и в БГ на логопед за ударна сесия, казаха че на този етап и няколко срещи може да му помогнат да го изговори.

Жаки, ще се обадя на всички за срещичка в СФ през лятото. От сега казавам, че ще съм там през август.

П.п от тук съм изтрила връзка със снимки, който иска ще я получи на лични или скайп  Hug.

Мента, аз пак ще се опитам да те агитирам- във фейсбук много по- бързо и лесно се качват снимки  Grinning! Да не говорим, че и половината бг мамма е там и споделят много красиви снимки. Нагледах се на зеленини и красоти от Германия, Швейцария, Италия, Чехия и Холандия тези дни.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 23:04 от Tali Dan

Общи условия

Активация на акаунт