Ще имам близнаци! Тема с продължение....12

  • 22 314
  • 421
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 022
Айла, да ти честитя новата принцеса и аз   bouquet Прекасни сте всички, но снимката с таткото и двете каки, държащи бебето на изписването направо ме вдъхнови   bouquet Много здраве и радост в дома ви да има!

Вили, Честито и на теб! Да са ти много здрави и умерено послушни Simple Smile

След едноседмично сополивене, нашите днес пак са на ясла... да видим до кога (до сега най-много 3 дни са успявали преди да се разболеят). А им харесва...

 Hug

# 16
  • Близо до София
  • Мнения: 896
запис в новата ни темичка.

Санитам, продължавам със стискането на палци; Hug Praynig и продължавай с хубави новини   bouquet
 
Паола, и за теб, всичко да минава ОК  Hug  Praynig   bouquet

Вили, да са ти живи и здрави малките принцове   bouquet   bouquet  bouquet

хубава седмица момичета.  Hug

# 17
  • Мнения: 517
Честито Вили, да и3раснат достоини мъже и много да ви радват...   bouquet  bouquet

Стискам палци на всички ви, лека нова седмица, момичета...  Hug

# 18
  • Мнения: 4 473
Преди малко се върнах от преглед при Марков. Близнаците са добре, тежат по около 1100гр, отговарят си на седмиците. Продължават обаче да се обръщат - всеки път в нова поза ги виждам. Grinning Иначе, и двамата не бяха в настроение за снимки - младежът си беше закрил половината лице с ръчичка, а девойката беше застанала в профил, та не се получиха много хубави снимки, но здраве да е. Simple Smile Плацентите са добре, шийката също, изобщо всичко изглежда наред, пу-пу.  Остава да се надяваме да стоят там, където са сега възможно най-дълго време. Praynig
Хемоглобинът ми продължава да пада (от 116 на 101) и колкото и да са несъвместими с магнезия, ще се наложи да започна пак прием на желязо.

Санитам, и ти ще раждаш в Майчин дом, нали? Как и при кого, избрала ли си? Ако искаш пиши на ЛС. Hug
Относно флостерона, днес питах и Марков какво мисли - каза, че за момента не е нужно да бързам с поставянето му и Дяволов ще прецени на по-късен етап.
Хубава новина е, че изследването за антитела е наред, дано така е до края.

Вили, честито и от мен! Много здраве и щастие на цялото ти семейство желая!  bouquet

Хубава седмица на всички! Hug

# 19
  • Мнения: 849
Хемоглобинът ми продължава да пада (от 116 на 101) и колкото и да са несъвместими с магнезия, ще се наложи да започна пак прием на желязо.

Стрелче, браво за хубавите новини! За желязото и магнезия - консултирай се не може ли като магнезиев препарат да взимаш Нутри Маг. Скъпичък е, но е добър (аз само това съм пила) и най-хубавото е, че не пречи по никакъв начин на усвояването на желязото. Аз взимах магнезия заедно с феро-фолгамата, никакви времеви отстояния не е имало и даже качвах хемоглобина. При мен гарантирано нямаше никакъв проблем! Успех!

# 20
  • Мнения: 4 473
Хемоглобинът ми продължава да пада (от 116 на 101) и колкото и да са несъвместими с магнезия, ще се наложи да започна пак прием на желязо.

Стрелче, браво за хубавите новини! За желязото и магнезия - консултирай се не може ли като магнезиев препарат да взимаш Нутри Маг. Скъпичък е, но е добър (аз само това съм пила) и най-хубавото е, че не пречи по никакъв начин на усвояването на желязото. Аз взимах магнезия заедно с феро-фолгамата, никакви времеви отстояния не е имало и даже качвах хемоглобина. При мен гарантирано нямаше никакъв проблем! Успех!

