Отговори
# 225
  • Мнения: 8
Добър вечер.Ама къде сте всички newsm78???
Elwing това е натурална минерална вода бебе,подходяща за приготвяне на храна за кърмачета/това го преписах от етикета Mr. Green/ www.thornsping.com
Хайде лека нощ от нас Hug..........и много спящи бебчета тази нощ newsm46 smile3524 Sleeping Sleeping Sleeping

# 226
  • Мнения: 107
Бодливка, аватара ти е супер  Mr. Green
Веси, люлката е много хубава- кажи колко пари и откъде я взе? А Мира е пораснала много- вече започнаха да си приличат на човечета Laughing
Ред гърл- ама вие не на палатки- или? Мале ще те призная ако сте на палатки  thumbsup Ние сме страшни фенове на  newsm41, обаче реших, че няма да е достатъчно хигиенично сега да ходим.


newsm10 Да на палатка ще сме и с каката бях миналото лято,но тя беше на 7м-нямах проблеми никакви,много и хареса,а бебчо е мъничък,ще баде на малко повече от 3м,няма да разбира много,но мисля,че морският въздух ще му се отрази добре Peace
А колкото до хигиената мисля,че ще се справим,малко пясък няма да му навреди Mr. Green


П.С. И ние много обичаме на палатка да ходим!

# 227
  • Мнения: 276
здравейте,
може ли да ви попитам нещо. На нас ни биха сега ваксина против дифтерия, тетаунс и коклюш, в гърба.. Бебка много я боли, стана й голяма буца на гръбчето. разбрах (чак сега разбира се) че може да се бият други ваксини, вносни, които да си закупя сама. Тази, която ни биха е българска, и се слагала в гърба. Дали ще може следващият път да й купя вносна ваксина, че да не я боли толкова.. Давам й Calpol, но пише, че не е добре повече от 2 пъти на ден, а само с него се успокоява:(
Вие може ли да споделите как е при вас въпроса? Какви ваксини слагахте, много ли боля децата.. Много ми е притеснено ими се къса сърчицето като ми плаче.
Мерси предварително

Каспарита, ние купихме Пентаксим, ако за тази ваксина питаш, повечето мами предпочитат нея да бият, струва около 60 лева , но вие щом сте почнали с тази по здравната каса май трябва с нея да продължите.

# 228
  • София
  • Мнения: 673
Ей, мамчета, четох тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368678.0 и се изревах душицата....А аз съм седнала да се оплаквам, направо ме е срам....

# 229
  • Мнения: 819
ДиМа, ама верно големи съвпадения  Joy


 Ние утре заминаваме за  Пловдив и се връщаме в неделя  Simple Smile

А на море отиваме през юни в Дружба. С каката също ходихме, като беше на 4 мес. и беше супер, никакви проблеми и добре си починахме.От тогава не сме пропускали.

Хайде лека нощ, че заспивам вече  Grinning

# 230
  • Мнения: 151
Слънце ,честита  ти тату  Hug
Я кажи боли ли и колко струва (питам от чисто любопитство).Колко време ти я правеха?
Ред гърл къде ще ходите на море ?с таткото ли? 3 месеца няма ли да ви дойдат множко? Whistling

# 231
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Я кажи боли ли и колко струва .Колко време ти я правеха?

Долното цвете болеше много  #Cussing out - Да. Нагоре нищо не усещах. Тази вечер доста ме болеше. Направи ми я за 40 мин. - струва ми 50лв.

# 232
  • София
  • Мнения: 5 308
Здравейте и от нас. Всички мамита имате специални поздрави от Росикв  Hug
На Люлинските мами и мамите от Обеля напомням, че понеделник и вторник няма да има топла вода (вижте съобщението в сайта на Топлофикация София) - ние ще ходим до Панагюрище по този повод.


На нас ни биха сега ваксина против дифтерия, тетаунс и коклюш, в гърба.. Бебка много я боли, стана й голяма буца на гръбчето. разбрах (чак сега разбира се) че може да се бият други ваксини, вносни, които да си закупя сама. Тази, която ни биха е българска, и се слагала в гърба. Дали ще може следващият път да й купя вносна ваксина, че да не я боли толкова.. Давам й Calpol, но пише, че не е добре повече от 2 пъти на ден, а само с него се успокоява:(
Вие може ли да споделите как е при вас въпроса? Какви ваксини слагахте, много ли боля децата.. Много ми е притеснено ими се къса сърчицето като ми плаче.

Ние сложихме Пентаксим. В лекциите на сп. 9 месеца има МНОГО информация за тази ваксина и за ваксините въобще. Ако ги нямаш, пиши ми ЛС с мейла си, и ще ти ги изпратя!
Иначе не е късно да смениш ваксината и следващия път да направиш Пентаксим, но ще си прочетеш първо всичко от лекциите и сама ще прецениш.


Поли+, много ти благодаря за обяснението за заключването. На мен ми се случи по грешка да си изпера и двата сутиена наведнъж и ела да видиш шоу без завеса  hahaha


Глафира, ще дадеш ли резюме за това мамче, защото темата е 47 страници и нямам възможност да зае*а Калин и да изчета всичко - прочетох в началото малко (въпреки принципа си да не чета латиница - поради това не бих и отворила никога тази тема аз лично  Embarassed) и видях накрая, че събирате памперси в момента. Кажи какво да помогнем и ние, направо ми се дорева, ние не сме цъфнали и вързали, но най-вече тати си имаме и за памперси и другото за Калин винаги парички се намират. А и я колко мами сме тука, може и други да се включат. Ако трябва, ще съберем пари и някой ще купи от Метро или по-евтино където има каквото е нужно.

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 08:49 от зелено човече

# 233
  • София
  • Мнения: 673
Зеленко, благодаря за проявеното внимание  bouquet
Историята е следната: Марина е на 21 години, таткото я изоставя бременна, от работа я уволняват, живее с брат си ученик. Сираци са. Издържат се с пенсията от баща им. Момичето има редица заболявания като синдром на силвър ръсел, бъбречна недостатъчност и някаква разновидност на диабета. Вероятността да успее да износи бебчето е била много малка и ако го беше загубила, нямаше да може да има деца. В момента майките от форума са осигурила на бебчето Адриан, който е само с 9 дена по-голям от мойта всичко необходимо, включително и бойлер. Девойката Марина не си признава нищо, не казва от какво има нужда. Но това, което знам за момента е, че има нужда от памперси и мляко. Днес ще се видя с нея, че ми е съкварталничка и ще й занеса малко памперси. След като разузная какво АМ дава на малкия, който е бил известно време в кувьоз, а после се е наложило кръвопреливане, ще се докладвам.
Ако някой може да помогне с памперси (сами знаете с каква скорост изчезват), ще съм много благодарна.
НЕ искам някой да реши, че го изнудвам. Просто се обръщам с молба. Моя приятелка и наша съфорумка е била при нея миналата седмица и това не е шашма. Изчетох вчера всичките 46 страници и установих, че надежда винаги има....
Извинете, ако съм засегнала някоя майка

# 234
  • Мнения: 361
здравейте
таткото замина на работа и няма как да ни снима как сме седнали двете-по , пижами, лаптопа ми е на коленете,Елия в ръцете, и реве и тя не знае защо или гука като се умори, а бе тра ла ла сме  Joy
Днес ще го ударим на разходки. Папаме, обличаме се и към Джъмбо за дрешки и играчки.

Аз да си кажа мнението за стерилизацията. Всичко минава под водата с препарат и после в стерилизатора. Имаме 6-7 шишета и 1 път на ден се стерилизират, включително и бибите и капачките, и биберона, и нокторезачката, и гребенчетата и аспираторчето за носа.
Не съм от най-подредените (на бебка шкафа е идеално подреждан, но не и нашите), но по отношение на чистота почвам да приличам на майка ми (в нас е като в аптека).

glafira- ей разплака ме. Откакто съм майка редовно плача за болни дечица или нещо подобно. Хайде да съберем парички и да идем да и купим поне мляко и памперси. Може да отворим банкова сметка и да дадем по 10на лв. Мисля, че няма да ни навреди на бюджета ни.

Хайде от нас лек и усмихнат ден и   bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 5 308
Глафира, оглеждай се добре, щом ще ходите у тях, гледай какво още има нужда, щом мамито не си казва, че дори играчките са важни за развитието на детето и ще чакаме да пишеш.
За парите, може да събираме по срещите и да купуваме каквото трябва. Или направо да събираме неща (дрешки, памперси, играчки, мляко и прочие).
Иначе за сметките (банковите) има някои такси, ако не е дарителска сметка (а тя е със специални документи). Ако става въпрос за сметка, мога да дам моята за ползване, че съм без такси за теглене и превод и въобще без такси по сметката (като банков служител), та можем, ако мамата има сметка, да превеждаме на нейната парички (ще сканирам платежното, че е платено, ако някой има притеснения, че преглагам личната си сметка  Embarassed ). А тя има сметка, щом получава все пак някакво обезщетение....

Уф, колко объркано стана  Embarassed

# 236
  • София
  • Мнения: 673
Зеленко, момичето отказва пари да взима в брой. Дрешки и играчки за лятото има, на есен ще трябва да помогнем. Ако можем да й помагаме от време на време с памперси и АМ, ще е най-добре. Иначе, нали ти казвам, постоянно има някоя мама, която й ходи на гости или я карат с малкия на доктор. От чужбина изпращат колети. Както казва мъжът ми: Вие маминките сте голяма мафия....Винаги ще оцелеете. Все пак ще се постарая да поразпитам дали нямат нужда от лекарства, че тя е втора група инвалидност, а малкия е с ослабена имунна система. Дори са викали линейка. Наистина ти благодаря за помощта

# 237
  • Ловеч
  • Мнения: 184
След вчерашния ден навън да взема и аз да се разпиша.
Цял ден изкарахме с Росикв по градинките, добре са със Стела/много сладка и нежна госпожица е станала/, праща поздрави на всички и ме е яд, че ми падна батерията на телефона и не можах да я снимам за да ви я покажа. Към 17 дойде и Зеленкото с Калин /да му изям кълките и бузите/, а по-късно се появи Тедсън с нейните съкровища - радвам се че се запознах с нея и видях двете и кукли. За съжаление трябваше да се изнижа бързо, че да взема баткото от градина.
Вчера Косьо реши да пази поведение, не можах да си позная детето - толкова кротък не е бил от доста време насам. На мен ми почина мозъка от ревове и май ще взема едно кардинално решение да излизаме повече време - домашната работа и без това не мога да я пипна с ревящо постоянно дете.
ДуМа - акъл не ми го побира, как може зрял човек е в крайна сметка. Ще му реже миглите на бебето  #Crazy
Глафира - право казва мъжът ти. Ще следя темата за да се включа като има нужда.

# 238
  • Мнения: 660
А, добро утро и от нас. Едва сега ставаме, даже Рая пак реши да се успива... #Crazy

glafira, май предвид и нас за помощ. На първо време дай информация какви точно памперси трябват - номер, големина. Щото щом бебока е малко по-малък от твоята госпожица дали не трябва да са 2-ка, или вече са минали на 3-ка? Виж и дали няма нужда от кремчета и разни неща за къпането. това се сещам на прима виста...За парите  и сметката - съм съгласна както решите да направим и ще се включим с някакви средства и ние.

Няма майка, която да няма желание да помогне в такава ситуация. Hug

# 239
  • Мнения: 361
Аз мога да помогна с дрешки за есентта (имам много синички неща от свеки), обещавам на следващата среща да ги донеса и която мама е по-близо да ги занесе (съжелявам, но за сега нямам възможност да ида да ги видя). Иначе на срещите можем да събираме по някой лев и да и купим неща, след като тя не иска пари в брой.

Общи условия

Активация на акаунт