Какво дете искахте?

  • 28 416
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 44 337
Стига пък вие де. Всяка жена подсъзнателно иска момиче, надява се на момиче, и копнее за момиче. Много ясно.  Mr. Green
Просто тези които имат момчета, се изказват в темата с 'няма значение', но ако имаха възможност, ако  можеха да избират, някак си, да преположим, че има магическа пръчка, всяка ще предпочете момиче. Убедена съм, знам го.
Но никой няма да го каже, защото е 'срамно', но дълбоко в себе си го мисли.

пълни глупости са това...има си жени, които си искат момчета...
а на мен лично ми беше напълно все едно...но се бях настроила за момче...
Ако имам второ...по-лестно и приятно би ми било пак да е момче...но нямам против за разнообразие да е момиче, а и синът ми искал сестра.... Wink

А за изказването на Monkas, думи нямам каква тъпотия е.... май само ми го надминава едно друго навремето, където една жена питаше как да разбере в  съвсем начална бременност какво е, че ако не е желаното от бащата момче да направи аборт...

# 706
  • Мнения: 462
Исках момчета - момчета получих. И сега се чудя на себе си ...Защо? Защо ?
Така че, мисли, когато си пожелаваш..     

Шегувам се ! Важното е да са здрави деца.

# 707
  • София
  • Мнения: 39 902
В началото когато бях бременна с дъщеря ми, двамата със съпруга ми бяхме убедени, че ще е момче. И говорихме за "младши". Един колега рече "аве Танче я се спри, ами ако е момиче".
И се роди момиче. Един приятел ме вижда на трамвайната спирка с бебето. Пита какво е, аз отговарям "момче". Мама и съпруга ми зяпнаха от учуда, аз се поправих Simple Smile
Сега имам и момче. За него не съм казвала, че е момиче Simple Smile

# 708
  • Мнения: 5 577
Аз говоря от опит момичета, а не на теория.  Peace
Имам 1 милион приятелки с деца, всичките ми приятелки са с деца всъщност. Първото дете как да е, приемат да е момче /макар, че и тогава съм виждала голямо разочарование/, но ако и второто е момче, идея нямате за какво съжаление става дума.  Sad  Цитирам 'почерних се като разбрах' или 'това е някакво трагично наказание'. Една не съм видяла да се радва, че има 2 момчета, повечето дори го казват пред тях. И тук говорим за много хора, много случаи, много различни ситуации. Образовани хора.

# 709
  • Мнения: 399
За второ дете съм склонна да приема "претенциите" относно пола...аз самата имах такива!  Peace
Вергилия ,да няма някаква зараза в обкръжението ти? Wink  Laughing Аз също имам точно 1 милион приятелки ,но процента на лудичките сред тях е много малък... Thinking Всъщност аз не съм против предпочитанията (всеки има право на това) ,а се възмущавам когато се прескочи шеговито-романтичната граница на трепетни очаквания,обсъждания и обзалагания  Simple Smile А когато споменатите от теб подмятания стават пред децата...е,тогава си е направо тъжно  Confused

# 710
  • София
  • Мнения: 44 337
Вергилия - надали реално имаш 1 милион приятелки Wink
И дори и да имаш това пак не са всички жени по света...
И тук в тази тема, не една жена е споделила, че е ИСКАЛА момче...едни са го получили, други не...
Аз никога всъщност не съм си представяла бебе момиче...
И ето аз твърдя и съм сигурна, че ужастно ще се радвам да имам още едно момче...момиче...пак някак не ми се връзва много, ама ще го преживея Simple Smile
А такива думи пред децата...страшни майки просто...

# 711
  • Мнения: 1 054
Еййй, разчекнахте го момичето, че си каза честно какво мисли Mr. Green

Ми аз, ако знаете колко рев изревах като ми казаха още на първата ФМ, че е момиче... Лелееее, всичко наред пък момиче... излезнах като попарена от кабинета! Ми аз момче искам как така таз каза момиче?!  Shocked  И всеки ми повтаря "важното е да е живо и здраво.. не мисли за пола" Но аз пак.. малеее как да не мисля, то да е живо и здраво, ама да е момче... Интересното е, че преди да забременея ми беше по-все тая, ама като забременях държах на момче... не знам от къде ми дойде тая муза  Mr. Green Нататък нещата се подредиха. На следващата фетална вече си представях и сладкия й нос, шнолките и фибките.. и живота стана розов... В мига, в който я видях и ми казаха, че имам момиче си казах "Голям праз, нали я чух да плаче, нали я виждам... Нали е жива и здрава"
Ще му мине на момичето Wink Пък като роди момче още повече  Laughing

# 712
  • Мнения: 616
нямам нищо против и второто ми да е момче, преди и аз си мечтаех да връзвам панделки, но сега след като имам сина ми си представям по-скоро още едно момче от колкото момиче.... каквото дойде    Peace

# 713
  • София
  • Мнения: 6 011
Вергилия, не ми се спори, всеки знае най-добре какво желае и какво е получил. Това пък да се коментира пред децата разочарованието от пола им, е меко казано просташко.
Аз много исках да имам двама сина и съм много щастлива, че мечтата ми се сбъдна. Не всички имаме проблем с пола на децата, някои сме просто щастливи да сме родители на здрави деца, пък ако са от желания пол - още по-добре!