А защо пък да не може?! Thinking Риторичен въпрос, предполагам, едва ли ще има проблем. Ще се консултирам в аптеката по-скоро - поне там са сговорчиви. Благодаря, Зайо! Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 12 231
  Хайде най-накрая и аз да разкажа за моето раждане, нищо че е само на едно бебе но е почти едно към едно като предишното раждане.
  В понеделник на четвърти, когато беше и термина ми все още нямах никакви признаци за раждане. До обяд бяхме навън с каките и една приятелка, поиграха си хубавко. Прибрахме се, мъжът ми легна с тях да ги приспива, а аз бях планирала като успее да го прилъжа да си легнем, с цел стимилуране на раждането  Heart Eyes Докато чаках реших обаче да измия прозорците. Още след първия прозорец ми потече повечко, но все още смятах, че е малко по-обилното течение което имах към края. Отидох до банята, но реших че не са водите и се върнах да мия. Е след малко вече беше сигурно, че отново започвам с изтичане на околоплодните води, както и предишния път и както и лекарката ми каза, че може да стане отново. Отидох и казах на таткото. Каките тъкмо бяха заспали, беше три часът следобед. Обадих се на лекарката ми и и казах че са ми изтекли водите, но все още нямам контракции и кога да тръгвам към болницата. Тя ми каза, че мога да изчакам около два часа или ако почнат контракции по-рано. Исках каките поне малко да се понаспят  Simple Smile Към четири и нещо ги вдигнахме да стават и мен ме започнаха контракциите.
   Както и предния път в колата вече бяха сериозни на пет минутки, добре че беше празник и София беше ненаселена, че иначе незнам как щяхме да се доберем от Младост 4 до ТК  Simple Smile Приеха ме отново с 4 см разкритие към пет часа  Simple Smile. Бяхме се разбрали с моята лекарка, лекаря на смяна след като ме прегледа да и звъннем и да се разберем какво да правим. Според него бебето беше голямо и нямало да може да се роди нормално, но решихме да изчакаме моята лекарка. Тя каза че до час максимум ще дойде в болницата.
    Сестрата която ме приемаше беше много миличка и добричка, клизмата почти не я усетих. В предродилна само не ми допадна една навъсена лекарка, която точно по време на контракции ми слагаше абокат или правеше тест за упойка, но от всички останали съм доволна. Сложиха ме на запис на тонове, което беше най-неприятната част, защото трябваше да лежа. Контракциите си ми станаха доста начесто и признавам си доста болезнени. Когато успях да ги накарам да стана, беше малко по-добро положението, поразходих се, отидох и до тоалетната, дори усещах леки напъни, но смятах че от час имам контракции и не може да е това  Simple Smile За съжаление лекарката ми дойде към шест часа, около час след като се чухме и отново ме накара да легна. За съжаление не и хареса това което вижда. Матката ми се стягаше по някакъв странен начин. Ставаше като пясъчен часовник, лекарката го нарече пръстен на нещо си и всъщност бебето оставаше високо горе като топка. По време на контракция лекарката ми ме провери дали слиза надолу и каза че въпреки че съм вече с 8-9 см разкритие (това разкритие го получих за час и то без системи) бебето не слиза надолу и смята че е по-голямо за моите възможности. Притесняваше се от евентуална руптура от предишното секцио и ме питаше къде ме боли. В този момент обаче с тези чести конткракции единственото което успях да каже е че ме боли навсякъде  Simple Smile Според нея и останалите лекари най-разумното беше секциото и аз се съгласих. Всъщност постигнах това което исках, бебка беше тръгнала нормално да се ражда, когато тя самата си реши, и беше минало почти цялато раждане нормално  Simple Smile Бяха ме оставили да се опитам, без да правят секцио веднага само заради предишното.
   От тук нататък нещата се развиха много бързо, закараха ме в операционната, изчаках три минутки докато по спешност извикат анестезиолога, които ми се сториха много дълги, защото контракциите бяха на по-малко от минутка. Анестезиолога успя между две контракции да ми намаже гърба и между други две да ми сложи упойката, като накрая тъкмо ме хващаше нова контракция и той ме помоли още само секунда да не мърдам. Влюбена съм в този човек, изобщо нищо не усещах от тук насетне, за разлика от предишното секцио, като през цялото време ми говореше и ме успокояваше. Добре че чух Ели как изрева, за  да разбера че са я извадили. Показаха ми я набързо, че е момиченце и я отнесоха да я оправят. След малко ми я донесоха вече измита да си я целуна и казаха че е 3750 и 51 см, това стана в седем часа. Забелезах само големите и бузки, защото по това определено се различаваше от каките когато се родиха  Simple Smile Реално в три часа ми изтекога водите, контракциите почнаха в четири и нещо, в шест вече бях почти с пълно разкритие, а секциото приключи в седем  вечерта Simple Smile Бях доволна и щастлива  Simple Smile
     Преведоха ме в реанимация. След няколко часа когато започнах да си чувствам краката започнах да си ги местя. След шест часа вече се въртях в леглото си. Искаха на следващия ден късно следобед да ме раздвижват, но аз станах в седем сутринта, тосет 12 часа след раждането. Тъй като се чувствах добре настоях още този ден на обяд да ме преведат във Вип стая. Накрая вдигнаха ръце от мен и се съгласиха. Така че с малката бонбонка, по малко от 24 часа от раждането бяхме заедно, тя се роди в седем вечерта, а в 12 на обяд вече бяхме заедно във двойната вип стая  Grinning И от това съм много доволна, защото едно от основните неща заради които държах на нормално раждане беше за да не сме дълго разделени с нея.
      От тогава постоянно си я гушкам и и се радвам, а тя засега е едно много крокто бебенце което е много послушно  Simple Smile
      Няма как да не разкажа и малко за кърменето. Още в реанимацията на ръка започнах да изцеждам по няколко капки. От момента в който ни преместиха във Вип стаята, спрях да давам АМ което ми носеха, то беше по 20 мл и започнах да си я кърмя колкото по-често мога, например на всеки два часа и от двете гърди. Дори и аз се притеснявах, че стои гладна, но знаех че това е правилното  Simple Smile Само първата вечер се съгласих от 12 вечерта до 6 сутринта да остане в детската стая, защот още ми трябваше съвсем малко да се възстановя. На следващия ден вече по обяд усетих че почва да слиза преходното мляко, дотогава беше само коластрата и че малката започва сериозно да преглъща и хапва. Не закъсня и пълненето на памперсите, като до вечерта вече минахме през меконуима и стигнахме до почти нормално изглеждащото кърмаческо ако. Сутринта при детската консултация когато ги мерят, ми докладваха че малката на 1,5 дни е спаднала със 170 грама, което е нормално за бебе родено 3750 гр  Simple Smile. На следващия ден вече беше наддала 20 грама и спряха да ми носят и АМ, като казах че сме си само на кърма  Simple Smile Следващите дни наддаде още 50 и 20 грама и я изписаха само 80 грама по-лека отколкото се роди на петия ден  Simple Smile На третия ден минах през препълването на гърдите, което за два дни се нормализира, но при цеденето съвсем малко колкото да се отпуснат леко гърдите събирах по 400 мл някъде за денонощие, което каките с удоволствие изпиха от шишенце. Вече няма излишък така че това им беше  Simple Smile Описвам го това за всички мами на които им предстои секцио, при мен може би малко по-бързо се развиха нещата защото ми е второ ражадне и кърмене, но и предишния път беше много подобна ситуацията, само че тогава няколко пъти давах и добавка след като бяхме заедно с малките, но и кърмех много често и още на следващия ден ми беше слязла кърмата  Simple Smile
    Съжалявам за дългия пост, но нямам време да редактирам, защото малката гладничка се събуди  Simple Smile
   

