ИЗРАЕЛ 37

  • 15 188
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 310
Момичета благадя за комплиментите  Hug

Илка има много нежно излъчване, лъчезарна усмивка и са много хубава двойка.

Ментичка, Мимкис благодаря за снимките  Hug Ментичка как да не те обичат свекърите и да не се гордеят с тебе.
А за какво е това микве?

# 226
  • Мнения: 2 952
Дадох линк за микве-то - на руски.  Simple Smile

Поздрави на всички от НЕВЕНА !

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 14:20 от petia911

# 227
  • Мнения: 234
Мента,и на мен много ми хареса тази снимка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12518608   Laughing,щях да питам за площада със столовете,те постоянно ли си стоят така?

Мимкис ,аз съм те виждала булка Laughing,другите не са внимавали Laughing

Пете,а НЕВЕНА,защо не влиза вече,надявам се при нея всичко да е наред?

Да задам едно въпросче!При всички еврейски сватби не видях жените да са с було,както при нас,а само с някакви цветенца в косите.При Вас няма такова нещо ли newsm78

# 228
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наина, повечето жени са с було  Peace - инума - hinuma הינומה, има цяла процедура по забулването... Но се слага отпред на лицето и не е удобно да си с него през цялото време, след церемонията повечето булки го свалят  Grinning
примерна снимка
Клипче - вижда се точно забулването  Peace + още едно клипче - тази двойка много си я харесвам  Simple Smile



За Краков - столовете си седят там, те са като заковани. Идеята е, че евреите са дошли с цялата си покъщнина и са я оставяли на този площад, той е бил вид разпределителна станция и от там са ги товарили на влакове, но не са им позволили да си вземат нещата. И авторите на това своеобразно произведение са сложили тези столове, за да напомнят за случилото се, наричат ги "чакащи своите собственици" (които, разбира се, никога няма да се върнат...)  Sad Това е от историите, които ни разказа екскурзоводът - много ерудиран човек, с много приятно излъчване и чувство за хумор (където е уместно). Ние дори не влязохме във фабриката на Шиндлер, защото Ментов държеше да си тръгнем заедно с екскурзовода, за да си поговори с него на 4 очи  Simple Smile Нямаше много покъртителни истории (в смисъл, не преобладаваха), но колкото за размисъл и да не се пренебрегва тази част от историята  Peace

Пете, Съничка, мерси    bouquet  Невенка няма ли да се появи насам...  Thinking

моят Интернет нещо никакъв го няма днес...

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 16:12 от Mentha

# 229
  • Мнения: 234
Ментова,благодаря за отговорите  bouquetСтана ми ясно! Laughing

http://www.vbox7.com/play:6e093311 Който има време да го изгледа!Напомня ми за децата в Израел,които от малки се научават да бъдат търпеливи.Ще взема да направя експеримент с моето дете Joy,да видя дали ще издържи.То моето е на принципа,може и да не го ям,да е мое,и колкото повече,толкова по-добре Mr. Green

# 230
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наина, клипчето е много приятно  Grinning Иначе изследването е от 60-те години и резултатите са доказани многократно и в по-късни експерименти за отлагане на задоволяването (вече толкова години не съм ползвала българска терминология за тези неща...  на английски е deferred gratification/delayed gratification)


Мали ми беше изпратила една статия за белите нощи в Тел Авив   bouquet Сега чак използвам възможността да благодаря за информацията!
Тази нощ, цяла нощ ще има най-различни събития в града по случай 100 годишнината, звучи много обещаващо:
http://www.tlv100.co.il/HE/Events/Pages/white_nights.aspx#%D7%9C … D7%9E%D7%A9%D7%9A
http://www.telavivcity.com/whitenight.asp
о - : - : - : - : - : - : - : - : - : - о
Има някакъв мач днес, в нашата тема има ли футболни фенове? (сред пишещите и семействата им?), в Краков имаше много англичани и само за това говориха (Манчестър играе срещу не знам си кой отбор). А вчера пък беше тук някакъв финален мач на местната лига и бяха блокирали половината град, мъжът ми едва се прибрал от работа - отне му един час вместо стандартните 10-15 минути, голямо заобикаляне е било  ooooh!

Борянче, къде си днес, липсваш във форума  Confused Танче, има ли някакво подобрение при децата?
Поздрави на всички и чао за сега  Hug

# 231
  • София
  • Мнения: 7 965
...
Има някакъв мач днес, в нашата тема има ли футболни фенове? (сред пишещите и семействата им?), в Краков имаше много англичани и само за това говориха (Манчестър играе срещу не знам си кой отбор).
...

Днес е финала на шампионската лига. Манчестър Юнайтед и Барцелона ще играят. Не че, съм запалянко ама понеже четох, че този финал щял да бъде най-скъпия и цяла седмица по спортните новини ни занимават с този мач. В България ще се излъчва от БТВ.

Апропо вие там по Израелско имате ли си кабелни телевизии, които да излъчват български телевизионни канали ?

# 232
  • Мнения: 2 952
БГ програми се хващат със сателитна антена или както сме ние - с Булсатком например. Само с чинията иначе свободно се хваща ТВ България само. Някои си гледат БГ програми в нета , но е друго. Иначе нашите кабелни (израелските) не дават БГ канали. Тази вечер ще се гледа мач .Моят мъж отиде с приятели на плажа, а на една приятелка мъжът й - на бар ще гледат мача. Аз не гледам. Вчера имаше пак важен мач на Бейтар Ирушалайм - моят е фен. Събраха се на куп 2 мача. Нека се кефи , лабриут (наздраве , със здраве) !

Утре Саги ми е във ваканция за Шавуот и ще обикаляме улиците. Ще трябва да намеря време да направя палачинки за вечерята у свеки .Всеки ще носи нещо и на мене това ми заръчаха.... Накрая ще взема да купя нещо готово....Да заседна да правя и мажа палачинки за  сума народ ....  ooooh! Whistling Малко така .... не ми се ще. Да съм свободна без деца да , но с тия  енергийни  пиявички  Mr. Green .... малко не ми се  седи като стълб палачинки да правя и то бая.... Утре ще е дългоочакваната млечна вечеря .... Ако не е празник на млечното няма да се направи млечна вечеря в тая къща ...аман от мръвки! Утре всякакви видове интересни сладки, солени млечни неща ще хапнем.

Айде наЩе , оле  Party! Кой за когото ще вика на мача  Mr. Green !

# 233
  • София
  • Мнения: 7 965
БГ програми се хващат със сателитна антена или както сме ние - с Булсатком например. Само с чинията иначе свободно се хваща ТВ България само. Някои си гледат БГ програми в нета , но е друго. Иначе нашите кабелни (израелските) не дават БГ канали. Тази вечер ще се гледа мач .Моят мъж отиде с приятели на плажа, а на една приятелка мъжът й - на бар ще гледат мача. Аз не гледам. Вчера имаше пак важен мач на Бейтар Ирушалайм - моят е фен. Събраха се на куп 2 мача. Нека се кефи , лабриут (наздраве , със здраве) !

Утре Саги ми е във ваканция за Шавуот и ще обикаляме улиците. Ще трябва да намеря време да направя палачинки за вечерята у свеки .Всеки ще носи нещо и на мене това ми заръчаха.... Накрая ще взема да купя нещо готово....Да заседна да правя и мажа палачинки за  сума народ ....  ooooh! Whistling Малко така .... не ми се ще. Да съм свободна без деца да , но с тия  енергийни  пиявички  Mr. Green .... малко не ми се  седи като стълб палачинки да правя и то бая.... Утре ще е дългоочакваната млечна вечеря .... Ако не е празник на млечното няма да се направи млечна вечеря в тая къща ...аман от мръвки! Утре всякакви видове интересни сладки, солени млечни неща ще хапнем.

Айде наЩе , оле  Party! Кой за когото ще вика на мача  Mr. Green !



Аз въпроса с палачинките съм го разрешил  Laughing прехвърлил съм го по наследство на сина ми.

А иначе доста вкусен празник се очертава утре.

# 234
  • Мнения: 234
У нас ако ще на терасата да играят мач,мъжа ми ще пусне щорите Mr. GreenПрез целия си живот е изгледал точно един мач,на едно световно в което играеше БГ,и към края вече беше лекинко изнервен Mr. Green

И ние от утре приключваме с училището,да се готви свеки Mr. Green

# 235
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Дядо Хаджи, с местните кабелни няма как да се гледа Бг Тв...
Наина, и ние сме така, но пък живеем на един хвърлей разстояние от националния стадион  Confused

В новините даваха кое сирене е най-продаваното в Из (в тон с предстоящия празник) - изненадах се, най-популярното е вид, който аз не обичам - котедж.
Това намерих на руски за него.

 

Вие ядете ли го? На мен ми е безвкусно, странно като консистенция, изобщо - не ми е по вкуса  Thinking

# 236
  • София
  • Мнения: 7 965
Дядо Хаджи, с местните кабелни няма как да се гледа Бг Тв...
Наина, и ние сме така, но пък живеем на един хвърлей разстояние от националния стадион  Confused

В новините даваха кое сирене е най-продаваното в Из (в тон с предстоящия празник) - изненадах се, най-популярното е вид, който аз не обичам - котедж.
Това намерих на руски за него.

 

Вие ядете ли го? На мен ми е безвкусно, странно като консистенция, изобщо - не ми е по вкуса  Thinking

Ми нашите на Яфо не правят ли сирене ?

Тука определиха финалистите на Мюзик Айдъл та малко съм разочарован. Тия продуценти за да получат повече пари от SMS направиха така, че оставиха най-добрите за войната на гласовете и едното момче го опропастиха.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 21:07 от дядо хаджия

# 237
  • Мнения: 2 952
Ми то сирена колкото щеш, дядо хаджия .... В суперите са наредени всякакви видове сирена - по-меки, по-твърди, с различна масленост , с маслини вътре , с какво ли не...Гвина булгарит  - бг сирене си го наричат. Има и за мазане разни видове ...нямат край...

Мента, ние го обичаме ....Малките топченца са  ми супер. Децата обичат котедж в пита . Аз правя  с него и салатка. Слагам котедж , риба тон , царевичка от консерва и кис. краставичка  на ситно - супер.  Как върви с пита препеченка и сварено яйце , чай с нана да не забравя .Ето ви закуска или лека вечеря.

# 238
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Здравейте  Hug
Цял ден бях в Хайфа прибрах се за душ и отидах на гости...По улиците и аз да се пошлая с приятели от кораба,да поговоря български и тъй...
Аз обичам котидж.Правя си салатка и я омесвам със сиренцето  Peace
Аз гледам засега Бг телевизия в нета ,но не е особено приятно  Tired Като си ходя до Бг ще си купя Булсатком та да си зяпам АХН крайм  Peace

Лека вечер на всички  Hug

# 239
  • София
  • Мнения: 7 965
Ще чиня утре панагюрски тутманик със сирене. Та да питам туй мое ли с бабата да го броим за Вашия млечен празник (ще го направя нали във ваша чест, ама ще си го ядем ние тука). А да ще го ядем с кисело мляко, щото внучката напоследък я е прихванало с това кисело мляко та го яде и за първо и за второ и за трето.

Айде па ако сколасам някой път ще ви разправям и за тая маймунка.

Апропо Тигъра някой да го е чувал да ръмжи скоро, някъде се загуби.

Ааааа... сетих се аз. Борянкееееееееееееййййййййййййййй ма забравих да ти честитя аз нали, че постъпваш във втори клас бе. Ама ся доколкото разбрах имаш там нали тежка програма та аре друг път ще ми разправяш за твоите учебни подвизи, че взеха да ми липсват.

Общи условия

Активация на акаунт