Какво можем да сготвим в гювеч?

  • 10 245
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Точно днес метнах в гювча кюфтета по чирпански - супер станаха.

А сега и рецептата ако може......

С малко закъснение, но ето:
Предварително омесвам килограм кайма с чубрица, кимион и малко чер пипер, правя топки и ги овалвам в брашно. Оставям ги да "починат".
Нарязвам две големи глави лук на дребно, 3 картофа на парчета, 2 моркова на кръгчета, слагам всичко в гювеча и прибавям около 300 грама грах. Ако имам зелен фасул, слагам и от него. И сега подправките - мерудия (сминдух), чубрица, див джоджен, червен пипер. Обърквам в гювеча всичко без кюфтетата, слагам 1 с. л. брашно, прибавям кюфтетата, наливам вода (да покрия продуктите) и пека около 2 часа на умерена фурна. Накрая поръсвам с пресен магданоз и оставям гювеча без капак на изключена фурна.
Става много вкусно.

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Точно днес метнах в гювча кюфтета по чирпански - супер станаха.

А сега и рецептата ако може......

С малко закъснение, но ето:
Предварително омесвам килограм кайма с чубрица, кимион и малко чер пипер, правя топки и ги овалвам в брашно. Оставям ги да "починат".
Нарязвам две големи глави лук на дребно, 3 картофа на парчета, 2 моркова на кръгчета, слагам всичко в гювеча и прибавям около 300 грама грах. Ако имам зелен фасул, слагам и от него. И сега подправките - мерудия (сминдух), чубрица, див джоджен, червен пипер. Обърквам в гювеча всичко без кюфтетата, слагам 1 с. л. брашно, прибавям кюфтетата, наливам вода (да покрия продуктите) и пека около 2 часа на умерена фурна. Накрая поръсвам с пресен магданоз и оставям гювеча без капак на изключена фурна.
Става много вкусно.

Ндаааа, ето каква ще е вечерята у нас  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 42
Момичета да ви кажа честно и голи картофи да се сложат в гювеча пак ще станат вкусни. Аз правя по-често гювечета,но снощи нямах много време да спретна вечерята и наклълцах набързо картофи, лук на филийки, сложих пеени пиперки от ч буркан, малко млени доматки, телешко месо от буркан, малко чубрица, сол, олио и водичка да покрие всичко. Стана страхотно вкусно!!! newsm10 Експериментирайте!!!

# 18
  • Мнения: 2 110
А ,аз миналата седмица направих боб с наденица.

Готвила съм и кисело зеле, сърми и месо по избор.
Зеленчуков.
Само меса - различни видове- пиле, свински пържоли, наденица,бекон...
Месо със зеленчуци.

# 19
  • Мнения: 626
Аз пека цяло пиле в гювеч , става много вкусно и крехко  Peace

# 20
  • Мнения: 931
Наскоро бях пуснала тема за една рецепта за картофки със заквасена сметана станаха супер в гювечета.Слагате сварени картофки заквасена сметана топено сирене пушено филе или някъкав салам, може да сложите гъби и лук отгоре с кашкавал и станаха супер.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Една приятелка казваше, че и камъни да сложиш в гювеч ще станат страхотни. Аз последно правих това от Radina и е чудесно
 
 "Бях си копирала преди време рецептата от нета и от тогава ни стана любимо ядене. Правила съм го и с пилешко и със свинско 

Телешко по кавказки
Списък на необходимите продукти за 4 порции:
1 кг телешко месо (бон филе или шол); 2-3 глави кромид лук; 1 бурканче доматен сос; 2 малки опаковки майонеза; 1 ч. л. краве масло; сол и черен пипер на вкус


Начин на приготвяне:
Месото се нарязва на тънки ивици, поръсва се със сол и черен пипер и се оставя в хладилник за няколко часа. Дъното на йенска тенджера се намазва с маслото и се покрива с ред от овкусеното месо.  Върху месото се разпределя нарязан на филийки кромид лук.  Отгоре се намазва с доматения сос.  След това се покрива с майонезата.  Продуктите се редуват в тази последователност, докато се изчерпят. Съдът се покрива с фолио и ястието се поставя във фурна при умерена температура, като по време на печенето се разбърква два пъти. "
 
 
 

# 22
  • Мнения: 1 209
боб с какво ли не
меса разни със сметанови фантазии, сирена, майонеза и т.н. е не едновременно де  Mr. Green
постен гювеч
капама, или всякакви меса със зеле
пиле с грах
ориз става по-хубав от в тава
картофки с бекон и кашкавал, с или без сметана/майонеза
задушени зеленчуци от замразените- всичките миксове стават
пълнено пиле, класическо
пиле на сол
риба пълнена (има рибен гюве4 - дълъг и по-тесен )
сърчица/дробчета с лук
попска яхния
пълнени чушки
яйца в доматен сос,  с цели скилидки чесън (като по панагюрски забулени)
вълче плато за мъже- т.е меса всякакви мариновани и печени в гювеча

въобще глинчетата са уважаван съд у дома 

# 23
  • Мнения: 1 155
Свинско със зеле, Славянски гювеч, боб с наденица

Общи условия

Активация на акаунт