# 22
  • Мнения: 3 638
Аила, изчетох ти разказа на един дъх. Мерси   bouquet Много гушки на малката лакомийка  Heart Eyes

# 23
  • Варна
  • Мнения: 47
Aila, ти си невероятна.
Чета винаги с интерес твоите постове. Мисля, че ние бъдещите майки можем да научим много от теб.
Продължавай все така.  newsm51 smile3501

# 24
  • Мнения: 741
Aila, много подробен и полезен разказ! Благодаря ти!!!
Все така да папка добре и да те слушка Ели, а и каките, разбира се!   bouquet

# 25
  • Мнения: 33
 newsm20 Aila, благодарско

# 26
Здравейте аз също съм бадеща  близнашка мама. Термина ми е 01.11. едното ми бебе е момиченце  а другото се крие.

# 27
  • Мнения: 741
Добре дошла, Lollipop, лека бременност ти желая! Разкажи повече за себе си и как я караш с бременеенето?!?

# 28
Казвам се Деница на 20години съм  Embarassed от гр София и съм студентка първа година във  Факултета по Математика и Информатика към СУ,приятелят ми е програмист. С бременеенето се спарвям добре скоро ще заприличам на слонче вмомента съм +10кг.

# 29
  • Мнения: 4 473
Добре дошла,  _lollipop_ ! Лека и безпроблемна бременност ти желая! Hug

За килограмите, ако това те успокоява, не си само ти така - до момента съм +20кг, а имам още да качвам.

Общи условия

Активация на акаунт