Отговори
# 255
  • Мнения: 2 495
Разбира се,и от мен имате подкрепата ми за Марина-представям си какво е да си в нейната ситуация Confused.За парите стана ми ясно как, но пък за дрешките как ще стане-имам доста от Радослав, които са му малки и с радост ще ги даря! Hug

# 256
  • Мнения: 967
Момичета, сигурни ли сте, че като няма цикъл, няма опасност да забременея? newsm78 Минаха 2 месеца от секциото, още не ми е идвал, да знам дали да се мъчиме с презервативи или да даваме смело  Embarassed

Можеш да забременееш, пазете се задължително!

# 257
  • Мнения: 222
Марина Hug Hug Hug аз също бих искала да помогна с каквото мога  Peace . Парите ясно, ама мамите извън София, как да пратим дрешки и др. неща? По пощата с колет или?а на какъв адрес?

Ние днес си поседяхме  в парка - от 9.45, та до сега .И мъника спа доста време, а аз четох книжка Mr. GreenТо било много готино , да ти е послушно детето, пу-пу. Сега сигурно ще ни го изкара през носа, де  Mr. Green

# 258
  • Мнения: 967
Зелено човече, супер е да събираме пари, всеки ще отдели по малко!

Като гледам малкото човече, вече е наддал горе долу!

Марина, много силен човек си - възхищавам ви се!
Понеже Марти също беше недоносен: Марина, трябва да питаш доки, кога да спреш Пре млякото - то е много калорично и на какво да минете после на обикновено или на хипоалергенно.

За анемията ни бяха предписали Малтофер - питай лекарката дали можеш и ти да го даваш. Освен това ниският хемоглобин се повишава при пребиваване на планина - при всяка възможност качвай малкия на Витоша - с рейса до Златните мостове и малко пеша е достатъчно. При нас от 2 качвания му се качи хемоглобина на Марти от 85 на 95. По принцип е хубаво да е над 100 при бебетата.

Хрумна ми, че на Марина сигурно и трябва и бебешки препарат за пране, мокри кърпички за бебешкото дупе, шампоан за къпане на бебо - все консумативи, които си вървят. Има ли шишета за хранене, четка за миене на шишета и такива неща.
Да си каже тя самата или евентуално glafira да се огледа и да даде списък.

Освен това - едва ли се храни пълноценно и затова има и анемия- мога да си представя, че ще се зарадва на захар за диабетици или шоколад за такива. Сигруно пенсията на бащата стига само за хляб  Confused.

# 259
  • София
  • Мнения: 673
Шу, не става дума на своя глава да сменя лекарството, а просто някой да й каже с какво би могла да смени нейното и тогава вече да се консултира с доктор.
Русана, просто топла дума също ще помогне. Мамите, които от самото начало помагат, продължават, просто на Марина и приятелска дума ще помогне.
Днес като си говорих с нея се оказа, че тя е брат си е отгледала от малък. Направо ми се скъса сърцето....Мразя, когато деца неизживяват детството си.
Поли+, честита ви градина.
От това, което разбрах, за момента мъника има нужда само от памперси и след време и от мляко. Смятам да я потормозя да си признае от какво има нужда малкия. Проблема е, че самата Марина има нужда от лекарства, но не казва. Много е скромна таз девойка. Затова исках някой, който има фармацевтично образование да пообщува с нея и да видиме дали да не купиме лекарства за нея.
Зеленко, много благодаря. Бебока е мъничък, едва 55 сантима е и 3-ката му стои прекрасно. Изрично питах Марина по този въпрос.
Който има желание да праща колет по пощата, пишете на МАрина ЛС, за да ви даде адрес и да й кажете какво искате да изпратите.
Рила, благодаря за идея за шоколада. Тия дни ще й купя, че в магазинчето има отдел за диабетици и диетици.

Момичета, много ви благодаря наистина. Много се радвам, че човещината не е на свършване и че ви има....  bouquet smile3501

И един страничен въпрос: вашите бебоци по-нервни ли са в жегите или само мойта?

# 260
  • София
  • Мнения: 5 795
И аз бих помогнала с каквото мога на Марина Hug Наистина е майка-героиня  Rolling Eyes Hug Hug Hug

# 261
  • Мнения: 449
Мили мами  Hug
Ади има наистина много дрешки и доста мами ни помогнаха даже съм назначена и на работа което ми осигурява майчинство а не социалното (100 лв социално).Моя диабет е инсипиден и няма нищо общо със захарта това е болест която наричат диабет заради почти еднаквите симптоми които имат.Ади е на фризовом което е гъсто но е за по-лесно смилане и няма запек и не повръща.Ади се роди с анемия но доста дълго пи малтофер и се надявам сега да няма чакам в понеделник изследванията.Имам всякаква бебешка козметика и шишета имам и четка за миене на шишета.За сега имам нужда от памперси и АМ което не е належащо понеже имам 5 кутии.Исках да започна ваче да си се справям сама но поради технически причини ще ми забавят майчинските.
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ДЪЛГИЯ РОМАН Embarassed
 HugМНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

ПП Аз имам заместител на моето лекарство и се казва Пресинекс но за съжаление е неафективно но по-добре от нищо ще ми стигне до края на месеца но моля ако някоя мама може да разбере дали ще го дават въобще някога пак или не.

# 262
  • София
  • Мнения: 673
Мамчета, най-накрая изтръгнах от Марина от какво имат нужда. Прах за пране за бебо, пампреси, мокри кърпички и някакви летни дрешки, че нямали. Дайте да видим как да се организираме да помогнем на бебока. Голям е 55 сантима, иначе е на 3 месеца и половина

# 263
  • София
  • Мнения: 802
 Здравейте Simple Smile
 Аз също искам да се включа и да помогнем на Марина и Ади. Смятам, че предложението на зелено човече е чудесно - да се съберат пари и от тях да се купи всичко, каквото е необходимо Simple Smile
 Полито, здравей:hug:

# 264
  • София
  • Мнения: 263
Аз си мисля, че може и някакви елементарни и ежедневни неща за домакинството. веро, сапун, паста за зъби, препрати за почистване newsm78
Ами- как да се организираме- да решим кой ще събира парите и да ги пращаме на него- с пощенски запис или по банков път- както каже- Глафира?

# 265
  • София
  • Мнения: 673
Марина категорично отказва да взима пари в брой. За това не можах да я преборя. Така че ще пазаруваме и ако искате аз ще й ги предавам, че ми е в квартала.

# 266
  • София
  • Мнения: 49
Аз предлагам да се организираме набързо и да съберем някакви пари и ако искате аз или друг,който има възможност да отиде до Джъмбо и да купи дрешки и др. необходими неща и който може да й ги занесе Simple Smile...е аз късно видях че това предложение вече се обсъжда...извинете Simple Smile

# 267
  • София
  • Мнения: 673
Това Джъмбо не е ли скъпо? Че никога не съм ходила до там и хал хабер си нямам Blush Аз имам доста дрешки подарени за погачата тъкмо за лятото, ама всичко е в розово...

# 268
  • София
  • Мнения: 49
не е скъпо..напротив..аз пък нямам дрешки който да са летни и да не му стават все още затова предложих да купим

# 269
  • София
  • Мнения: 673
Мамчета, както кажете, така и ще направим. Само дето с ходенето дотам ми е малко по-сложно, че трябва да организирам детегледачка (или мъж ми, или свекито) ама ми трябва поне ден за олганизация. Така че зависи от вас

Общи условия

Активация на акаунт