Как върви захранването?

  • 14 042
  • 237
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 323
Чушките...на кубчета във фризера.


как на кубчета? Embarassed

# 166
  • Мнения: 4 915
Ами домързя ме да обяснявам, щото в горното мнение имаше линк към публикация, в която е описано. Пусти мързел, сори.  Wink

След като пюрирам, пълня формички за лед, като замръзнат - разсипвам в пликчета, лепя етикат с името на продукта, евентуално дата на замразяване и готово.    chef

# 167
  • Мнения: 1 722
Някой почнал ли е захранване с домашни зеленчукови пюрета и след известно време каша? Ако има такъв може ли да ми разясни как се правят, кога се дават, след колко време включваш нов зеленчук, а кашата кога се включва? Изобщо една схема за такъв вид захранване!

# 168
  • София
  • Мнения: 396
Аз допълвам въпроса на Anita_79  с питанка домашните или купените зеленчукови да изберем за първоначално захранване? /което евентуално ще стане след месец/
Освен това - чела съм, че до 1 г. не е препоръчително да се дават пюренца от цитруси и мъхести плодове. На Теди обаче вече му подариха няколко бурканчета с пюре от кайсии и банани на Ганчев, където на етикета пише, че е за бебета след 3 месеца. Някой давал ли е от тези плодове в по-ранна възраст и имало ли е проблем за бебока?

# 169
  • Мнения: 6 243
Сонетка, това е изцяло въпрос на твой избор. Има аргументи и в двете посоки. Аз предпочетох и предпочитам домашното, защото имам "селски" плодове и зеленчуци от свекърите и знам, че не са нитратни и пр., а като ги приготвям  вкъщи съм спокойна и за хигиената. Докато в консервните фабрики, особено в БГ, хигиената винаги ме е съмнявала...

Има и аргументи в обратната посока - ако продукцията не е "сигурна", има опасност от токсикози за бебето.

Мъхести плодове на дъщерята не съм давала на тази възраст, но навремено на сина ми давах, защото никой не ми беше казвал, че има проблем с тая работа. За яденето ядеше ги, после се посираше, а впоследстие отключи и някои алергии... Е, не казвам, че е само заради мъхестите, ама знае ли човек. страх лозе пази, за второто дете всичко въвеждам 1 -2 месеца по-късно от препоръчанат възраст.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 121
Айде пак въпрос от мен.
Значи този път да питам за плодовете - съхранявате ли си нещо, сурово ли го пасирате, или ще си трайкате за догодина, да е пресничко, пък зимата на готови бурканчета?

# 171
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз доколкото знам замразените кубчета до 2 месеца издържат,може и да не е така newsm78. замразявам си по принцип за седмица-две. първо варя до омекване после пасирам. зимата сигурно пак на домашни ще карам,то тука каквото лятото такова  и зимата.

# 172
  • София
  • Мнения: 190
И аз да се отчета. Мойта  кльоща за сега с голям интерес се захранва. Само да види, че някой яде и веднага почва да премлясква и "АмммМъмм". Дори вече има малко по-човешки вид и не ме обвиняват, че го държа гладен. Само че това с грамовете как го правите - той моя яде на време(15-20 мин), а не еди колко си грама(не повече от 30-40мл).  Иначе тия каши му отварят апетита и сучи и преди и след тях.

# 173
  • Мнения: 3 550
аз доколкото знам замразените кубчета до 2 месеца издържат,може и да не е така newsm78. замразявам си по принцип за седмица-две. първо варя до омекване после пасирам. зимата сигурно пак на домашни ще карам,то тука каквото лятото такова  и зимата.
Леле, как само 2 месеца? Тук ми пратиха една статия за трайността на продуктите и пише много повече. Аз на това разчитам, че какво ще яде иначе хлапето цяла зима.
http://kulinar.gbg.bg/articleview.php?aid=21

# 174
  • UK
  • Мнения: 1 334
абе  и аз това се чудех.майка ми си замразява чушки за по 6 месеца...ама така прочетох в една книга.сигурно е превантивно.ама така пише-2 месеца на -18 градуса. макар,че като гледам свеки как яде яйца с изтекъл срок преди 3 месеца и му няма нищо Mr. Green....
а погледнах тази статия-ми щом казват хората така е сигурно

