Без грим и лак на ноктите по време на раждане

  • 34 027
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Свищов
  • Мнения: 874
Ако има проблем със сърцето, най-напред посиняват ноктите и устните, понеже кръвта отива към жизненоважните органи!
Хубаво де, съгласна съм. Но става въпрос, че тя ще е в болница, там има лекари и апаратура, който ако разчитаха на ноктите и устните за да разберат как действа упойката... Sick
За бижутата незнам, може би по-скоро от гледна точка да не ти ги открадне някой. newsm78

Преди време ми правиха пункция с упойка. Накараха ме и сенките и спиралата да си махна...Безцеветнният лак не е проблемен. Все пак е прозрачен. Важно е най-вече да нямаш червило. Но предполагам, че те ще ти го избършат и без това.

# 16
  • Мнения: 189
                                Бях и с лак и с грим,по простата при4ина,4е родих по спешност.Бях в клиниката за да слушаме тоновете и
                                доки каза не може да 4акаме пове4е,сега е момента,дори нямах и багаж.А това за първи път го 4увам
                                без лак и грим по време на раждането.

# 17
  • Мнения: 2 013
И друг път съм чувала подобни неща,но когато ме приеха в болницата за наблюдение и раждане,последното за което съм си мислила е да се гримирам или лакирам.А прекарах 6 дена там.
Никой не се е заглеждал в лицето или ноктите ми.

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Хммм, никой не ми е казал нищо, а раждах цели два пъти.  Laughing

# 19
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз съм чувала за лака,но за грима незнаех.От както съм влязла в деветия
месец ходя без лак на ръцете,но си се гримирам.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте мами. Имам един въпрос. Вчера една позната ми каза че когато ходя да раждам не трябва да съм с лак на ноктите и с грим (аз грим няма да сложа специално за раждането,но ако ме "хване" момента през деня?),защото ако се наложи да ми дават някакво лекарство или упойка,непоносимостта се виждала по посиняване на ноктите и устните. Ползвам фон дьо тен ,спирала ,малко руж и гланц за устни,мисля че това е нормален грим. Проблема ми е в маникюра  newsm78 ,защото всеки месец ходя да ми слагат цветен гел,а с лакочистител не се маха,само с пиличка докато се изпили. Embarassed Ако това е така грима ще го махна лесно,но ноктите не знам.... newsm78 Ще съм благодарна ако се включат и мами които са раждали в Торакс. Аз съм се насочила към тази клиника. Благодаря ви предварително. Peace

И грим и лак не трябва. По ноктите и по цвета на устните лекарите наблюдават за състоянието на кръвоносната система.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 581
е какво сега - да си сваля и ноктопластиката ли Mr. Green

# 22
  • Мнения: 125
Аз отидох да раждам секцио по спешност,и бях с лак на ноктите и вече в операционната ми казаха че не трябвало да съм лакирана,както и с грим

# 23
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Kaто ти гледам подписа, ще раждаш точно посред лято. Ако раждаш нормално, повярвай ми, последното което ти трябва е грим. Със сигурност ще се изпотиш и тогава...  Crazy
Относно лака - ще те накарат да го махнеш, ако нещата опрат до секцио. А може би и при нормално, не знам, зависи от болницата.

е какво сега - да си сваля и ноктопластиката ли Mr. Green

Да, би трябвало. Не мисля, че ще е удачно да се грижиш за бебето си с дълъг маникюр.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 965
По принцип, никой не връщат за подобно нещо, но е добре да може да си в "натурален вид" - всяка реакция на организма веднага се забелязва по външния вид и понякога индикациите са по-бързи, отколкото отчетеното от апаратурата. При секцио анестезиологът постоянно следи реакцията на родилката и е добре тя да не е "разкрасена". Peace


е какво сега - да си сваля и ноктопластиката ли Mr. Green

Ако се притесняваш за здравословното си състояние и не искаш да шашкаш лекарите излишно, я свали. После винаги можеш пак да си сложиш.  Wink
Иначе, дългият маникюр не пречи на грижите за бебето. Точно първите месеци след раждането бях с най-дългите нокти в живота си...

# 25
  • Мнения: 99
пречи като сменяш памперс, аз си ги изрязах...

# 26
  • Мнения: 1 900
Относно лака - ще те накарат да го махнеш, ако нещата опрат до секцио. А може би и при нормално, не знам, зависи от болницата.
Да бе...
Е ако ситуациата налага спешно секцио едва ли ще ме накарат да си махам лака от ноктите. #Crazy
А относно дължината това вече си е индивидуално, на някой им е удобно на други не.
Аз лично не мога да търпя дълги нокти, особенно в комбинация с новородено. Thinking Някакси  не го чувствам практично. Но не съм пробвала де, може й да е удобно. Flutter

# 27
  • Мнения: 252
На мен пък ми направиха забележка за ноктопластиката.По -точно ми казаха за второто раждане да гледам да съм без. Crossing Arms Ама какво да направя,да си отрежа пръстите ли?!
За дължината съм съгласна ,че трябва да са къси.Иначе на мене личнпо биха ми пречили дълги нокти.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
При нормално раждане няма такива изисквания. При мен втория път така се случи, че ми изтекоха водите, докато бях на заведение с приятелка и бях гримирана и с лак на ноктите, 15 минути по-късно, докато се прибера вкъщи, контракциите ми бяха на 3 минути. Изобщо не ми дойде на акъла да си махам грима или лака, така си отидох до болницата и никой не ме върна. Mr. Green

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не бях чувала и не са ме предупреждавали за това.

Общи условия

Активация на акаунт