# 714
  • Мнения: 2 126
Първият път нямах претенции,а второто се надявах да е момче,но като разбрахме,че няма да е исках само да се роди здраво.Сега много се радвам,че си имам две момиченца Heart Eyes

# 715
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Вергилия , аз нищо ,че съм жена пък исках момче.

# 716
  • Мнения: 305
Като видя момченце някъде на вън и ми става едно такова неприятно, а като видя момиченце и си викам"майка късметлийка"
Това изказване дали е нормално  да го направи бъдеща майка?  ooooh! Tired
С четири букви - у ж а с  Confused

Аз пък пожелавам на авторката да има момченце  Praynig Тогава друга песен ще запее, а относно изказването, все съм чела тъпи такива, но това направо бие по точки  ooooh!
Даже й пожелавам близнаци-момчета!  Mr. Green Невъобразима простотия!  ooooh!
не са близнаци със сигурност. Ако е момиче или момче то ще си е мое и ще си го обичам. Ако ми пожелавате нещо няма проблем. Само че и аз да не ви пожелая нещо, смятам да не си правим на пук.

Стига пък вие де. Всяка жена подсъзнателно иска момиче, надява се на момиче, и копнее за момиче. Много ясно.  Mr. Green
Просто тези които имат момчета, се изказват в темата с 'няма значение', но ако имаха възможност, ако  можеха да избират, някак си, да преположим, че има магическа пръчка, всяка ще предпочете момиче. Убедена съм, знам го.
Но никой няма да го каже, защото е 'срамно', но дълбоко в себе си го мисли.
Благодаря ти вергилия за подкрепата.
Има хора които не разрешават на другите хора да имат мнения. Искат аз например да мисля като тях.

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 22:15 от AnMary

# 717
  • София
  • Мнения: 44 337
никой не иска да мислиш като него...мисли си каквото си искаш...но изказването ти е наистина тъпо...

# 718
  • Мнения: 305
Аз говоря от опит момичета, а не на теория.  Peace
Имам 1 милион приятелки с деца, всичките ми приятелки са с деца всъщност. Първото дете как да е, приемат да е момче /макар, че и тогава съм виждала голямо разочарование/, но ако и второто е момче, идея нямате за какво съжаление става дума.  Sad  Цитирам 'почерних се като разбрах' или 'това е някакво трагично наказание'. Една не съм видяла да се радва, че има 2 момчета, повечето дори го казват пред тях. И тук говорим за много хора, много случаи, много различни ситуации. Образовани хора.



Е аз чак така не съм..Ако е момче, здраво да е, но виждам че всяка майка тук казва "няма значение да е живо и здраво но аз исках момче, аз исках момиче". Та това че съм казала че като видя момченце на улицата и ми става едно такова неприятно В НИКАКЪВ случай не става въпрос за моето(ако е момченце) защото си е мое а говоря за чуждите момченца. Hug Въпрос на мнение. За мен момиченцата красят света.

# 719
  • София
  • Мнения: 614
Аз не виждам нищо лошо в предпочитанията на бъдещата майка към пола на бебето й. Всеки си има мечти и копнежи. Аз също не съм си и представяла друго, освен момиче, и ако бях родила момче, щях да съм много, ама много разочарована  Blush Което не значи, че нямаше да го обичам, много ясно. Всеки ден благодаря на Бога, че ме дари с дъщеря. Имам си много причини да желая момиче и молитвите ми бяха чути.  А и пред липсата на перспектива за второ дете, желанието ми беше още по-силно. И никога не съм се притеснявала да го споделя.

Сестра ми пък е другата противоположност, тя нещо, дето е без пишка, не го признава  Mr. Green Има си син, да е жив и здрав.

Много грубо ми прозвучаха тези "пожелания" към Monkas, почти като клетви  Thinking Мерете си приказките и емоциите, момичета  Peace Живеем в свободен свят, всеки има право да си изразява свободно мнението. Нека да бъдем по-толерантни.

Общи условия

Активация на акаунт