# 175
  • Мнения: 980
И аз имам няколко въпроса:
- мога ли да захраня с плодове, сега имаме наши, без никакви вредни вещества по тях, но знам, че не трябва да ги давам пресни (а малко сварени или как?) Много искам да захраня с тях.
Не искам да захранвам с каши, защото имаме нещо като запек. Елдата запича ли?
- зеленч. пюре не искам да го правя в къщи, мога да купя готови пюрета, по-добре ли ще е от домашните плодове?
- трябва ми разхлабваща захранка, знам кои храни разхлабват, исках тиква, но сега няма.
С какво да започна?

# 176
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Плодовете може да свариш за няколко минути на пара (ако са ябълки или по-корави плодове) или просто да бланшираш за няколко минути във вряла вода (меки плодове като праскови,нектарини и т.н. - ама те не са най-подходящи за първа храна),трети вариант - да ги задушиш с много мъничко вода,нарязани на парченца,под капак до омекване.
Елдата не съм забелязала да запича Thinking - ама ние такъв проблеми никога не сме имали,още си акаме като новородено.
Щом няма тиква,пробвай с тиквичка Laughing
Не е от голямо значение точно с какво ще започнеш от храните,които са разрешени на този етап - каша,заланчук или плод, просто избираш кое ти е под ръка и ти е лесно да го приготвиш,разреждаш с малко кърма за по-познат вкус и се пробвате - оттам нататък караш по правилата - бавно,с постепенно увеличаване на количеството според желанието на бебе и с изчакване между отделните храни.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 632
Някой почнал ли е захранване с домашни зеленчукови пюрета и след известно време каша? Ако има такъв може ли да ми разясни как се правят, кога се дават, след колко време включваш нов зеленчук, а кашата кога се включва? Изобщо една схема за такъв вид захранване!
Досега съм захранила с:
5 дни- морков(дом.пасиран с кърма),2 дни почивка;
5 дни- картоф и морков+малко кърма,2 дни почивка;
5 дни- домашна каша от царевично брашно с вода,2 дни почивка
3 дни- каша на Нестле sinlac.,без почивка
3 дни - каша на Нестле sinlac + 30мл. пюре от круша(домашно пасирана).
Всяка нова храна се започва с 1-2-3 лъжички. като постепенно количеството се увеличава. Максималното кол-во,което сме дастигали е 80-90мл. каша.

# 178
  • Мнения: 1 722
Някой почнал ли е захранване с домашни зеленчукови пюрета и след известно време каша? Ако има такъв може ли да ми разясни как се правят, кога се дават, след колко време включваш нов зеленчук, а кашата кога се включва? Изобщо една схема за такъв вид захранване!
Досега съм захранила с:
5 дни- морков(дом.пасиран с кърма),2 дни почивка;
5 дни- картоф и морков+малко кърма,2 дни почивка;
5 дни- домашна каша от царевично брашно с вода,2 дни почивка
3 дни- каша на Нестле sinlac.,без почивка

Благодаря ти! А зеленчуците като ги свариш с част от водата ли пасираш или първо изцеждаш. И тази каша - дай подробности - от къде купуваш цалевично брашно как я приготвяш. Скоро ще пробвам твоята схема. И кога даваш - сутрин, наобяд, вечер? Преди или след ядене или по време? Ако искаш на ЛС, да не затормозяваме темата!
3 дни - каша на Нестле sinlac + 30мл. пюре от круша(домашно пасирана).
Всяка нова храна се започва с 1-2-3 лъжички. като постепенно количеството се увеличава. Максималното кол-во,което сме дастигали е 80-90мл. каша.

# 179
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Момичета като ви чета се сещам-имам 2 безмлечни каши на Милупа,оризови,без никаква захар,много подходящи за първа храна,особено при деца обременени с алергии.Стават и за сгъстяване на зеленчуковите пюрета.Тук май не ги продават,мъж ми ги донесе от Германия....Та исках да кажа,че ги подарявам,но съм от Варна.Някой ако иска да пише на лични Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт