Как върви захранването?

  • 13 964
  • 237
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз дадох оризовата каша, ама ме е малко страх да не се обрине. Иначе му хареса ,даже се правеше ,че дъвче Grinning Аз не заместих цялото хранене, додадох кърма, а така ли трябваше newsm78
Точно така - ако не смяташ твърдо да отбиваш до годинката,не заместваш хранения и даваш твърдата храна между кърменията или първо кърмиш,после даваш каша или пюре.
Зъхи,да ти е жива и здрава ламята - моето чудо досега повече от 60-70гр наведнъж не е изяждало,а целия първи месец папаше по максимум 5-6 лъжички - не че се натискам да яде повече,ама си представям каква готина гледка е Емата,която си хапва с апетит Grinning
Ваня,аз с бамята бих изчакала - хем е влакнеста,хем е лигава,хем е бобена - с тях трябва малко едно наум - не изглежда никак подходяща да е от първите храни,дори в комбинация с други неща.По-добре зелен фасул вместо бамя.
Да се похваля,че ние пък се извъдихме страшни любители на сирене за мое удивление - дадох й предпазливо да пробва малко (на 8м и половина сме) и нямаше реакции,така че сега ядем вече царевична или просена каша със сиренце за закуска - зо момента тове е нещото,от което е изяла рекордното количество от 80-тина грама Grinning И другото любимо - настърган домат със сирене (имам домашни).
Нещото,което мен ме удивлява е,че дребната взе да отказва пюрета...иска манджа на парченца Shocked Не знам дали е заради това,че я мъчат долните зъбчета (още не са поникнали,само я лигавят) и не й е приятно да яде от лъжицата - нямам идея,но факт е,че храна с груба консистенция или направо парченца яде,а пюретата - хич.Само дето замразявах - явно ще идат по супи Rolling Eyes

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Хедра, ти си за завиждане, че бебата предпочита по-груба храна!  Grinning Спомням си, че с Теди имах обратния проблем - искаше всичко да му е пюрирано до след годинката даже!  Rolling Eyes
Предполагам, че твоята яде по толкова малко, защото я кърмиш преди това. Я си представи ти да си се наяла до сливиците с нещо, което обичаш и си ядеш от край време и да ти предлагат да опиташ, или да си "доядеш" със суши например!  Sick Mr. Green
Емата е много смешна, направо иска да си напъха цялото лице в купичката, не я удовлетворява скоростта на лъжичката!  Laughing Снимахме я на филмче, жалко, че не мога да ви я покажа!  Close
Смяташ ли, че е добре да въведа малко зеленчуково, след като не ми прави реакция от оризовата каша и очевидно я възприема добре? Почва да се запича малко... 

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз пък подходих малко несериозно към това захранване! Сега кажете как да продължа. Захранваме се от по-малко от 3 седмици. Първо дадох картофено пюре 3 дена  (само по веднъж на ден), после добавих и морков още 3 дена. Иамхме хубава диня и и дадох и малко сок от диня . Но беб се запече от картофите, с които си продължихме и се наложи да и дам и сливи  Embarassed Тях ги яде 4 дена. Вчера я пробвах и на круши, но с тях определено ще изчакам не и харесаха и картофеното пюре с грах не и хареса и не съм и давала повече. Между всички храни има поне 3 дена на въвеждане. Сега как да продължа? Да спра ли за малко плодовите пюрета и да въведа само зеленчуци или да спра и зеленчуците и започна с каша?
То е ясно, че съм патица, но как да продължа съм се замислила! Сега бебка има запушено носле и кашля и спирам със захранванета за 2-3 дена! (а това дали е правилно ? newsm78 )
Мамета, дайте мнение и по моя въпрос  Praynig

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 334
и мойто бебе иска да излапа купичката Laughing
аз утре ще пробвам тиквички и ако разхлабват ще обадя Wink
а каква друга каша ще давате след оризовата?

# 19
  • Мнения: 3 550
Зъхи, безкрайно благодаря, че пускаш такава тема. Много хитро, аз не бих се сетила. Само да има кой да отговаря.
а каква друга каша ще давате след оризовата?
Казват, че било добре каша от елда, защото съдържа желязо и е безглутенова.
А може ли някой да даде малко повече инфо за тая елда. Тук като споменах вкъщи и съпругът ми е твърдо против такова нещо. По принцип нали не е обичайна храна. Нито ние, нито баби, дядовци, прабаби са яли такова нещо и сега изведнъж - туп на хлапето.

Хедра, а тия домати не са ли алергени? Чувах, че съдържат хистамини. Аз също замразих домати, но мислех да дам след годинката.

