Преди раждане мерят ли размера на бебето и на таза на майката?

  • 4 975
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ъъъъъ....какво общо има колко ти е широк кокъла и колко си широка отдолу... Thinking

Ами нали е все кокал бе....все пак за таз говорим, не за влагалище..Оттам идва объркването - като ти кажат таз, повечето жени си представат това разстояние, което е между тазовите ти кости нашироко, тия изпъкналите кокали, от които ти започват краката Mr. Green/егати обяснението профанско дето го избутах Mr. Green/.Това, което всъщност е от значение обаче, е разстоянието между срамната и опашната кост.

А това за рентгена и аз не го бях чувала.Обаче американците за адски не в час явно.Какво значи не може да се определи размерът на главата на бебето ShockedНали я мерят всеки път на ехографа и по този диаметър определят гестационната седмица на плода?Абсолютно във всеки момент може да се измери точно пък това и то почти без вероятност за грешка/за разлика от килограмите на плода, където - признавам си- гадаят и много грешат/

# 16
  • Мнения: 2 950
Мен наблюдаващият лекар ме мереше с метърче, а в болницата при приемането ме мериха с този въпросен железен пергел. Мисля, че е съвсем нормално да го правят.

# 17
  • Мнения: X
Стига бе, сериозно ли са толко назад тия американци.....а все ги хвалят....

На мен ми го мерих и в началото и преди да родя - беше тесен, главичката по-голяма и резултата е секцио / е и заради нисък ръст де, но основно таза/
Интересното е, че при мен веднага щом ме видеха и казваха, че съм за секцио, без да ме мерят, защото ми личало  Rolling Eyes

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз пък за пръв път чувам, че се прави такова измерване. Не че съм имала подобни проблеми при двете раждания, ама ми стана любопитно - като си имаме уникален уред made in BG, защо само на око са ме мерили. Може би наистина само на по-фините дами показват въпросния пергел. Аз съм 1.80м. Laughing
 

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен не ме мериха и като ги питах дали ще мерят ми казаха, че като тръгна да раждам ще видят.  #Crazy Ако не може да излезе бебето ще ме режат, а бях със нает лекар. То вярно, че родих 3 седмици по рано, ама...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 308
Горкичката,добре че не сме в Щатите
Спомням си че всеки път на консултация ме мереха с такъв "пергел".Не знам как решиха че няма да мога да родя нормално,беба се роди  3390,48 см.Но толкова ме убеждаваха ,че ще се мъча напразно и пак ще ме срежат ,че накрая склоних на секцио.Освен това моята щерка до последно не искаше да слиза надолу и нямах никакви контракции и разкритие 1 см.

# 21
  • Мнения: 4 358
Аз си смених гинеколога в последния момент. Той ми премери таза, но бебето вече беше слязло много ниско и не успя да премери главичката и приблизително тегло.
Имам широк таз, затова раждането беше нормално... а бебето се роди 3950 Mr. Green

# 22
  • Мнения: 432
MOmicheta ,kakvo znachi shirok?Kolko sm?Mogem li sami da si go premerim s drug ured? newsm78

# 23
  • Мнения: 2 952
Какви пергели , боже...пергели и сантиметър4ета .....мен ме гледаха на ултрасаунд  4D  и казаха колко  тежи  бебето , колко е  голяма главата ....колко   тежи  водата  колко  грама ....вси4ко....то пък в БГ може да  се работи с пергели още , де да  знам  newsm78 ужас  Peace

# 24
  • Мнения: 8 769
Какви пергели , боже...пергели и сантиметър4ета ....то пък в БГ може да  се работи с пергели още , де да  знам  newsm78 ужас  Peace
Петя, моля те, дръж се естествено и пиши по същество! Уреда се използва в БГ, да, доколкото разбирам в САЩ например изобщо не знаят за съществуването му. Естествено, че не е пергел, но най-сполучливо се обяснява с това сравнение. 4Д все още е скъпо удоволствие в милата ни родина. Не е чак такъв ужас, повярвай ми! Ужасът е другаде.

# 25
  • Мнения: 1 616
На мен ми мериха таза в началото (още 1-ви месец, когато ми правиха картона) и в края на бременността с въпросния "пергел". Гинекологът записа няколко стойности, последната от които беше 17+. В края на 9-ия месец беше 18+. Бебето не знам дали е измервано, но по видеозона се ориентираха. Лекарят ми каза, че тазът ми е граничен, т.е. може да се наложи секцио, тъй като е тесен, но може и нормално да родя, защото бебето е мъничко (2,800 кг). Тук, в наше село, такава им е практиката- няма планирано секцио, мъчат те за нормално и едва като видят, че тръгваш към оня свят, свикват екип за операция. Close Мен ме вкараха в родилно по-рано, за да ми направят нужната подготовка за секцио, но ме предупредиха, че ще раждам нормално и ако нещо се закучи, тогава ще ме режат. Е, родих нормално, въпреки ниския си ръст и тесния таз. Simple Smile Но моя приятелка с таз 13+ и бебе над 4 кила я измъчиха до дупка- оставили я цяла нощ с болки, чакат разкритие, пък и на анестезиолога работното му време почвало в 8 сутринта... #Crazy #Crazy #Crazy С радост да им извиеш вратовете! Close Close Close

# 26
  • Мнения: 46 518
Какви пергели , боже...пергели и сантиметър4ета .....мен ме гледаха на ултрасаунд  4D  и казаха колко  тежи  бебето , колко е  голяма главата ....колко   тежи  водата  колко  грама ....вси4ко....то пък в БГ може да  се работи с пергели още , де да  знам  newsm78 ужас  Peace

Бебето ми го мериха с ехограф естествено- не съм чула до сега да мерят главата на бебето с пергела  Joy но таза с този уред, не знам как се казва  newsm78 Мериха ми го на първия преглед в ЖК-то в поликлиниката и след това в болницата преди да родя.

# 27
  • Мнения: 1 616
Какви пергели , боже...пергели и сантиметър4ета .....мен ме гледаха на ултрасаунд  4D  и казаха колко  тежи  бебето , колко е  голяма главата ....колко   тежи  водата  колко  грама ....вси4ко....то пък в БГ може да  се работи с пергели още , де да  знам  newsm78 ужас  Peace
Петя, и аз не виждам никакъв ужас тук- както вече ти обясниха, с така наречения "пергел" мерят таза, а не бебето. И това измерване е наистина важно, за да се прецени дали бебешката главичка ще може да мине.

# 28
  • Мнения: 2 952
Туфка , не се 4уствай ли4но задължена да  ме поправя6 ...а  си кажи по същество  СВОЕТО мнение! smile3534

# 29
  • Мнения: 919
При мен се оказа,че вътрешния ми таз(най-ниския) е много тесен 10.1 при минимум (според моя лекар) 10.5,а според друг лекар минимумът е 12. Затова ме посъветваха да родя със секцио.А размерите се установиха след ренгенова снимка.Казаха,че ако стигне бебето до там не може да се предприеме и секцио ,а трябва форцебс,което мен ме изплаши.Та така на 29.08 ще ме режат.

Общи условия

Активация на акаунт