Опериране на трета сливица - упойка!

  • 1 540
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте,
след консултация с УНГ, стана ясно че на сина ми който е на почти три години, трябва да му бъде махната третата сливица! Лекаря т при който направихме консултацията ми каза четрябва операцията да бъде направена по пълна упойка което мен ме притесни много повече отколкото самото махане на сливицата!
Въпроса ми е дали това е единствения възможен вариант за интервенция? Няма ли по-щадящ метод, безкръвна операция или нещо такова!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Здравей!
Мен също ме тресе този проблем, макар че при моето дете още не е сигурно дали ще се вади (дано се размине  Praynig ).Знам, че махането на трета сливица може да се направи с пълна или с месна упойка.
Аз също се страхувам повече от пълната упойка от колкото от самото вадене.И сякаш месната е за предпочитане.Лошото там е, че детето ще се стресира и не знам как ще го удържат въобще.
Успех! Praynig Hug

# 2
  • Мнения: 5 531
Мили момичета, аз лично не бих ви препоръчала местната упойка. Ако мислите че тя е по- щадяща от пълната -не е. Децата ги боли, травмират се и това че забравят е глупост. Аз преди години оперирах синът си с местна упойка. Още си спомня. Освен това при махане с местна упойка сливицата обикновено не може да се изчисти добре и напълно и след това често има рецидив. При синът ми се наложи миналата година отново да я махат. Когато разказах на доктора че преди години е опериран с местна упойка, той ми разказа как точно протича процедурата, и аз напълно съжалих че съм подложила детето си на това.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте,
след консултация с УНГ, стана ясно че на сина ми който е на почти три години, трябва да му бъде махната третата сливица! Лекаря т при който направихме консултацията ми каза четрябва операцията да бъде направена по пълна упойка което мен ме притесни много повече отколкото самото махане на сливицата!
Въпроса ми е дали това е единствения възможен вариант за интервенция? Няма ли по-щадящ метод, безкръвна операция или нещо такова!
Пълната упойка е препоръчителна при толкова малко дете, защото то в никакъв случай не може да стои мирно, а и ще се уплаши от кръвта. Няма от какво да се притесняваш. Пълната упойка в момента е доста по щадяща като медикаменти от онази едновремешната.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пълна упойка задължително!  Peace
marychery е обяснила мн.добре защо.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 728
Здравейте, ще ви разкажа за моя опит. Аз съм на 21 години, преди 2 години ми махаха и двете сливици в терапията. Там бях в стаята с още едно момиче, което беше на 25. Та.....нейната история беше следната - когато е била малка са и махали сливиците и сега и бяха израстнали отново. Тогава ебила с местна упойка и разказваше че е виждала всичко и беше много уплашена. Наистина това е голям стрес особено за дете. А когато аз мислих преди това да бъда с местна или пълна, мой познат лекар ми каза, че при местната се усеща, дори и мястото да е притъпено, освен това ако настъпят усложнения и операцията се удължи (недай си Боже), местната упойка започва да отпуска.
Успех на всички  Hug

# 6
  • Мнения: 445
Не се притеснявайте от пълната упойка. Много по-щадяща е за детето , нищо не усеща и не се стресира. Когато оперираха моето момченце, операцията беше няколко минутки и готово. Под упойка детенцето е съвсем за кратко. Нямаше гадене и повръщане след това.

Общи условия

Активация на акаунт