# 20
  • Мнения: 8 462
Я и аз да задам едно въпросче, въпреки че на нас захранването ни предстои след 2 месеца. Може ли да се дава бамя - т.е. да се слага по малко в зел. пюре? Thinking
Категорично НЕ на бамята.Бях чела някъде,че бамя не се дава на дете до 6! години.Вече не помня от какви съображения,но това е факт.Явно в нея има нещо,което не е подходящо за деца.

# 21
  • Мнения: 8 462
Аз пък подходих малко несериозно към това захранване! Сега кажете как да продължа. Захранваме се от по-малко от 3 седмици. Първо дадох картофено пюре 3 дена  (само по веднъж на ден), после добавих и морков още 3 дена. Иамхме хубава диня и и дадох и малко сок от диня . Но беб се запече от картофите, с които си продължихме и се наложи да и дам и сливи  Embarassed Тях ги яде 4 дена. Вчера я пробвах и на круши, но с тях определено ще изчакам не и харесаха и картофеното пюре с грах не и хареса и не съм и давала повече. Между всички храни има поне 3 дена на въвеждане. Сега как да продължа? Да спра ли за малко плодовите пюрета и да въведа само зеленчуци или да спра и зеленчуците и започна с каша?
То е ясно, че съм патица, но как да продължа съм се замислила! Сега бебка има запушено носле и кашля и спирам със захранванета за 2-3 дена! (а това дали е правилно ? newsm78 )
Мамета, дайте мнение и по моя въпрос Praynig
В периоди,когато бебето не се чувства добре ,се препоръчва да не се дават нови храни.Според мен спокойно можеш да я оставиш 1-2 дни само на кърма,за да видиш реакцията.Постепенно работата на стомахчето се нормализира и запекът изчезва.После започни пак по малко с храните,които вече си въвела като внимателно даваш и нови неща.

# 22
  • Мнения: 8 462
Я и аз да задам едно въпросче, въпреки че на нас захранването ни предстои след 2 месеца. Може ли да се дава бамя - т.е. да се слага по малко в зел. пюре? Thinking
Категорично НЕ на бамята.Бях чела някъде,че бамя не се дава на дете до 6! години.Вече не помня от какви съображения,но това е факт.Явно в нея има нещо,което не е подходящо за деца.
Сега да цитирам себе си.Н Winkамерих инфо,според което не се дава бамя до 8 месечна възраст Embarassed.Не знам защо,но още си спомням тази препоръка за 6 годишна възраст,което е доста фрапиращо,но тогава ми беше направило впечатление.Някой може ли да изрови още инфо по въпроса-стана ми интересно  newsm78това разминаване.

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зъхи,според мен може да дадеш за втора храна след кашата някакъв зеленчук (сам,не в комбинация - но не морков,защото също е запичащ,по-добре тиквичка) - аз лично дадох картофено пюре като втора храна,но за разхлабващи цели май не е подходящ.
Стейси,аз елда давам от първите храни - не мисля,че нещо ще му стане на детенце само защото вие не сте я яли.А за да се успокои таткото,направи един вид нонстрес-тест чрез кърмата Mr. Green - купи,приготви си каша или по някакъв друг начин (виж в готварския) и хапни,а бебе ще я пробва чрез кърмата и щом няма реакции,значи е ок Mr. GreenНо НЕ давай на таткото да опита - елдата смърди потресително ужасно и ако пробва,няма да ти позволи да му дадете Sick
Емиа,сигурна ли си,че за бамята става въпрос - мисля,че за баклата важеше това,в нея има някакви токсини Thinking

# 24
  • UK
  • Мнения: 1 334
и аз никога не съм яла елда,виж просо съм яла.ама нито едно от двете не знам как е на английски,моля ако някоя от вас знае да каже,за да потърся. ако не ще си ядем оризовата Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8 462
Хедра,естествено че за баклата става дума Banghead Banghead Banghead,леле,как съм се объркала!Сориии!А какво точно има в баклата? newsm78

# 26
  • Мнения: 8 462
Що да смърди елдата бе хора?Аз купих за себе си и правих два варианта-сладък и солен/като леща се приготвя/.Стана много вкусно.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 375
buck-wheat - елда
millet -просо

# 28
  • UK
  • Мнения: 1 334
мерси много Hug а тази елда дали може да се комбинира с плод или трябва самостоятелно да се дава?

# 29
  • Мнения: 1 704
Но НЕ давай на таткото да опита - елдата смърди потресително ужасно и ако пробва,няма да ти позволи да му дадете Sick

да бе толкова гадно смърди, че аз не посмях да я давам на беба и пакета си стои в шкафа  Rolling Eyes не може ли някак да и се убие гадната миризма newsm78  то аз щях да повърна само като ми замириса, въобще не мога да си представя как я ядат децата  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт