Какво сте преживяли?

  • 44 561
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 740
На 10г. -  прясно оперирана от апандисит отказаха да ме заведат да видя за последно любимия си дядо. След доста рев и настояване се съгласиха, за да не ми се отвори операцията. Когато си вземах последно сбогом и целунах дядо си по бузата е паднала сълза на лицето му...баба ми ме обвини, че така съм се присмивала на мъртвеца. Преживях го доста тежко.
На 15г. -  бях изнасилена, но нещастието не идва само..Момичето, което единствено успя да стигне до това, което беше останало от мен и ме спаси не само физически, но и душевно. Тъкмо когато пожелах да живея.. на нея и отнеха живота. Блъсна я кола..аз с нищо не можех да и помогна..останаха ми само нейната Библия и тя на 17г. в сърцето ми.
На 17г. -  "лекар" ми заявява, че не мога да имам деца.
На 23г. - аборт.
На 26г. - сватба.
На 27г. - живо и здраво детенце.
На 28г. - на (тогава) 8 месечното ми детенце трябваше да отстранят 2 хемандиома. Когато го взеха от ръцете ми за операция мислех, че умирам. Но когато ми го върнаха и казаха, че всичко е минало добре...мислех, че ще си докарам инфаркт от щастие.
Детето ми, съпругът ми..те са моето щастие!

# 16
  • София
  • Мнения: 15 490
Не мога да напиша всичко, затова ще споделя само някои:
Когато кошмарите ми се сбъднаха и сина падна от третия етаж.Когато голямата ми дъщеря я изнасилиха на 14,а после едва оживя след няколко изпадания в коми, операции, перитонити и токсичен сепсис.Когато излизайки на нашия балкон видях малката на година и половина да се люлее като везна на перилото на балкона в баба ми. Не можех да викна, за да не падне. Грабнах ключовете, изтичах в баба, приближих се тихо и я хванах за крака.После и с братовчед и ги видях(на 4 и на 5 г) да си седят на една решетка пред балкона и да си клатят краката, без да мислят, какво ще стане,ако паднат от четвъртия етаж. Когато голямата дъщеря и сина се изгубиха, а се оказа, че чакали на линията да видят влака(на 4 и 5г), а аз с големия тумбак и прокървяване обикалях из квартала да ги търся няколко часа, докато добър човек, който ги намерил не ги доведе.Всеки път когато малката ми дъщеря минаваше от балкон на балкон  и то от външната страна на блока, дори и бременна - ей така за кеф, да ми гледа ужасената физиономия.Докато чаках да разбера ще оживеят ли малката и внучето след секцото.И нещо ,което разбрах късно, защото скоро ми казаха.Малката се подхлъзнала и паднала в един канал и водатя я повлякла.Ако не е бил там един приятел на брат и да я измъкне , водата е щяла да я завлече в закрит канал и никой да не може да я открие. Когато след операция от жлъчка, се наложи втора операция след 5 дни, за да ми извадят дренажите, които хлътнаха в корема ми. Когато след операцията от рак на щитовидната жлеза, се оказа, че операцията бере и след две седмици ме оперираха пак, да извадят забравената марля. Последно когато бременна с второто в 8-ми месец хванах мъжа ми в леглото при сестра ми в другата стая, мислели си,че аз спя.

Мога цял роман да напиша ,но не ми се връща в гадни спомени.Сама се чудя как още съм жива.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 1 150
Един от най-щастливите ми моменти е рожденият ми ден миналата година, когато моят син ми подари нарисувана от него тайно картина, на която са двамата със сестра си. И понеже аз все натяквах, че се притеснявам , когато закъсняват вечер, думите му бяха "да ни гледаш когато ни няма"
И най-кошмарния точно една седмица след това , когато  моят непрежалим  Ангел ни напусна внезапно, нелепо, неочаквано, нелогично, неприемливо, непоносимо, невъзвратимо, непрежалимо, жестоко!!!!
Животът е мъка!

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 10:38 от mpetkova

# 18
  • Мнения: X
1.На 19 загубих годеника си при катастрофа.Гледах го в ковчега и не можех да повярвам,че е истина...
2.На 25.05 стават две години,откакто мама си отиде ,от рак,само на 59 години...Още не мога да го приема.
А щастливите са много...но най-вече съм благодарна,че срещнах моя прекрасен съпруг.
Не мисля,че чувствата  могат да се опишат с думи...

Тайна , mpetkova ,   Hug     

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Тайна, прегръщам те виртуално  Hug. Разплака ме.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 490
TessaMon, краси.мира, благодаря ви!Но има и по-страшни неща, като на mpetkova! Нека Господ бди над всички ВАС!Амин! Hug Peace

# 21
  • Мнения: 592
Като загубих баща си някак си като че бях подготвен, но сега във времето много осезателно чувствам липсата му най-вече от гледна точка на това че и аз като баща искам да му покажа какво съм постигнал и да го зарадвам, ама...гадост, все да те гризе това. Голям шок преживях на три пъти - първия за около 5 секунди щях да пукна - видях пред себе си първата си приятелка година след като тя почина - оказа се грешка в тъмното, ама докато се установи че е така.... Втория беше и аз не знам как да го опиша - в 7 сутринта ми звънят да ми кажат че моята приятелка е починала в болницата... как съм отишъл до там и как съм се облякъл не знам, но в болницата ме гледаха като изкопаемо!!?? Оказа се първо съвпадение на имената, ... а после номер  #Cussing out Имаше и един случай - след половин месец прекрасен съвместен живот, когато както казвам аз "си сипал много бензин в резервоара" да ти кажат - ами разделяме се... Последната беше със сегашната ми съпруга - пак рано сутрин в просъница чувам че ме вика - бавно ставам да видя какво става и чувам трясъци в кухнята. Влизам, а тя лежи бяла като чаршаф, главата и между караката на стола и не мърда - Разтреперах се, но мозъка ми работи, питям я какво и е, а тя никаква реакция, просто виждам как си заминава. Взех да я вдигам - цялата беше във студена пот и в момента в който я вдигам започна да хърка, нещо такова, но все едно не може да диша. Реших че си е глътнала езика, мъча се да и отворя устата, никакъв шанс. Пак се разтреперах, но скочих и взех един кухненски нож от по-яките да и отварям устата и да и вадя езика. сетих се за една манипулация /как и аз не знам/ да се издърпа силно главата назад. Пробвах и това. Като реших че нищо не става, защото цвета на лицето и се променяше като в дискотека реших да пробвам с ножа. О, небеса, в следващия момент тя ми проговори - как стана незнам, но само я вдигнах и сложих на леглото и седах да рева. След 2-3 часа като дойдоха майка и и баща и, защото трябваше да и помагат да гледа през деня бебето, тя видя ножа в кухнята на земята и ме пита защо и как е така на земята. Е, а давай обяснени....Кофти случки!
Най-великия момент в добрата светлина беше като видях, чух и преживях първия плач на втория ми син - не знаех на кой свят се намирам от щастие и ако не беше оксфордското ми възпитание, щях да запрегръщам всички доктори и да разцелувам сестричките, ама геройски се държах на положение  Crazy
п.п. Защо ми прави впечатление че лошите случки са повече от хубавите или така ми се струва!?

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 11:59 от notar

# 22
  • София
  • Мнения: 15 490
Хубавите минават и заминават, забравят се, идват и други. Но лошите се запечатват в паметта за цял живот.

# 23
  • Мнения: 3 929
Господи, колко мъка има на този свят!
Няма да забравя, когато ми съобщиха, че 8-месечното ми момченце е със счупен крак и е бил така цял един ден, без никой дори да подозира, откъде идва болката и писъците му.
Няма да забравя, когато майка ми ми съобщи по телефона, че баща ми е болен от рак.
Най-хубавите моменти са свързани с раждането на сина ни и успехите, които сме постигнали с мъжа ми.
Има още много лоши преживявания, които са твърде лични, за да ги споделя.

# 24
  • Мнения: 800
Най-кошмарните ми моменти
- катастрофа с мотор на 19 г. - резулатът шофьорът (моето гадже) мъртъв, аз само със счупвания и разбита глава и сърце;
- масивен инсулт на баща ми и два месеца грижи за него като за малко дете;
- рака на майка, 3 години мъки;
- първото ми раждане - на обикновен преглед в 34 седмица ме изпратиха в МА "за по-сигурно", а там ми казаха че детето е с глава 34 г.с., бедро - 26 г.с. и т.н., спешно секцио в 22 ч. и никой не иска да ми даде информация цяла нощ за детето - дали е нормално, дали е живо; сега хубавицата е на 5 г. и половина и чукам на дърво добре;
- командировка съм (на 26 г.) сама с колата на някакво шосе между Шумен и Търговище - двама маскирани ме спират, връзват ръцете ми за волана, вземат пари, лаптоп, телефон и ровят по багажа ми, добре че бог ме е пазил явно тогава след около 30 минути кошмар дойде някакъв джип и спря, стрелба с пистолет (аз със затворени очи), след това помня полицаите и докторите;
Най-красивите моменти:
- когато гушнах дъщеря си (след около месец и половина гледане в кувиоза и страх всеки ден на обяд когато дават сведения и вечер когато се молех да ме пуснат да я видя макар и през стъклата);
- когато ми показаха сина след второто секцио и той ме наплю;
- когато дечицата ми казват "обичам те!"

# 25
  • Мнения: 1 798
Прекланям се пред силата ви мили момичета Weary newsm51

# 26
  • Мнения: 419
Смъртта на сестра ми,обстоятелствата около нея, и последствията .... ... и двете бяхме на 18г. Тъкмо бях родила сина си, тя чакаше нейния да се роди .....
Когато се прибирах от работа с дъщеря ми, тя беше на около година и малко. Захласна се - без видима причина. Просто спря да диша, после започна да посинява ... имах чувството че умира в ръцете ми. Всичко трая около 2 минути - най-дългите в живота ми, остарях сигурно с 20 години тогава  Tired. Един човек от улицата я взе от ръцете ми и я разтърси, не си спомням много ясно дори как се прибрах у нас ...

# 27
  • София
  • Мнения: 15 490
Прекланям се пред силата ви мили момичета Weary newsm51
Нали казват, че Господ дава  само толкова нещастия, колкото човек може да понесе. Човека е най-издръжливото създание на земята.

# 28
  • Мнения: 1 798
Така е Тайна Cry не напразно са казали,че това което не те убива , те прави по силен. Hug

# 29
  • Мнения: 2 448
Прекланям се пред силата ви мили момичета Weary newsm51
Нали казват, че Господ дава  само толкова нещастия, колкото човек може да понесе. Човека е най-издръжливото създание на земята.
Понякога човек може да изгуби човешкото в себе си от толкова много страдания.
Пожелавам ти само хубаво, защото си изчерпила лимита на лошото за няколко живота наведнъж.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт