Най-хубавото място в Родопите, където сте почивали!

  • 108 727
  • 242
  •   1
Отговори
# 15
  • на майната си
  • Мнения: 425
Момчиловци, Проглед, Триград. Координати нямам - на место търся.

# 16
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Момчиловци, Проглед, Триград. Координати нямам - на место търся.
Момчиловци е едно обикновенно село в което няма нищо за гледане и правене,какво ти харесва там ? Thinking

# 17
  • Мнения: 1 740
Момчиловци, Проглед, Триград. Координати нямам - на место търся.
Момчиловци е едно обикновенно село в което няма нищо за гледане и правене,какво ти харесва там ? Thinking
То и Проглед е обикновенно село и няма нищо за гледане. Но това все пак е мое лично мнение.

# 18
  • Мнения: 11 747
На мен лично Доспат не ме привлече кой знае с какво,а може и аз да не съм знаела каде да отида Thinking

Градчето Доспат е приятно, но голяма красота за мен е язовир Доспат, повече от страната на село Сърница (то май град било)...

# 19
  • на майната си
  • Мнения: 425
Момчиловци, Проглед, Триград. Координати нямам - на место търся.
Момчиловци е едно обикновенно село в което няма нищо за гледане и правене,какво ти харесва там ? Thinking

Аха, и Проглед е село и Триград Simple Smile. Там ходя на почивка, забавления има бол в града. Харесвам като се събудя сутри и си пия кафето на верандата на някоя къща да гледам изгрева.

# 20
  • Мнения: 413
Момчиловци, Проглед, Триград. Координати нямам - на место търся.
Момчиловци е едно обикновенно село в което няма нищо за гледане и правене,какво ти харесва там ? Thinking
Миналата година отидох специално до Момчиловци с намерението да отседна поне една вечер там. Никак не ми хареса, изнесох се много бързо, отказах се от всякакъв престой. Не зная защо, просто усещане.
Аз също обичам селата именно заради тишината и спокойствието, но природата в Богутево например ми харесва повече от Момчиловци! Peace

# 21
  • Мнения: 1 494
Тази година и аз съм сложила точка в плана- Родопи. Обаче от лакомия искам да почна от Рила, Пирин и после да се мушнам в Родопите. Ще следя темата.

# 22
  • Мнения: 3 695
не съм ходила на много места, но като цяло мисля, че на всякъде в Родопите е много красиво  Laughing

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Едно от любимите ми места из Родопите.

http://www.selokosovo.com/

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пресни вчерашни впечатления от Девин. Скука! Центъра се минава за макс 5 минути и освен да пиеш кафе някъде- просто няма какво друго да се прави. Обаче дискотеките са ниво с изключение на музиката.

Не отсядайте в хотел Девин- смърди, повечето стаи нямат тераса, а уж се води 4 звезден спа хотел. В ресторанта не опитах нищо, което става за ядене. Ужасни дебелокожи домати и краставици с вкус на лекарство. Полу сурови пилешки пържоли и свински на подметка поляти с гъбената супа на Маги. 50-те грама ракия изобщо не са 50, а около 30. Десертите са като в някой детски стол.
Абе изобщоооо хотела не струва по никакви показатели, а е бая скъп  Confused

Разходихме се и в Батак (имаше митинг на Атака, бяха ги домъкнали с рейсове от къде ли не- Карнобат, Враца, Елхово  Laughing ), там ми хареса самото градче, има какво да се прави, къде да се разходиш...но хотел не мога да препоръчам.

За сега най-много ми е харесал Златоград- страхотен е просто!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
Чепеларе х-л Родопски дом

# 26
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Днес искам да ви покажа красивите местности край Ивайловград.Но понеже туризма тук не е доразвит ,тези кътчета на България са непознати за много голяма част от българското население.
Започвам с вила "Армира"
Тя е била открита при строителни работи за язовир през 1964 г.


Ето и официялния сайт на вилата http://www.villaarmira.org/home.php?p=0

Друга голяма забележителност в околноста е крепоста "Лютица" .Лютица е най-голямата сравнително запазена крепост в Родопите. Тя е разположена в близост до Ивайловград, в най-източните части на планината и се намира в местност, покрита с вековни дъбови и букови гори. Крепостта Лютица се намира на върха на единствения по-висок връх в околността. От стените на Лютица на места е останало ограждение с височина 8 метра. Площта на оградената територия е около 15 декара. Впечатляващ е фактът, че като строителен материал е използван бял мрамор, поради което някои съвременни археолози и историци (Божидар Димитров) го наричат „Мраморният град“.

Кулите, разположени по периферията на ограждението, от вътрешната страна на стените имат кръгла и правоъгълна форма. От 8 до 10 век Лютица е била основен църковен център в областта. Църквата, която някога е била разположена в средата на оградения двор, е била разрушена напълно и от нея не са останали останки дори от основите. Поради високото си разположение крепостта предлага много добра видимост. В ясно време е било възможно да се наблюдават дори гр. Одрин и пътищата край р. Марица, което показва голямото му стратегическо значение в този регион. През късното Средновековие Лютица е била център на Митрополията.



По късно ще продължа ,че малката се събуди   Wink


 

# 27
  • Мнения: 342
Триград,магия има в това село.От както го посетихме първия път се връщаме всяка година дори и само за един ден.
Erica ,от кога са ти впечатленията за ресторанта на Девин?Ние бяхме миналата година с майка ми и малката за една седмица.Хотелът е много далеч от звездите си ,но  към ресторанта нямахме никакви забележки.Една седмица само там се хранихме защото бяхме на полупансион със закуска и вечеря и всеки път беше много вкусно.Ако са развалили и ресторанта ще е много жалко.

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Широка лъка в семеен хотел с кръчма (не помня името ще потърся при интерес), невероятна атмосфера и страхотна кухня. В с.Гела, хотел Гела, намира се на невероятно място, също страхотна кухня. Яз. Доспат, от страната на Сърница, става И за риболов  Mr. Green

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Триград,магия има в това село.От както го посетихме първия път се връщаме всяка година дори и само за един ден.
Erica ,от кога са ти впечатленията за ресторанта на Девин?Ние бяхме миналата година с майка ми и малката за една седмица.Хотелът е много далеч от звездите си ,но  към ресторанта нямахме никакви забележки.Една седмица само там се хранихме защото бяхме на полупансион със закуска и вечеря и всеки път беше много вкусно.Ако са развалили и ресторанта ще е много жалко.

Сега, този уикенд 15-17.05 бяхме там на тийм-билдинг, същите като мойте впечатления са и на колегите. Дори писах в книгата за оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт