Как родихте - секцио, нормално - 1

  • 8 797
  • 230
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789

Така и аз,всичко мина ОК.

# 16
  • Мнения: 3 595
И с двете бях секцио по медицински причини. С първото бях дълбоко убедена, че по-хубаво нещо от секциото (бях със спинална) не може да ми се случи (за раждане все пак се има предвид) и нямах никакво желание дори да опитам нормално, да ми правят епизиотомии, че да ме шият, да ме боли, неееее. С раждането никакви проблеми, болки никакви освен при изправянето за 5-6 дни....Дойде номер две и аз реших, че ми се ражда нормално, да ама освен причините, които си имах с първото, бях раждала твърде скоро секцио и на никой не му се рискуваше с мен...Второто секцио беше с пълна упойка. Определено спиналната беше по-добрия избор...Та ако ми се доражда трети път (да речем след 10 години), може пък и да ми излезе късмета да опитам и нормално раждане какво е  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 535
И двете нормални раждания.
Втория път обаче си исках епидурална упойка, че имах много лоши спомени от първото  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 567
Родих нормално с няколко шева.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 564
Родих нормално, но раждането беше предизвикано със система окситоцин (малко ненужно според мен беше предизвикването). Ползвах и епидурална упойка, която ми спряха на около 9 см разкритие, за да усещам добре напъните. Нямах никакви разкъсвания.

# 20
  • Мнения: 1 273
Педизвикано, нормално без упойка , с епизотомия и вакуум.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 64
Родих нормално с няколко шева.
И аз така

# 22
  • Мнения: 3 718
Тъй като съм горда от деянието си, ще го спомена и тук. Родих нормално едно 4.300 кг. бебе, без упойка, от която ме беше повче страх отколкото от самото раждане. Беше бързо, сравнително лесно и смешно накрая.

# 23
  • Мнения: 95
Аз родих нормално без упойка..е не че не си поисках накрая Winkно беше много късно имах 8 см разкритие WinkВсичко мина толкова бързо че чак не ми се вярваше.В 06,00 бях в родилна зала в 6 и 28 бебко се роди.Имам един шев но по скоро беше за красота LaughingАко имам още едно дете пак бих родила нормално,ако няма медицински причини за друго.Два часа след раждането вече се разхождах из стаята и се радвах на бебчо.Късмет на всички Hug

# 24
  • Мнения: 4 187
Секцио по желание.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 121
Нормално, с окситоцин, без упойка.

# 26
  • Мнения: 4 555
Бях пускала същата тема с абсолютно същите три опции (ако не се лъжа).
Няколко пъти ми направиха забележка, че нямало нормално и ненормално раждане, а се казвало раждане по естествените родови пътища  Mr. Green Това малко ми звучи като негър и афроамериканец.

# 27
  • София
  • Мнения: 974
2 нормални раждания, без упойка

поправям се ...естествени Laughing

# 28
  • Мнения: 998
Родих естествено ,но с много усложнения ,казаха ми ,че ако ще раждам втори път задължително трябва да е секцио.
А и след преживяното никога не бих се съгласила на естествено раждане.

# 29
  • Мнения: 346
Родих нормално, с окситоцин заради преносване и 2-3 външни шева. Ако ще имам второ дете , пак ще се пробвам естествено.

Общи условия

Активация на акаунт