Емоционални последствия от секциото, когато НЕ е по желание

  • 17 491
  • 340
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Права си. Промених опцията просто на "По-скоро отрицателни, въпреки че съм уверена, че секциото спаси мен и/или бебето."

 Мерси, сега гласувах Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 506
Miramar, извинявай, но не мисля, че в твоя случай секциото може да се нарече 'неочаквано'.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при мен няма емоционални последствия.Родих месец по-рано-не бях почнала още да се страхувам.Когато ме уведомиха че се налага секцио си отдъхнах малко.По-скоро ме беше страх за живота ни.Седмица след операцията пък се чудех дали и от ест.раждане боли толкова много-много ме болеше и трудно се раздвижих.Сега от дистанцията на времето отговарям с втора опция.Винаги ще си мисля,че съм имала късмет този ден.

# 18
  • Мнения: 925
Честно казано ме беше малко страх от естественото раждане и бях решила да е с упойка, та дори ми олекна като ми съобщиха новината /4 дни преди операцията/, че трябва да "играе" скалпела   Simple Smile.  И както казва моята лекарка: "Нормално е раждането, при което и бебето и майката са добре"  Peace

# 19
  • Мнения: 568
Гласувах с тази опция-"По-скоро отрицателни, въпреки че съм уверена, че секциото спаси мен и/или бебето."
За мен няма по-хубаво от естествените неща и някак си се пренавих с това убеждение, и за раждането.Родих дъщеричката си нормално и се надявах и синът ми да се роди така.Но в края на раждането при пълно ръзкритие(тъй като изчаках в къщи почти до края-8 см.)се наложи спешно секцио.Новината силно ме шокира,дори документите подписа мъжа ми,честно да си призная шашнах се,дори се наложи да ме приспят докато приключат,за да не преча(не бях подготвена и го показах по всякакъв начин).Благодарна съм ,че го има този метод ,защото спаси детето ми,но се усетих първите дни след раждането да казвам неща от сорта:на лекарката ,която ми обясняваше причините за секциото-"Аз не го родих,Вие го извадихте",след дългогодишната си практика тя беше  Shocked .Няколко пъти ,като ми честитяха изстрелях"Ама секцио".Последствията обаче останаха в РД ,сега съм щастлива и благодарна мама на още едно здраво и прекрасно дете.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не мисля , че нещо ми е отнето. Наложи се , секцио. Направиха го . Спасиха детето ми и това беше най-важното.

# 21
  • Мнения: 820
Новата опция е точно за мен - По-скоро отрицателни, въпреки че съм уверена, че секциото спаси мен и/или бебето, но вече гласувах.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А какво значи 'трябва ли'  newsm78
Най-добре би било да няма, но фактите показват друго - вижда се и в момента, въпреки малкото отговорили.

"Трябва ли да има?" означава, че болшинството от майките не са се замислили до момента, в който ти не ги попита ТОЧНО по този начин... Личното ми мнение е, че темата е преднамерено поднесена и няма да доведе до нищо добро... Дано да не съм прав...
И не, не се вижда от малкото отговорили, че такива последици има... Болшинството се примиряват, че е ТРЯБВАЛО и не се товарят излишно с допълнителни съждения... Това се вижда от отговорилите
до тук...



Ако искаш опитай да родиш за да разбереш.Въпрост ти е много "на място".Може да трябва, може да не трябва.При някои няма, при някои има......Ако искаш да се опитаме да обясняваме още Simple Smile

Искам, ама никой не ми дава да раждам... А и колкото и да ми обяснявате, друго си е "око да види, ръка да пипне"... Ще чакам развитието на науката... Па дано дойде моя ред и за да родя четвъртото дете в семейството... Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Като гледам май болшинството майки, след като раждането вече е в миналото (и е било успешно и безпроблемно, макар и неочаквано с операция) просто мислят за бебето и гледат на самото раждане единствено като ... ами, минало. Необходима, но не и сама по себе си съществена стъпка към гушкането на бебчето.

# 24
  • Мнения: 153
Така гласувах:

По-скоро отрицателни. Мисля, че раждането със секцио не беше оптималният вариант и съжалявам, че лекарите решиха така.

Причините... В края на 8ми месец лекарката ми ме прати на очен лекар за тест на Голдман, защото имам придобито късогледство и разлика от 2 диоптъра между двете очи. Според очната лекарка имах силни дегенерации на ретините и на двете и се налагаше лазерна терапия за заздравяването им. И двете бяха категорично против нормално раждане. Неказвам, че не са били прави, но се чудя защо в България масово на бременни жени с такъв проблем се препоръчва раждане със секцио, а не се обяснява, че могат да родят нормално като се обучат да напъват по начин, който не повишава налягането на очните дъна и не застрашава зрението на жената. Доколкото знам в САЩ, например, подобни дегенерации не са причина за секцио и не знам защо у нас е така.. може би на акушерките не им се занимава с такива родилки, понеже изискват малко повече внимание и затова лекарите масово си спестяват усилията.

В крайна сметка детето ми се роди живо и здраво, но заради секциото кърменто не потръгна гладко и това, в компект с разни други "екстри" ми докара ужасна следродилна депресия.. та първите 2 месеца след раждането не искам дори да си ги спомням.

# 25
  • Мнения: 645
Не мисля , че нещо ми е отнето. Наложи се , секцио. Направиха го . Спасиха детето ми и това беше най-важното.
това е и моето мнение Peace

# 26
  • Временно
  • Мнения: 788
Нито положителни, нито отрицателни. Приех, че така се е наложило, и не съм разсъждавала повече по темата.

Този отговор,с изключението че аз съм разсъждавала и продължавам да разсъждавам по темата.
Исках нормално,започна нормално,достигнах пълно разкритие,бебето-високо и не слиза,водите изтекоха...мина време...секцио по спешност.Признавам си - не очаквах.През цялата си бременност не ми е минавала мисъл за секцио дори по спешност,бях убедена че ще родя нормално,най-вече че 5 дена преди мен роди сестра ми-нормално,бебе с абсолютно същите размери като моето.
Въпреки това не смятам,че съм се провалила или че нещо ми е отнето.Просто приемам случилото се.

# 27
  • Мнения: 46 526
1 опция.

До последно ме убеждаваха, че проблемите ми не са пречка за нормално раждане и в тази болница много държаха на него, в крайна сметка нямах друг избор, освен да се настроя, че ще раждам нормално. Раждането тръгна 3 дни след термина и в хода му дежурния екип реши - секцио  Mr. Green

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Последната опция!

В последствие дори лекарката ми изказа съжаление, че не е действала оптимално и е избързала с приемането ми и манипулациите, което доведе до секцио.

Колкото и да ми е неприятно още не мога да го преживея. Няма да се впускам в повече подробности...

# 29
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Положителни , защото детето ми се роди живо и здраво. Peace

Общи условия

Активация на акаунт