Майчинство и детски за близнаци - 6

  • 61 418
  • 798
  •   2
Отговори
# 780
  • Мнения: 4 266
Вера явно не си ми прочела внимателно поста.Ще повторя
За отгледжането на две деца са необходими  двама човека, кой каквото иска да ми говори ,съответно втория човек също няма да ходи на работа ,за да си гледа близнака.
Така,че държавата като обещетява майка на близнаци ,да обещети и помощното лице с временна нетрудоспособност.
Също  мен въобще не ме касае въпроса в момента (слава богу си прекъснах майчинството), но бих подкрепила бъдещите майки на близнаци ако им вдигнат майчинството.

# 781
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
malinkap,както вече вера обясни се обещетява майката,а не децата,независимо от броя им.за мен не е правилно,но за момента е такъв закона

да,за децата е по-добре да са двама гледачи,но не винаги е възможно.наше приятелско семейство само гледа близнаците си,които в момента са на две и половина години.в тежкия период с прохождането и тичането във всички посоки ги извеждаше само вечер с бащата.така бащата може да работи.да,много е трудно и е кофти това не излизане.

# 782
  • Мнения: 4 266
Да,разбрах закона.Излизането е проблем ,но има доста други ситуации ,които изискват втори човек за близнаците.Но да не спамим темата.
Ако успеете да си оправите закона добре,ако не успеете здраве да е.Аз съм с вас  Grinning

# 783
  • Мнения: 14
Здравейте,искам да попитам някой компетентен да ми отговори моя приятелка има близнаци които са големи родени са 2000г.и никога не е получавала както аз получавам детски надбавки 105лв.тя получава 75лв.все едно са две деца не близнаци.Дали е грешка при социалните или защото са родени преди 11 год.и за тях не важи закона за тези детски от 105лв.

# 784
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,искам да попитам някой компетентен да ми отговори моя приятелка има близнаци които са големи родени са 2000г.и никога не е получавала както аз получавам детски надбавки 105лв.тя получава 75лв.все едно са две деца не близнаци.Дали е грешка при социалните или защото са родени преди 11 год.и за тях не важи закона за тези детски от 105лв.

няма значение кога са родени децата.трябва да получава за тях 105 лв
сигурна ли е,че й превеждат 75 /за две деца се превеждат 70,а не 75 лв/-да отиде в соц служба да уточнят нещата,ако наистина й превеждат по-малко пари

# 785
  • Мнения: 14
Да 70лв.и превеждат грешката е моя за двете по 35лв.Благодаря за бързия отговор.

# 786
  • Мнения: 17
Здравейте момичета, аз съм мама на едно прекрсано момиченце на 2 г. и 3 м. и очаквам близнаци, в момента съм в 31 Г.С.
 Въпроса ми е следния, тези 18 месеца, които вземат назад ознаава ли, че ще ми изчислят от майчиството за втората година, когато съм вземала 240 лв. и останалото време, ще е времето през което ще работя сега докато родя. Май е сложно да го обясня, надявам се ме разбрахте.
Също така, какви докоменти, ще са необходими да представя пред социалните за да докажа дохода си 1г. назад, защото до сега и детски не съм вземала на дъщерями, защото с  мъжа ми надхвърляхме дохода за детските, е сега с 3 деца няма да е така.

# 787
  • Мнения: 418
Въпроса ми е следния, тези 18 месеца, които вземат назад ознаава ли, че ще ми изчислят от майчиството за втората година, когато съм вземала 240 лв. и останалото време, ще е времето през което ще работя сега докато родя. Май е сложно да го обясня, надявам се ме разбрахте.
Да, за съжаление майчинството ще ти включва месеците на минимална раб. заплата. И при мен е така, имам 12 месеца откакто съм се върнала на работа и 6 месеца от майчинството с каката.

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Също така, какви докоменти, ще са необходими да представя пред социалните за да докажа дохода си 1г. назад, защото до сега и детски не съм вземала на дъщерями, защото с  мъжа ми надхвърляхме дохода за детските, е сега с 3 деца няма да е така.


служ  бележки за доход за вас двамата

и да,в базата ще ти влязат месеци на 240 лв

# 789
  • Мнения: 17
Благодаря ви момичета. Значи за времето през, което съм полуавала майинство, те се си го вземат служебно! И до колкото разбрах, трябва да подам един път за еднократна помощ за раждане на децата - 600 лв. - на бебе, ако едното от двете бебета е второ, и една държавна помощ -1200 лв на дете. Ако греша моля поправете ме.

# 790
  • Мнения: 4 266
За детските,този месец в София преведоха ли ги ,че в нашата община се бавят.Вече 25 ,а нищо не са превели по сметките

# 791
  • Мнения: 141
Здравейте,
след месец ми изтича първата година от майчинството и с таткото ще си разменим ролите - той ще бъде в отпуск през втората година. Знаете ли какви документи са необходими за прехвърлянето и каква чиста сума ще получава на месец?
Предварително благодаря   bouquet

# 792
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
след месец ми изтича първата година от майчинството и с таткото ще си разменим ролите - той ще бъде в отпуск през втората година. Знаете ли какви документи са необходими за прехвърлянето и каква чиста сума ще получава на месец?
Предварително благодаря   bouquet

240 лв ще получава

процедура за прехвърляне https://docs.google.com/document/pub?id=1_p-QhoXzFDRYnC3CJCxW98G … iqs3btbPxfBV25M_Q

# 793
  • Мнения: 141
 Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥, благодаря.   bouquet  bouquet.

# 794
  • Мнения: 125
    
Re:" Майчинство и детски за близнаци - 6
« #749 Вт., 07 Юни 2011, 22:22 »
Някой има ли представа, ако се увеличи минималната заплата за страната, колко ще станат детските за близнаци, защото днес в в.Стандарт беше писано само за едно дете, че ще станат на 45 лв., а при нас как ще е? "
Oт 1 септ. минималната е увеличена, какво ще стане с детските?

Общи условия

Активация на акаунт