Правене на зъби през бременността

  • 15 318
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Нерви се вадят и без упойка, ако са правилно умъртвени преди това. Аз минах през тази процедура в трети месец.

# 16
  • Мнения: 332
На мен също ми предстой интервенция(имам кариес) на мъдреца, след консултация с зъболекаря ми той препоръча да изчакам да родя и тогава да го лекуваме, защото е необходима упойка, а тя би навредила донякъде.
Само ми го замаца с някакъв цимент за да не се пълни с храна  Peace

# 17
  • Мнения: 1 740
Няма проблем по време на бременност да се правят зъбите, но задължително е да предупреди стоматолога.

# 18
  • Мнения: 826
Да говори със заболекаря си. Има си специални упойки, които не вредят при бременност. Друг е въпроса, че някои зъболекари отказват, защото ги е страх да "работят" върху бременни. newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
При всички положения трябва да има упойки, подходящи за бременни, защото някои състояния не търпят отлагане.
На мен ми направиха 2 пломби с някаква упойка, но зъболекарката ме увери, че не вреди на бебето.

# 20
  • Мнения: 1 354
И според мен само трябва да предупреди зъболекаря се,не мисля,че има проблем.До колкото знам само снимка на зъб не е препоръчително да се прави.

# 21
  • Мнения: 4 111
И според мен само трябва да предупреди зъболекаря се,не мисля,че има проблем.До колкото знам само снимка на зъб не е препоръчително да се прави.

Така е, но има места, на които правят снимки на бременни, както по-горе казаха слагат специални престилки на тялото и врата, на мен ми правиха такава снимка, безвредна е за бременни.

# 22
  • Мнения: 6 004
Веси ,аз имах проблеми с венците през цялата бременност,а и една пломба правих,не е проблем,просто зъболекаря трябва да знае за състоянието и за да предприеме правилно лечение

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 704
няма никакъв проблем да се правят зъби

# 24
  • Мнения: 11 818
Даже в някои случаи е препоръчително и не трябва да се чака края на бременността, защото нещата могат да се влошат! Разбира се трябва да сподели със стоматолога си, че е бременна!

# 25
  • Мнения: 297
Според мен трябва да предупреди зъболекаря си, че е бременна, предполагам, че той или тя няма да направи нещо, което да навреди на бебчето. Стоматолозите все пак знаят кое е полезно и кое вредно. За упойката незнам дали е вредна, но аз лично не бих се подложила на такова нещо през бременността. Дори сега, през втората си бременност, дори не съм ходила на зъболекар, трая си.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 72
Няма никакви проблеми за ваденето на зъб-просто да предупреди стоматолога,че е бременна.Аз бях в 4тия месец ,когато ми  извадиха мъдрец Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 535
Правила съм си зъби и през двете бременности. Тогава много по-редовна дори бях  Peace
Щом стоматолога е предупреден той си знае как да действа и какво да използва, така че да не навреди на бебчо  Peace

# 28
  • Мнения: 93
Аз също съм си правила зъби през бременността - няма проблеми!
Само се предупреждава стоматолога за да може да използва подходяща упойка! Peace

# 29
  • Мнения: 718
И аз си правих зъбите, докато не започна кошмарното гадене. Като приключи, ще продължа. Питах зъболекаря дали упойките няма да навредят с нещо на бебето и той каза, че болните зъби могат да му навредят много повече  Peace

Общи условия

Активация на акаунт