Отговори
# 225
  • Мнения: 18
Ели - колко хранения имате на ден?
От 2-3 дни  Теди започна да си яде ръцете яко #Crazy , а този  номер с бибката го прави  почти на всяко ядене Hug от  1 седмица. Дали не почват зъбите?  newsm78

# 226
  • Мнения: 74
Ели как така 180 ?
Аз му давам 80 АМ, 20 изцеждам и каквото изсуче , което не е повече от 30-40 грама(*така си мисля аз)  , което се събира 140 общо, а лекарката ми каза най- много 130.
Да не говорим ,че за един месец е наддал 1500 и сега е 6200 , което ми се вижда прекалено за 2- месечно бебе.
Някой ми каза, че може да се разболеят  от дебелина >  Sick

А за падането , пазете си бебоците като зеницата на очите!!! Защото вчера в Пирогов никой не можа да ми помогне - само пипнаха фонтанелата и казаха да го следя, че видимо е ОК - това и аз го виждам .То на такъв малък човек можеш ли да му разбереш какво му е. Та сега Следя . Вече не ми гука , дано да не е станало нещо ...но пък се усмихва  Wink

# 227
  • Мнения: 361
Ели - колко хранения имате на ден?
От 2-3 дни  Теди започна да си яде ръцете яко #Crazy , а този  номер с бибката го прави  почти на всяко ядене Hug от  1 седмица. Дали не почват зъбите?  newsm78
с 5 хранение сме.
за зъбите мисля, че е рано, но де да знам  newsm78

natsti - таки пише на опаковката. Пък и тя не всеки път го изяжда. Ние сме 5 и 900.
За Пирогов - и нас така ни претупаха.

# 228
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Натси - ужас, аз бих сменила количката веднага. Иначе момичетата са писали - следи бебо да не започне да повръща и се успокой. Големия често падаше на глава - но като по-голям, много пъти ми е изкарвал акълите. След като проходи навън често падаше по нос и все му беше разбито нещо - уста, нос, а веднъж така се прасна, че даже му се разклати едно зъбче, но заздравя ooooh!
За Кекса не ми се говори - таман реших,че съм се изчистила и го направихме и до вечерта потекох отново и от тогава си тека по малко вече девети ден. А така ми се иска, чак хляб не ми се яде  Rolling Eyes
Откакто свекърва ми си тръгна вдигам сама количката и не се пазя както преди. Няма как, иначе трябваше да си седим само вкъщи.
Вие за съветите ли питате  Laughing . Получавам под път и над път - ама всякакви. То не беше рядка кърма, то не беше недостатъчна кърма/наддава сравнително малко/, за късното къпане понякога вечер/10часа/, какво да ям, какъв режим да определям, как да обличам детето, по колко вода и чай трябва да пие и как не трябва да сменям памперс нощно време/ последното ме ут'епа - ми осран и опикан ли да го оставя/. На почти всичко натискам "игнор" и си карам както си знам - а не се и впечатлявам особено. Само мъжа ме дразни като вземе да се връзва, но бързо ми минава.
Еля - не си го изкарвай на него, глупаво е да си изостряте отношенията заради други/ и ние се караме за глупости, но само такива дето сами си ги предизвикваме /.
Инкогнито и аз не свалям килца - за 2седмици само 1кг съм смъкнала и то с ограничаване и разходки. Качих 29, а ми остават още 14 за сваляне и май ще се наложи и аз да сменя гардероба.
Косьо от няколко дена е по-неврозен  - заспива само в столчето след люшкане, дремва по 20-30мин и започва да мрънка и ревунчи, пак се люшкаме и евентуално може да заспи след време за нови 20-30мин. Дори навън не изкарва дълго заспал - надявам се да отмине този момент, че нищо не сколасвам да свърша.
Честити месечинки на родените на 18ти


# 229
  • София
  • Мнения: 798
 Дъжда ни изпревари и не успяхме да се разходим в парка Sad
 Аз писах, че не смея да нося количката, защото операцията ме боли все още, иначе всичко ми е наред Simple Smile
 За секса - само два пъти го правихме, беше ме страх, но всичко е ок, то и цикълът веднага ми се възстанови, а с него отпадна необходимостта от гел. Не се пазим кой знае как, по стандартния начин, хапчета не мога да пия, спирала не може след секцио, презервативи не понасям Shocked Господ да ми помага в редките случаи..защото време не остава.
 Иначе и Влади започна да си лапа ръцете, слагам му ръкавичка и нея лапва..
 А вие къде водихте децата на ортопед?

# 230
  • Мнения: 18
natsti -точно и ние така ядеме - по 80-90мл и каквото изсуче , а иначе и аз по 20 -30 грама изцеждам.  До сега четох какво ви се е случило и направо се  вцепених от ужас. Дано му няма нищо на  милото, много  се разстройвам като им се случи нещо на бебоците. Милата душица  Tired.

Ели-  Hug

# 231
  • Мнения: 222
Оф, ние се разминахме за малко с дъжда - почна да ни вали, когато почти се бяхме прибрали, а сега спря. Важното е, че мъника продължи да спи  Peace
Incognito аз продължавам да кърмя, и не стига че не свалям, ами даже качих 1-2 килца, а тъкмо бях почнала да ги посвалям.  Embarassed Та в тоя ред на мисли  -какво става с мамите, дето са на Дюканската диета? Никоя не се хвали.

# 232
  • Мнения: 305
Ели, с тези 180 гр направо ме разби! Петя едва изяжда по 100-120 гр! И за проблемите със свекървите и бабите! Ми не знам какво си очаквала като сте заживяли заедно! Дори там, където всичко е ОК все има за какво да стиснеш зъби за да вървят работите! Гледай си детето и мъжа и това е! А за стягането на багажа си мисля, че не е желателно да си го мислиш! Веднъж направиш ли го после нещата никога не са същите във връзката! Това си е моето мнение де! Ти си знаеш най-добре!

Натси, важното е че бебчето е добре! Дано повече няма такива случки!

За секса при нас всичко е ОК! Не ме е било страх и каквото и да е, но Личката преди месец реши че ще спи при нас и ние заспиваме преди него, та ясна ви е картинката!Ползваме презервативи като млади гаджета, че не ми се пият хапчета!

Тука ако знаете какъв вятър духа от обяд!Май ще се разминем със следобедната разходка!

Цветка кокетка, моя Дюкан го започвам от днес, че преди 20 дни като започнах и още нямах цикъл и ме гонеше един глад не си е работа, но сега съм добре, оциклена, доволна и започвам! Слънцето май беше писала, че е свалила 6 кг за 20-на дни! За другите не знам!

# 233
  • Мнения: 361
Ели, с тези 180 гр направо ме разби! Петя едва изяжда по 100-120 гр! И за проблемите със свекървите и бабите! Ми не знам какво си очаквала като сте заживяли заедно! Дори там, където всичко е ОК все има за какво да стиснеш зъби за да вървят работите! Гледай си детето и мъжа и това е! А за стягането на багажа си мисля, че не е желателно да си го мислиш! Веднъж направиш ли го после нещата никога не са същите във връзката! Това си е моето мнение де! Ти си знаеш най-добре!
за папкането- както казах - така пише на опаковката и доки каза да даваме така, но да не я насилвам. Тя сутрин в 10ч и вечер 18ч си го изяжда всичкото.
за свекитата- ние живеем само с бабата, но те имат ключ и във всеки един момент могат да дойдат. А вчера беша капака- аз правя салата, режа картофи и междувременно си върша и домакинската работа (смея да кажа, че съм доста организирана и можа да се сеправя с всичко) и тя идва и почва да салага вода на картофите, да ми отваря хладилника и да дооправя салатата.  #2gunfire
После пак заговориха за това, че Елия е момиче (вече побеснявам) и пак да коментират, че не приемам съвети. Аз тогава си казах, че ако аз пойскам съвет-ок, ама ей така да ми казват как да се грижа за детето- вече ми е писнало. И баща му скача и почва да ми държи тон.
Общо взето откакто сме се прибрали с Елия е тормоз всяка седмица. И аз понеже съм възпитана (а и съм в тяхната къща) та си трая и после си го изкарвам на Илия.
Хайде да ни ви занимавам с мойте глупости.
Благодаря ви, че ме изслушвате Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 5 295
Здравейте и от нас. Бях на контролен преглед за ръката и в резултат изглеждам като Робокоп - предписаха ми ортеза за дясната ръка  ooooh!
Да не ви казвам, че е 40 лв., а тези дни пак Колийф (30 лв.), козметика за Калин (80 лв.), ужас...

 
Искам да питам бая неща, а ето ги и тях:
1) Някой да знае играта на Памперс с мечетата кога свършва?
2) Какви са тези комплекти за количка - какво точно представляват?
3) Какво точно е това огледало, което позволява да се вижда столчето за кола от предната седалка?
4) Мамите, които се разхождат в Св. Троица: приемате ли люлински гости Simple Smile  Къде се събирате, кога и т.н. Моля обясненията да са за лаици, които идват за пръв път, при това с метро.
5) Някой на срещата се интересуваше от новата играчка на Калин (за количката) - правилно ли съм запомнила да купя и дали този модел или другия?


За гушкането на бебето от други хора
: разрешавам, но не давам да се люшка, друска и да се говори префърцунено - правя веднага забележка. За друскането - по 100 пъти се карам, ако се наложи - хората като пипнат бебе, и почват да го друскат почти инстиктивно май #Crazy Може би защото се случва рядко да се виждаме, затова давам... Не давам на чужди деца и хора, обаче, само на роднини и приятели  Embarassed Онзи ден яхнах метлата с едно момиченце на една площадка: сутринта й обясних защо не се пипа бебето с (мръсните й) ръце, а следобед същата мадамка (5 г.) се лепна на Стела на Росикв (а Роси една деликатна, мълчи си) и аз се показах като една лоша лелка: напомних урока от сутринта и заплаших, че ще говоря "с майка ти" и дори с напляскване  Twisted Evil


Съвети засега рядко получавам, в този смисъл сме щастливи в мизерната квартирка, но само ние тримата.


Чадърче купихме Чиполино (18,4о лв. от Цар Лъв), и комарник ще купя, на Панагюрище и по парковете има доста буболечки  Embarassed


За странните неща, по които се заглежда Калин, най-много харесва лампи всякакви, ако може да светят - съвсем се омайва... но дали не е вредно за очите му...


Нощем е 'ладно при нас, та Калин спи с дълъг ръкав и дълги гащи + одеалце обикновено, а понякога се случва да метна още едно лекичко отгоре  Embarassed За навън вече нося... тензухена пелена  Whistling


Зеленко, наистина ли по цял ден издържаш навън в тези жеги?  Rolling Eyes


Следобед, по жегата, гледам да се крием по сенките (по-долу пак съм писала по темата)  Whistling
А как ползваш тоалетна в кафе или бензиностанция с количката  newsm78



Тони_ст, честити ти три месеца, "сватя"  Hug


Сиа
, за Калин съм купила СебаМед бейби слънцезащитно, 30 фактор, по заръка на педиатърката


