ИЗРАЕЛ 37

  • 15 203
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз купувам само био плодове и зеленчуци доколкото ми е възможно (до нас има зеленчукова градина за генно инженерство ) Яйца съм виждала ,но никога не съм вземала  newsm78 Нещо не ми се вързва всички яйца да са с два жълтъка...аз като селско дете изяло (до натравяне) достатъчно яйца много рядко ми се е случвало да попадна на яйце с два жълтъка ама знам ли...
Баничките като пита ми изглеждат направени в смисъл свързани а не като бурекас  newsm78 Много апетитно изглеждат  Peace С какво тесто ги прави ? Тортата е ох...утре ще ям палачинки и аз явно няма оттърване  Mr. Green

# 256
  • София
  • Мнения: 7 971
...
Вчера пък купих яйца с омега 3 ...

Това пък ся какво е. На яйцата им инжектират омега 3 или ...
И после някъде четох, че някакви си полски яйца всичките били с по два жълтъка.

# 257
  • Мнения: 1 526
Бубе, аз баничките ги правя по лесният начин  Laughing. Купувам готови листове за малауах (винаги имам във фризера). После ако ни се прииска баничка взимам листовете (те са си многолистно тесто), забърквам плънка, намазвам ги, навивам на руло, режа и пека. Тези изглеждат като цяло, защото ги залях с яйце, а и те се раздуха много, но става супер бързо, лесно и много вкусно.

Дядо Хаджи, предполага се, че кокошките ги хранят с екологични храни, съдържащи омега 3, обаче и аз се стъписах с тези двойни жълтъци... изядохме ги, бяха вкусни, но не се знае- знае ли се... Ще погледна от коя фирма бяха и ще им пратя запитващ мейл.

Да ви се оплача- минали 10 год. на даркона ми и трябва да си правя нов. Добре- днес в супер се снимах и като си получих снимките получих шок  Shocked. Хубава съм излезнала (то няма и друг начин нали съм Убавица, пък и скромна) обаче... еди червени очи  Twisted Evil.. Ужъст! Викам и на мацката, какво е това, липса на професионализъм пълен, вие фотошоп нямате ли?! Не, вика. Винаги така ги даваме. Аз съм си виновна, че съм сине- зеленоока. Шефът го нямаше, но аз ще го потърся. Не ми е за 20 шек., а за отношението и липсата на качество. Граница ще минавам, ще ме зяпат онези от ЕлАл дето разпитват и к`во ще ме питат лещи ли нося?! Излишни разправии... Когато имам време мога да я кача да се посмеете на мой гръб  Mr. Green  Crazy!

Хайде лека, ние утре пътуваме. Наши приятели пътуваха днес и докладваха за голяма търапана по пътя, народа се пренася на север.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 23:28 от Tali Dan

# 258
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... Да ви се оплача- минали 10 год. на даркона ми и трябва да си правя нов. Добре- днес в супер се снимах и като си получих снимките получих шок  Shocked. Хубава съм излезнала (то няма и друг начин нали съм Убавица, пък и скромна) обаче... еди червени очи  Twisted Evil.. Ужъст! Викам и на мацката, какво е това, липса на професионализъм пълен, вие фотошоп нямате ли?! Не, вика. Винаги така ги даваме. Аз съм си виновна, че съм сине- зеленоока. Шефът го нямаше, но аз ще го потърся. Не ми е за 20 шек., а за отношението и липсата на качество. Граница ще минавам, ще ме зяпат онези от ЕлАл дето разпитват и к`во ще ме питат лещи ли нося?! Излишни разправии... Когато имам време мога да я кача да се посмеете на мой гръб  Mr. Green  Crazy!

Тали, трябва да черпиш, а не да се ядосваш! Ако не ти излизат червени очите на снимките, значи че имаш проблем с очите и ще ти се наложи операция. Имам един познат - очен хирург и от него съм чувал, че това е първи признак за перде, или някаква друга неприятност.
Така че Тали, чакам почерпка, за оптимистичния ти поглед...  Wink

# 259
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И аз бях потресена от това произшествие, толкова хора да си отидат по такъв начин  Sad Светла им памет!  Flowers Rose

Тали, случвало ми се е с двойни жълтъци да имам няколко яйца, но не помня всички да са били такива.
Нашите са ми разказвали за една кокошка (дълга история е.. получават я подарък, пращат я на вилата...), която само яйца с двоен жълтък е снасяла, изтъкваха го като неин си талант  Mr. Green Аз купувам яйца - органик, но и обогатени с омега 3 съм взимала, и точно така си е - дават им зърно, което е богато на омега 3...

Големи софри и все красиви гледки  Hug На човек му се приисква да е във вашите къщи, поне за една вечеря така... (ох, Тали, да не си помислиш нещо  Embarassed)

Дядо Хаджи, много подходящо за празника, отсрамил си ни един вид, тези от нас (като мен), дето нищо не направиха и ядоха на готово...

Ние сме с куче за почивните дни. Питаха ни "пак ли сте бейбиситерс?", а мъжът ми казва "Сеньор-ситерс сме, предвид възрастта на кучо", ама после добавя - "ние не го гледаме, той ни гостува". А, то е куче-човек, в очите ни гледа, на мен ми става мъчно, като си го взимат, толкова съм се привързала към него... Та, такива ми ти емоции по празниците...

# 260
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Попаднах на една много хубава снимка в Интернет - пишеше, че е снимана точно по Шавуот на Стената на плача:
https://www.shutterpoint.com/photos/I/20080608_155109_wk-shavuot2_view.jpg

  bouquet

# 261
  • София
  • Мнения: 7 971
ДНЕС БЪЛГАРИЯ Е В НАЦИОНАЛЕН ТРАУР !

Не дадохме ли твърде много жертви за грешките си и неблагоразумието си !

