Пародонтоза

  • 19 979
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
По настоящем ПАРОДОНТОЗА няма. Заболяването се прием като възпалително.
Лечение има при това много добро стига двете страни в терапията да са на ниво.
Отнема време и включва на първо място перфектна устна хигиена и след това терапевтични и хирургични мероприятия в съчетание с медикаменти, но не АБ.
Не гълтай АБ ако ти ги предписват , това се прави само при определени много бързо протичащи пародонтити.

Трябва да си убедена, че не посетиш ли специалист няма да се излекуваш!

# 16
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Извинявам се за спама, но за първи път виждам титла Мистър БГ Мама   Shocked

# 17
  • Мнения: 351
Извинявам се за спама, но за първи път виждам титла Мистър БГ Мама   Shocked

Не се притеснявай!
Не си ми виждала снимка за това се чудиш  Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 18
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Очевидно съм изпуснала снимките, пусни някоя да видя и аз   Joy


По темата - ще кажеш ли каква е профилактиката за избягване на парадонтоза? Ако има такава профилактика изобщо? Чувала съм различни мнения от стоматолози.

# 19
  • Мнения: 351
Има, има.
Правилно миене на зъбките (след инструктаж и под контрола на таблетки оцветяващи плаката), почистване на зъбния камък, санация на заболяванията на зъбите, води и конци за зъби.

И аз ги чувам мненията, ама даже и не споря с тях.

# 20
  • Мнения: 2 480
По настоящем ПАРОДОНТОЗА няма. Заболяването се прием като възпалително.
Лечение има при това много добро стига двете страни в терапията да са на ниво.
Отнема време и включва на първо място перфектна устна хигиена и след това терапевтични и хирургични мероприятия в съчетание с медикаменти, но не АБ.
Не гълтай АБ ако ти ги предписват , това се прави само при определени много бързо протичащи пародонтити.

Трябва да си убедена, че не посетиш ли специалист няма да се излекуваш!
Ами като посети специалист, ще се излекува ли?

# 21
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А какво е правилното миене на зъбите?

Наистина ли трябва да се четкат поне 3 минути или и това е мит?

# 22
  • Мнения: 910
Аз си купих четка Лакалут-много е мекичка и венците ми кървят много по-малко, но не знам колко мие зъбите, май повече ги гали ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 237
И аз имам парадонтоза.Много неприятно.Почти вспка година пия антибиотик /най-често Родожил/ Сега пак са ми възпалени и оголени венците  Confused Имам и ужасно много зъбен камък.Никога не съм вярвала че ще го кажа, но просто нямам пари за зъболекар  Confused Не работя и няма от къде. Ползвам сега една вода на Пърл дропс, добра е.

# 24
  • Мнения: 390
На мен миналата година ми откриха парадонтит( Така било по-правилното наименование на парадонтозата Wink).
Явно не всички зъболекари могат да го открият и лекуват, защото аз няколко години обикалях по разни кабинети с болки във венците, никой не ми помогна.
Най-накрая попаднах на специалист, веднага жената ми постави диагнозата,съответно започнахме процедури, които според нея са най-ефикасни и нещата значително се подобриха.
Това което знам от нея е че парадонтозата не се лекува, само може да се спре развитието й, да не се задълбочат нещата. Задължително февруари и август се прави почистване на джобовете и зъбния камък. През останалото време пасти и води за парадонтит.
Но...има си периоди на обостряне- при стрес, заболяване, в преходните сезони и т.н.
От време на време имам болки, но не е това което беше преди, така че при мен мисля че нещата са донякъде овладени.

# 25
  • Мнения: 390
Тюх! Аз пък си мислех, че с едно чистене на зъбния камък и един курс с родожил ще се оттърва. Sick

# 26
  • Мнения: 35
Здравейте. Наистина това беше и още е отвреме на време наболял проблем. Първото нещо което направи зъболекарката ми беше да изчисти  зъбния камък. Пих АБ , но след това ми предписа една добавка Инсадол. Обаче нямало внос, а открих в аптека Инсадент. Сега един или два пъти в годината го пия като усетя че започва да ми е болезнено. Но през останалото време ползвам някоя от лечебните пасти. Вече около две год. не се е обострял за да стигам до чиатене на ЗК и АБ.

# 27
  • София
  • Мнения: 577
аз имам оголване единствено на двата предни зъба на долната челюст.

Може би се касае за рецесия на венеца. Пародонтита е загуба на кост. Антибиотика не помага. Микроорганизмите, които водят до възпаление на венците, а след това и до пародонтит са нормални обитатели на устната кухина. Когато броят им се увеличи над допустимото, в резултат на неотстарняване на зъбна плака и зъбен камък, водят додеструкция на зъбодържащия апарат. Така че адекватното лечение е регулярното отстраняване на плака и зъбен камък и добра орална хигиена.

# 28
  • Мнения: 351

Това което знам от нея е че парадонтозата не се лекува, само може да се спре развитието й, да не се задълбочат нещата.

Не съм много съгласен. С опредерени гингивални и костни методи на хирургията се получава ново тъканно захващане.

# 29
  • Мнения: 5
Скоро претърпях хирургическа процедура, при която ми беше отлепен венеца а костта кюртирана т.е. изчистена от бактериите, които доста бяха напреднали с разрушаването на костта ми (извинявам се ако звуча като лаик) и след това венеца затворен. Все още е много рано да се каже какъв е бил резултата, и аз съм притеснена.
Бай Фадър, много ще бъда благодарна на безпристрастно професионално мнение от твоя страна - доколко е правилна и успешна подобна терапия. Притеснявам се, че може би е късно да се съветвам - твърде бързо се съгласих, но това е, поне засега.

Общи условия

Активация на акаунт