Нагаина, домакинството съм го зае*ла за сметка на здравето и каляването на Калин. Излизаме в 9 и се прибираме в 18 (средно) - един работен ден. За ядене спретвам нещо вечер, ако има време, ако не, ядем каквото намерим, добре, че мъж ми не е претенциозен, а сме си само ние тримата. За през деня си купувам каквото намеря, ми то в супера има и готвено даже  Whistling Само за пиенето ми е зор, че съм все жадна, а е сложно с 00... Чистя като вали дъжд и не излизаме (пребийте ме с камъни сега), прането пера само с пералня, а простирането е лесно и бързо. Глади мъж ми на 2-3 дни, защото на мен ми е забранено поради ръцете. В жегите по обед съм намерила едни дебели сенки зад един блок и там се крием с Калинко, иначе се старая да не се спираме особено - намирам си някакви дреболии, по възможност в съседния микрорайон и кръстосвам Люлин като гламава... Напоследък съм зарибила и Росикв (във възторг, че може да не се прибира), както и Силвана (тя е по-умерена и по-бързо се прибира)  Mr. Green


Incognito, аз кърмя и не свалям килограми, но не се лишавам от нищо, което ми се е прияло (освен алергените, де). Качвала съм толкоз време тез кила, не очаквам бързо да си идат.


П.С. Пък нощеска Калин спа към 8-9 часа, 'ко му стана на туй дете, за втори път го прави  newsm78

# 235
  • Мнения: 305
Еля, кофти е това наистина! Е въпреки, че имат ключ не се ли обаждат преди да дойдат?

# 236
  • Мнения: 361
Еля, кофти е това наистина! Е въпреки, че имат ключ не се ли обаждат преди да дойдат?
обаждат се на Илия и после той на мен, а ми имат и двата номера.

Зеленкото -на вторият ти въпрос- ето ги http://beborani.com/index.php?cPath=35&osCsid=9a0da606a27fc3 … 0934c583d23705ab5
Гледах ги във Вис Виталис, но да ти кажа, че не си заслужава. Направени са за колички с кош, а доколкото виждам ващата е горе долу като нашата.

# 237
  • София
  • Мнения: 659
Някой виждал ли е ( и къде) да се продават играчки "Lamaze"?
Incognito, в Premaman съм виждала.

 Зеленко, в Малечко има такива огледала

# 238
  • Мнения: 5
Зеленко заповядай при нас, обикновенно аз и Танчето  ходим към 16:00 ч., други мами  и сутрин и следобед - мисля, че Никита, различно е, но ако решиш пиши ще организираме нещата, примерно за утре ако е хубаво времето.
Ето и обяснението - с метрото трябва да слезеш на метростанция - Константин Величков, качваш се горе и излизаш на едно кръстовище със светофар, пресичаш от другата страна и тръгваш на дясно по посока бул. Сливница а не Стамболийски, вървиш и малко по - надолу ще видиш парка. Дано съм обяснила правилно. newsm78

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 18:13 от dobro_nastroenie

# 239
  • София
  • Мнения: 5 295
Благодаря за огледалата и за комплектите за количка (видях много бебета напоследък, сложени направо в количката, аз съм сложила едно одеало, увито в чаршаф - като малко дюшече - за по-мекичко, но помня, че някой писа за специални комплекти и се чудех какви са)  Hug


Зеленко заповядай при нас, обикновенно аз и Танчето  ходим към 16:00 ч., други мами  и сутрин и следобед - мисля, че Никита, различно е, но ако решиш пиши ще организираме нещата, примерно за утре ако е хубаво времето.



Събирам обобщена информация, че един ден просто ще се изтърсим, е, поне аз, ама ще навивам и Росикв... Не мога нищо да обещая за ден, но пък имам ГСМ-и  Whistling Той не е най-големият парк на света, ама поне да направим един бърз списък с имена и часове, места, ако имате любими, че ако дойдем, да знаем на кого да звъним...


Аз самия парк го знам, гледала съм на картата и съм минавала с кола оттам, но мисълта ми е къде най-вече се събирате, предимно ходите или се застоявате някъде, чувала съм, че има езеро...
П.С. Нашият тати се прибира към 18.30 и в този смисъл 16 ч. за идване в парка ми идва късно лично на мен, бих дошла още сутринта, примерно към 10 ч. вече да съм там...

Общи условия

Активация на акаунт