Обезщетение за тракийските бежанци

  • 19 350
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Хе хе...сега говорих с леля ми...Прадядо Костадин е бил 17 годишен като е бягал с родителите си, а бъдещата му жена - баба Кера е била около 11 - и тя е бежанка. Той е бягал от Едига, за бабата не знам. Той се заселва в Белоградец, а тя (семейството и де) - в Пашакево - днешен кв. Владиславово във Варна. Носи се слух, че по време на въстанието Малък Петко (от дружината на Капитан Петко) ги е предупредил вечерта да бягат.
Баба Кера е от Петлешовия род ( партизанина Георги Петлешев ми е роднина  Mr. Green ).

Моля, потенциалните роднини да свиркат  Grinning

Някой има ли координати на Тракийското дружество във Варна, телефон по-точно.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 12:39 от Филаделфия

# 16
  • Мнения: 850
     Включвам се да следя темата ... и съответно да разпитам , че дядо ми по майчина линия е бил пеленаче когато са бягали !
http://pozvanete.bg/news.php?id=17466 инфо по въпроса

# 17
  • Мнения: 1 517
Аз пък друго се чудя: след като прадядо Костадин е бягал с родителите си, значи те се водят собственици на имотите, които са оставили. Пра-пра дядото се е казвал Яни. Значи: аз трябва да докажа, че съм наследничка на този Яни, който е имал 5 деца, вкл. моя пра-дядо костадин. Обаче - трябва ли да бъдат издирени всички наследници на този Яни, мен това касае ли ме...или за мен се отнася само рода ми по права линия: Яни (5 деца)  - Костадин (5 деца)ж - Илия (две деца) - Иванка и тя с 2 деца, които сме аз и брат ми.

Въпроса ми май хич не е ясен, ако някой ме разбра и знае отговора...  Grinning

# 18
  • Мнения: X
Аз пък друго се чудя: след като прадядо Костадин е бягал с родителите си, значи те се водят собственици на имотите, които са оставили. Пра-пра дядото се е казвал Яни. Значи: аз трябва да докажа, че съм наследничка на този Яни, който е имал 5 деца, вкл. моя пра-дядо костадин. Обаче - трябва ли да бъдат издирени всички наследници на този Яни, мен това касае ли ме...или за мен се отнася само рода ми по права линия: Яни (5 деца)  - Костадин (5 деца)ж - Илия (две деца) - Иванка и тя с 2 деца, които сме аз и брат ми.

Въпроса ми май хич не е ясен, ако някой ме разбра и знае отговора...  Grinning
Не си длъжна да издириш всички наследници на Яни. Нужно е само да бъде споменато, че ти си му пряка наследница. Peace
Това не се доказва никъде. Общината ти издава свидетелството и ти носиш отговорност за верността на данните.

# 19
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
То това си е сага и за обикновените наследници в България.

Доколкото знам, всеки, който има удостоверение за наследници може да получи необходимата му информация за имотите, но ако и когато се стигне до изплащане на някакви обезщетения, то ще се издирвате.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 15:45 от ЕлиТ

# 20
  • Мнения: 2 018
А има ли преселили се от Македония?
Прабаба ми е от там и с магаре за една нощ е прекосила Балкана.

Но сега май се говори само за тракийските бежанци.  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 517

Това какво общо има с темата  newsm78

Доколкото знам, всеки, който има удостоверение за наследници може да получи необходимата му информация за имотите, но ако и когато се стигне до изплащане на някакви обезщетения, то ще се издирвате.

За какво да се издирваме...в смисъл на мен ще ми е най-малкото интересно да се издирим и запознаем, но ако говорим чисто технически: примерно Яни е имал 200 дка земя - делено на 5 деца = 40 дка за пра дядо ми Костадин - делено на неговите 5 деца - 8 дка на дядо ми Илия - делено на майка и леля = 4 дка = аз и брат ми получаваме по 2 дка...т.е. мен ме интересува само правата линия и броя на децата...а кои са, що са да си доказват сами...нали така
(малко грубо звучи, но се опитвам да си опиша въпроса чисто технически...защото ако един наследник, за да се идентифицира трябва да издирва и доказва съществуването на всички останали, не само по права линия...става майко мила)


За македонските бежанци нищо не знам...и от там има масови изселвания сигурно

А координати на Тракийското дружество във Варна някой да има?

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Филаделфия, реших че питаш дали е нужно да ги издирваш за изваждането на удостоверение за наследници и пуснах инфо.


Днес ми е ден, явно Laughing
Това до тук беше за родата от страна на майка ми, а на баща ми са от Македония.
Знам ли от къде съм  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: X
Филаделфия, реших че питаш дали е нужно да ги издирваш за изваждането на удостоверение за наследници и пуснах инфо.

Днес ми е ден, явно Laughing
Сменили са линка от форума май.  Wink  Отваря се сайта на Даринка.

Половината народ сме потомци на бежанци май.

# 24
  • Мнения: 2 018
[ а на баща ми са от Македония.
Знам ли от къде съм  Rolling Eyes

И аз по бащина линия. Неговата баба е избягала от турчин, който искал да се жени за нея.  Crazy Казвали И Хубавата Елена.  Laughing Имам си и нейна снимка, ама когато вече не е много хубава, а само Елена.  Laughing

# 25
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
махнах линка, не знам защо става така.
ако се напише в Гугъл удостоверение за наследници, излиза необходимата информация Peace

# 26
  • Мнения: 17 407
Абе май  нищо конкретно няма/ родата на майка ми е оттам/. Чули хората, чее ще дават пари и юруш да вадят удостверенията. На мойта съседка баща й не го  открили обаче. Малшанс. Mr. Green Ама и казали да пробва пак, щото постоянно идвало инфо отнякъде си. НЕ знам.

# 27
  • Мнения: 1 517
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2980&sectio … =5&id=0001201

Има разлика май дали за бежанци или изселници...откачена работа.

# 28
  • Мнения: 1 517
Утре ще прескоча до Тракийското дружество във Варна...дано да ми кажат нещо съществено.
Преди малко говорих с една съседка...тя каза, че пращали някакви документи в София, нещо като декларация с имената на предците...

# 29
  • Мнения: 1 517
http://www.archives.government.bg/index.php?lang=bg&page=72

За заинтересуваните  Grinning (то май освен мене, други няма). Подава се само заявление по образец и нищо друго...да ти направят справка имаш ли нещо или по-скоро нямаш. А по телефона ми казаха, че е желателно на место да се подаде заявлението, за да стане справката по-бързо, в рамките на един ден. Може и по пощата, но се губи месец, докато ти дадат някаква информация. Всеки може да подаде на место заявлението - без пълномощно и без е да е някакъв на заинтересованото лице.

Общи условия

Активация на акаунт