Бог да прости загиналите край Ямболското село Черган !
Мир и покой на душите им !

# 262
  • Мнения: 1 410
 Flowers Rose Flowers Rose

Аз съм потресена от случая в който насилствено отнемат деца от баща им.Направо незнам какво изпитвам - може би гняв .....държавата позволява подобно нещо .....това е в цивилизована държава ,21 век......Преди малко изгледах репортажа и още не мога да дойда на себе си....

# 263
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Голяма трагедия вчера, мир на праха им Flowers Rose Flowers Rose

Таня, и аз много се разтроих от репортажа за децата от Асеновград.Още едно доказателство,че държавате нехае за нищо.

Тали, по повод яйцата с двоен жълтък се сещам,че и моя свекър (бог да го прости) имаше кокошка, която снасяше яйца само с двойни жълтъци, а и бяха винаги с тъмно оранжеви жълтъци Peace.Сега тези от магазина нямат никакъв цвят.Продават и в Бг био яйца, но са много скъпи 6 бр. струват 4.50лв. унгарски са, другите обикновените 6бр. струват 1.30-1.40лв.
Оставям ви, че днес дъщеря ми се връща от зелено училище, после Роби има открит урок за края на годината в детската градина и ще имам много тичане.

# 264
  • Мнения: 0
 Flowers Rose Flowers Roseмир на праха на всички загинали.Дано и да е последна тази трагедия Praynig.А бащата ще видим в понеделник как процедира,дано успее да си вземе дечицата.Картината беше ужасна,за пореден път се доказва,че държавата никаква я няма.....                                              Аз мога да се похваля с първото зъбче на Сияна Simple Smileлек ден на всички                                                                        Simple Smileпоздравявам МЕНТА и ИЛКА и всички останали за приятните разкази и снимки.Исренно ви се радвам Hug                                                                                                                               

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 11:05 от duda

# 265
  • Мнения: 2 952
Траурен ден за БГ...
Празник за Израел...

Така се случва понякога.

Аз се тръшнах болна 2 дена та ми отиде празника. И снощи на вечерята си седях у нас в леглото - парцал! Казах на моя да вземе децата и да  идат у свеки поне да им е весело.Днес съм полу жива ама по-бивам  Crazy .... Пратих ги да ритат топка малко долу и пак се мяткам в леглото.



# 266
  • Мнения: 310
 Flowers Rose Flowers Rose Мир на праха им.

А на тези дечица каква травма им причиняват потресена съм да се молят така за помощ да крещят да ги гледа целия квартал и полицията и никой да не им помогне. Потресена съм думи нямам.

Пете ,  рефуа шлема - !רפואה שלמה  - Пълно оздравяване!

# 267
  • Мнения: 1 410
Пете,дано бързо да скочиш на крака ,че на нас майките не ни е позволено да боледуваме .....Прегръщам те и се моля вече да си добре  Hug

Ицо наскоро беше донесъл яйца с два жълтъка.Дори не е знаел ,че са такива ,само му  е направило впечатление ,че са по-скъпи.Започвам да правя палачинки ,чуквам яйцето и хоп два жълтъка - викам си - късмет!Чукам второто -същата работа ..... Thinking Но бяха жълти,не анемични....

Дуда ,честито ви зъбче!

За бащата - според мен човека трябва да се обърне към всички институции в Европейския съюз.И може да съди всички - Отдел за закрила на детето,дори и полиция....така си мисля .....А майката - като вижда ,че децата не я искат как може да им го причинява ...уф,не мога ,не мога да се примиря,че се случва подобно нещо..... Cry все ми е пред очите плачещите дечица,особенно момиченцето как викаше "ПОмощ!" ,докато го качваха в колата....не мога.....ужасно е....блъскащите полицаи....и ме е яд ,че не мога да помогна ....знам,че няма да оправя света ....

# 268
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Пете,бързо да оздравяваш  Hug

На всички останали също :  Hug

# 269
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, бързо оздравяване!  Ill

Аз настинах в самолета към Краков и през цялата екскурзия кихах и кашлях - а нали на летищата все още има предупреждения за свинския грип, кой знае хората около мен какви са си ги мислили... иди, обяснявай, че те е продухало по време на полета  Rolling Eyes

duda, честито първо зъбче! Сега съвсем по друг начин ще изглежда усмивката на Сияна  Grinning
Дано леко пробият и останалите и наистина да се радвате на много усмивки  Hug


Танче, както си го описала, тръпки ме побиха  Confused
В "Родители в чужбина" е имало теми и запитвания по подобни казуси. Да не се случва на никого, но при проблеми в семейството мисля, че винаги трябва да се сигнализира на някаква институция преди да се предприема каквото и да е било, защото, особено в случаи с родител от чужбина и дете с двойно гражданство, правата за попечителство са още по-деликатна материя и е сложно... А аз не мога да разбера как са действали съдия и полиция без намесата на специалист - социалните работници къде са били?!  Rolling Eyes
Някак ме подразни, че журналисти са се намерили да заснемат ставащото, а за другото никой не се е сетил  newsm78 (не че не е имало нужда от журналисти, но който ги е извикал, е трябвало да се обърне и към соц. служби или организациите за защита на детето)

Жаки, какво решихте за Унгария? Това дете от лагер на лагер се прехвърля  Grinning Едно поздравче по този повод:
http://www.youtube.com/watch?v=a-AZwY-0lvo

Хубав завършек на деня на всички    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт