Синът ми не иска да яде...

  • 7 141
  • 152
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 44 284
Какви капки за очи?
В носа ли капете? Ние слагаме Максидекс и то не зъпрви път....
иначе сега от болестта сигурно още повече няма да иска да яде.....това си е нормално...

# 136
  • Мнения: 1 488
Бамби, този линк го видях от друга тема, но може и на теб да помогне http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm   Hug

# 137
  • Мнения: 171
Здравейте момичета...благодаря ви за съветите....Днес Алекс е сравнително добре....изписаха ни Вентолин и наистина от него е доста по добре...за разлика от онзи ден...Онзи ден направо откачих като го видях как изведнъж почна да кафля...да се задъхва и да повръща...Иначе с яденето..поне днес сме горе долу добре...
Относно изследванията за алергиите...казаха, че е много малък и н еможе да се правят сега....а дори и да се направят...резултатите няма да са точни и ще трябва да гадаят от какво може да са....

# 138
  • Мнения: 139
Моето дете е астматик и когато е с непрекъсната кашлица не хава нищо почти по 2-3 дни. Внимавам да не се обезводни -давам вода и сок с лъжичка от Панадол, защото категорично не иска нищо ,хапваме малко ябълка или банан.Когато се пооправи, пак е злояд. А детето ми тестваха още преди 2 годишна възраст и съвсем ясно показа , че е алергичен към прах и полени.

# 139
  • Мнения: 171
Моето дете е астматик и когато е с непрекъсната кашлица не хава нищо почти по 2-3 дни. Внимавам да не се обезводни -давам вода и сок с лъжичка от Панадол, защото категорично не иска нищо ,хапваме малко ябълка или банан.Когато се пооправи, пак е злояд. А детето ми тестваха още преди 2 годишна възраст и съвсем ясно показа , че е алергичен към прах и полени.

Е..това е нормално, когато са болни да не ядат...обаче при нас е малко по-различно...моян син не иска да яде...дори и да не е болен...Сега от както пие Вентолин..е малко по-добре и не кашля много...обаче проблема с яденето си остава..Е днес така ме ядоса..и направо ми идваше да го убия...Искаше да яде леща...защото от известно време яде само боб, леща и картофи (другите неща не ги обичал...), та направих му леща и той без да я опита..каза, че вече не искал и не била хубава...И съответно искал филия, ама да не е препечена...а намазана с майонеза и кашкавал...И какво да ви кажа...ръпна съответно един път и това беше...бил преял и не знам какво още..
Вече наистина не знам какво да го правя..знам, че от глад няма да умре...ама дори и да е гладен...няма да си каже, а когато го питам...съответно отговора е, че не е гладен и не иска нищо...
Относно алергиите..не знам защо педиатъра ни каза, че е още малък да му се правят тези изследвания...Обаче..честно казано, в днешно време не можеш да имаш доверие и на лекарите... #Cussing out

# 140
  • Мнения: 625
Ще прояде детето,но се иска много упоритост и от родителите.Най-важен е примера в къщи,но вече при създалата се ситуация трябва да сте много категорични.На мен също ми се случва да сготвя нещо по желание на детето и след това да чуя"...ама вече не съм гладен или искам нещо друго..." и тогава отговарям,че в къщи не е ресторант.

# 141
  • Мнения: 171
Здравейте момичета....да се похваля, че моят Алекс от два дни изявява желание да се храни и то без да го питам постоянно дали иска...(ама то и мен да ме плашат, че ще бодат с игли и ще ми бият инжекции...ако не ям...и аз ще проям на бърза ръка... Mr. Green)..Айде няма да се хваля повече...да не вземе да стане пак същата история, както до сега...
Иначе...благодаря ви момичета..ама на абсолютно всички, които се включиха и ми дадоха съвети, за това как да го накарам да ям....и поне се радвам, че поне за сега успях да го откажа от царевичните пръчки, тък като вече от една седмица не е сещал за тях и не е искал.....е за сока няма да се откажем...ама какво да се прави...
Благодаря ви още веднъж на всички.... Heart Eyes  bouquet

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА И НА ВСИЧКИ МАЙКИ...

# 142
  • Мнения: 3 880
ама то и мен да ме плашат, че ще бодат с игли и ще ми бият инжекции...ако не ям...и аз ще проям на бърза ръка... Mr. Green
Отклонявам се от темата, но да кажа само, че правиш следващата си грешка Peace Никога не плаши детето си с лекари и медицински интервенции, без значение каква е целта към която се стремиш. Неминуемо един ден ще му се наложи да ползва медицинска помощ (или най-малкото ваксина) и е добре да гледа на нея наистина като на помощ, а не като на светата инквизиция, с която обикновено се наказват неядящите/непослушните деца. Не че ти се бъркам, но да не стане така, че да пуснеш тема след време- "Синът ми изпада в истерия като ходим на лекар"...

# 143
  • Мнения: 171
ама то и мен да ме плашат, че ще бодат с игли и ще ми бият инжекции...ако не ям...и аз ще проям на бърза ръка... Mr. Green
Отклонявам се от темата, но да кажа само, че правиш следващата си грешка Peace Никога не плаши детето си с лекари и медицински интервенции, без значение каква е целта към която се стремиш. Неминуемо един ден ще му се наложи да ползва медицинска помощ (или най-малкото ваксина) и е добре да гледа на нея наистина като на помощ, а не като на светата инквизиция, с която обикновено се наказват неядящите/непослушните деца. Не че ти се бъркам, но да не стане така, че да пуснеш тема след време- "Синът ми изпада в истерия като ходим на лекар"...

Той по принцин по е страх да му бият инжекции...и е някакъв ужас когато се налови това...Сега от както пие лекарствата заради бонхита и постоянно викам по него...да не тича, защото ще му бият инжекции и той се спира...и реших с това да го плаша...за сега за да яде...ама едва ли този номер..ще действа дълго...
И ще направя само едно уточнение...той се наплаши от лекарите и от всички тези медицински интервенции...още преди няколко месеца..след като почна да се разболява всяка седмица на яслата и накрая като лежа и в болница...заради постоянното предписване на тези антибиотици...

# 144
  • Мнения: 3 880
И ще направя само едно уточнение...
Ти си знаеш как е станало, мисълта ми е, че не му правиш услуга (и на себе си не правиш), като задълбочаваш страха му, за да яде/пие лекарства. Peace

# 145
  • Мнения: 171
И ще направя само едно уточнение...
Ти си знаеш как е станало, мисълта ми е, че не му правиш услуга (и на себе си не правиш), като задълбочаваш страха му, за да яде/пие лекарства. Peace


Просто му казвам...че ако не яде, ще се разболее пак и ще се наложи да ходи пак на лекар...и той между другото не му пука особенно, ама хапва по-малко, защото няма как да пие лекарствата..без да е ял....не искам да получи пък някакви проблеми със стомаха, защото пие сиропите на гладно...

# 146
  • Мнения: 101
Ще започне да яде, няма страшно. И нашият не искаше, но гладно не се стои. Гледай да няма наоколо от нещата които залъгват глада и ще видиш как ще започне да яде.

# 147
  • София
  • Мнения: 6 288
Аз започнах д аму давам рибено масло и сякаш има ефект, защото започна да хапва по малко, вярно има предпочитания основно за омлет и картофи, но пак е нещо. За съжаление, сега е пак болен и на лекарства, та пак спря яденето.

# 148
  • Мнения: 171
Аз започнах д аму давам рибено масло и сякаш има ефект, защото започна да хапва по малко, вярно има предпочитания основно за омлет и картофи, но пак е нещо. За съжаление, сега е пак болен и на лекарства, та пак спря яденето.

Оххх..ние днес го водихме на преглед и е по-добре...явно Вентолина си помага...И от 2-3 дена почна да си иска да хапва по нещо...тъй като като няма какво да прави..., а много, много не го изкарваме на вън, защото духа доста и ме е страх да не изстине...и той се сеща от време на време да иска да яде и да си похапва...Надявам се, вече наистина този период да отминава....защото скоро ще направи 3г, а е само 14кг...и вече се чудя и с какво да го обличам, защото всичко му е широко...и някой път ще му паднат гащите, както си върви.. Laughing

# 149
  • Мнения: 171
Здравейте момичета...при нас има само проблеми и това е...Не стига, че Алекс не иска да яде...не стига, че е със "спастичен" бронхит...въпреки, че вече му помина малко и останаха само сополите...а снощи пък като го ужилило нещо...и пръста му се надул, че тръгнала и ръката да се надува..та днес го водих на лекат...и тъпата лекарка веднага беше готова да изписва антиобиотик...(просто вече не смея да го заведа налекар...защото ми казаха, че този спасматичен бронхит може да е и от честата употреба на антибиотици...)..Направо вече ми идва да  #2gunfire #2gunfire #2gunfireнякой лекар...
Относно храненето..мога да се похваля, че Алекс от 3-4 дена вече почна да си иска ядене, когато е гладен...не че яде кой знае колко...ама все е нещо... Flutter

Общи условия

Активация на акаунт