"Ангели и Демони" - кино прочит на "Шестото клеймо"

  • 10 822
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
Докато четях Angels & Demons - така се казва книгата на английски, а не Шестото клеймо, не знам защо така са прeвели книгата на БГ, та докато я четях, се чудех защо въобще си е правил труда да я пише Дан Браун, като тя е същата, само дето действието се развива в Италия и Том Ханкс скача с парашут и оживява по най-идиотския начин. Казвам Том Ханкс, а не Лангдън, защото ми е смешно - това е най-анти актьора, който можеха да изберат и за първата част и съответно сега заради него не мога да възприема Лангдън насериозно. Виж, Одри Тоту ми е любимка.
Ще го гледам филма, как няма да го гледам, искам да имам представа и от двете книги/екранизации.
Шифърът ми е скъп по съвсем лични причини нямащи нищо общо с каквото и да било от историята (просто усещах, че съм бременна и точно като се прибрахме след киното си направих теста Heart Eyes), та имам много хубави спомени от първия филм, киносалона и емоциите ми по време на прожекцията.

# 16
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
То няма според мен филм направен по книга, който да е добър  Peace

С две ръце и два крака поддържам това!!!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 491
Филма е само за ценители  Sunglasses Sunglasses Sunglasses


Ауч ... нИдеИЙ молА ти сЪ ... Явно със съпругът ми сме прости и ограничени, щом аз не съм харесала филма, а той дори беше заспал на прожекцията ... това сериозно го казвам. Имаше два реда пред нас двама младежи, които си включиха gsm-ите, за да си играят на игрички ... Въобще, дори на излизане група младежи (за моите разбирания) си коментираха, че не било нищо особенно ..... Но какво ли разбирам аз? Не съм ценител  hahaha  Joy Joy

Джи, не се надявай много да видиш Том Ханкс да скача от хеликоптера ...

В крайна сметка филма е американски и е задължително да има "хепи енд"

# 18
  • Мнения: 2
Ако филмът е на нивото на книгата - не, мерси.

# 19
  • Мнения: 66
Какви са разликите с книгата във фактологическо отношение?
Като изключим кой как би трябвало да изглежда според нас.
Не си спомням много добре книгата, ама си мисля, че главния злодей се сещам кой беше Simple Smile

Какво против имате хепиенд-а, те всичките му книги завършват с хепиенд.

# 20
  • Мнения: 66
Ако филмът е на нивото на книгата - не, мерси.

Ако досега си гледал филм, който да е на по-високо ниво от книгата, по която е сниман, моля те да споделиш с нас  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 17 300
Ако филмът е на нивото на книгата - не, мерси.

Ако досега си гледал филм, който да е на по-високо ниво от книгата, по която е сниман, моля те да споделиш с нас  Grinning

Изкуплението Шоушенк  Peace Но само и единствено той.

# 22
  • Мнения: 6
Още като започнаха да правят филма обявиха официално, че дават друго заглавие именно, за да няма после коментари, че филмът се различава от книгата. Един вид, това са два различни продукта. Точно с такава нагласа изгледах филма, и много ми хареса. Особено музиката, както са казали и преди мен. Нормално е да има разлика между книга и филм - в единия случай говорим за индивидуално възприятие, в другия - имаме режисьор за посредник... Така че това е просто една гледна точка. На мен ми хареса. Което далеч не означава, че Том Хенкс има нещо общо с "моя" Лангдън ... Хич нищо общо няма, ама какво от това  Crazy
Ще се наложи да те поправя, защото заглавията не са еднакви само на български език. Доколкото ми е известно в оригинал книгата на Дан Браун се казва "Ангели и демони"


Аз много искам да ходя да гледам филма, но след тези противоречиви мнения май ентусиазма ми не е толкова голям. Винаги отивам с нагласата, че книгата е класи нагоре от филма и винаги се разочаровам като видя зеещите пропасти между двата уж еднакви продукта... Като гледам филма ще споделя мнение Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Във всеки случай определено съжалявам, че се замъкнах да го гледам на кино, вместо да се изтегна вкъщи и да подремвам на моменти (това не защото ми беше скучно, а защото прожекцията беше от 22,30  Laughing). Мисълта ми е, че няма ефекти, заради които си заслужава да се гледа на кино.

А един от коментарите на младежите в залата беше, че друг път нямало да оставя приятелката си да избира филм  Joy Лапета, кво да ги правиш...

# 24
  • Мнения: 1 209
Изтеглих го. Ще чакам, обаче, добри субтитри, за да не си наруша удоволстието с личен превод. Въпреки това вярвам , че не би достигнал качеството на романа, който за мен е най-завладяващия на Д. Браун. Не поставя някакви особени философски въпроси и дилеми, но е забавен и приключенски.

.....Лапета, кво да ги правиш...
Не мисля, че и книгата, и филмът биха впечатлили някой съвсем незапознат с историята на църквата и теорията на конспирацията , тъй че на младежта е простено Simple Smile

Уважавам старанието на автора да съчетае факти и търсения в една забавна история. Книгата направи пътуването ми до Рим много по-приятно и ме накара да я препрочета. Но и аз предпочитам да гледам филма и после да чета книгата, защото обикновео в обратния случай се разочаровам.

Моето изключение - добра книга и добър филм -е "Полет над кукувиче гнезно"

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 21:06 от harmony_broken

# 25
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Има ли чернокож във филма?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Единият от 4-те кардинали - претенденти за папа, беше чернокож.

# 27
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Единият от 4-те кардинали - претенденти за папа, беше чернокож.

Стига бе. Наистина ли? Стига бееее.

# 28
  • Мнения: 1 491
Единият от 4-те кардинали - претенденти за папа, беше чернокож.

Стига бе. Наистина ли? Стига бееее.

Е, сега, не вярваш ли? Дръпни си филма и виж  hahaha  И нали все пак не са расисти, задължително трябва да има чернокож  Joy

# 29
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Ааааа, как няма да повярвам. То щеше да си е направо прецедент. Защо ли обратното не важи, но това е друга тема. Май трябваше да напиша, че въпроса ми е реторичен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт