Споделете 107

  • 22 474
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не е било от това, че бащата бил чужденец, повярвай ми.

Хората, които избират детегледачка пред частна детска градина я избират заради индивидуалното внимание, което детето в детска градина не получава, ако ще и не частна, ами космическа да е. Няма място за сравнение. И повярвай ми, мога да осигуря всичко от това на детето - не е минал и ден без да сме пяли или танцували с него, да сме рисували (включително по ламината в хола, после кой мислиш чисти цееелия хол четири пъти за да махне боите, изобщо да не споменаваме "Деня С Милиардите Конфети"), без да сме излезли навън, да сме тичали, като беше малък, понеже в тях се говори предимно на немски аз му говорех без да спра и му обяснявах всичко, което е наоколо, за да се учи на български, така че мисля че съм си оправдала "ужасно високото, понеже бащата бил чужденец" заплащане.

# 691
  • Мнения: 984
Моите наблюдения са, че МГМ говори от собствената си камбанария, но опасно обобщава.
Призив към МГМ: моля те, да не говориш неща, които си видяла от собствен опит само от едната страна. Аз плащам на частна градина с хубава програма, храна и специални занимания по 430 на месец. Детегледачките, с които съм се срещала, докато разхождам Ния взимат по 350-450 лв. за 8 часов работен ден. Само не ми казвай, че Варна е провинция и затова при нас цените са по ниски - не е така. Просто не вярвам някой нормален родител /като махнем хората, които работят към чужди фирми и им се плаща в евро по европейските стандарти за средна заплата/ да ти дава 800 лв за ежедневно отглеждане и възпитание на детето. Не става така. Нито продавачките "започват" от 600-700 лв. заплата. Не и в България, не и в нашите магазини и сергии, не и с осигуровки и платени данъци. А това, че всички детегледачки работите без осигуровки и неплащате данъци лежи на нашите плещи /работещите и осигуравящите се/ е национален проблем поради недостига на градински места.

"включително по ламината в хола, после кой мислиш чисти цееелия хол четири пъти за да махне боите, изобщо да не споменаваме "Деня С Милиардите Конфети" Това са глезотии, извинявай, и е непрофесионално да се дава лице на дете, което се нуждае в този период от живота си от граници, за да научи кое "добро" и кое не е.

# 692
  • Мнения: 6 029
Ужасно високо е за мен това заплащане. Но това е щото имам евтина нокиа, прастара кола, срамно нисък доход и т.н., че не помня какво беше още.

# 693
  • Мнения: 5 370
МГМ, не можеш на база себе си да кажеш, че всички заслужават такова заплащане.
Разбираш ли ме?
На мене детегледачка ми е била необходима, защото не исках Станислав да ходи на ясли.
Не съм търсила "индивидуално" внимание или "обучение', щото е бил един малък дришльо с памперс. Повечето в България, които прибягват до услугата, са притиснати от липсата на това КОЙ въобще да гледа отрочетата. А не че търсят гореизброените екстри.

Гледала съм дете в чужбина в семейство, била съм ангажирана с него над 10 часа на ден,. докато те се приберат към 20-21. Верно, живеех при тях, но бълха ги ухапала. Заплатата ми беше 550 евро.За какво въобще говорим?

# 694
  • Мнения: 2 829
Хората ,които наемат детегледачка за 800 лв  
не кандидатстват за държавните градини-според мен.




# 695
  • Мнения: 4 586
То било много интересно някой да спори с МГМ, но спорещият да не съм аз.
/емотикон пуканки + емоникон бира/

# 696
  • Мнения: 4 300
Ох, защо й скачате на МГМ, моля ви, не всички сме равни , забравете го този филм. Да, има продавачки, които получават 4цифрена заплата, има и такива с по 300 лв, от които им вадят по 50 най малко за липси. Има детски градини за по 300 лв в София, има и за по 1300. Всеки си избира колко и за какво да плати.

# 697
  • Мнения: 6 029
Повечето в България, които прибягват до услугата, са притиснати от липсата на това КОЙ въобще да гледа отрочетата.


А баш.

# 698
  • Мнения: 166
Ми нека в градините им дават по 7 000 лв заплата - там не с едно, с 25 - 30 деца трябва да се оправят жените /(800х25):2 /щото са на 2 смени/ = 10 000 - 3 000 /неустойка за липса на индивидуален подход/ = 7 000 лв/. Не разбирам защо изобщо някой очаква справедливост и кой изобщо я измисли тази мръсна дума, да дразни. МГМ, Джул не "избира", има огромна разлика.

# 699
  • Мнения: 984
Сега ще ти каже, че това е било преди найс години, Жозо. Ясна е картинката - който го боли гъза - да се маже. На мен пък ми писна някви пикли да ми се правят на велики, само защото в момента има недостиг на далновидна политика от страна на институциите. Confused

Рокси, никой не иска да е "равен" и няма как да бъде, но има неща, които човек като не ги разбира няма как да ги коментира адекватно.

# 700
  • Мнения: 274
Глейте са, аз за детегледачка-лепотица бих давал и по 10 точки на час. Тва си е направо промоция!  Whistling

# 701
  • UK
  • Мнения: 3 959
Всички детеледачки дето работим без да плащаме данъци като се разболеем утре ни излиза през няма да ти кажа къде неплащането на данъци, тъй че не сме за завиждане по този параграф.

И естествено че говоря за собствения си опит, за кой друг да говоря - моите наблюдения са такива. Не мога да се съглася, че възрастна детегледачка е по добре от млада детегледачка - за кеф и безопасност на детето съм се катерила по катерушки и съм се провирала в тунели и съм правила какво ли не, как си представяте една 60 годишна жена да се покатери на слончетата в Южния парк защото на детето му се катери там, а може да падне? Знаете ли какво правят възрастните детегледачки? "Не, бабе, не се качвай там" - а че детето иска, а че на детето му е нужно, за да се учи - какво от това?

Дали си взимаш детеледачка защото търсиш индивидуалния подход или защото просто не искаш детето да ходи на ясла е все едно и също - имаш си своите причини и го правиш. И не казах че всички заслужават такова заплащане - казах че ако искате детето ви да се гледа качествено -- да сте сигурни за него - не се подигравайте с детегледачката.

# 702
  • Мнения: 2 829
Тормозът от страна на институциите към родителите е огромен
Говори се, че след някоя и друга година ,същият проблем ще е и в училищата.


# 703
  • Мнения: 984
Глейте са, аз за детегледачка-лепотица бих давал и по 10 точки на час. Тва си е направо промоция!  Whistling

Да, с право на опъване веднъж дневно, мерси. Crazy

# 704
  • Мнения: 4 586
Това за лепотица флейтистка, предполагам.

Някаква кграшна катастрофа е станала в Ямбол.

Общи условия

Активация на акаунт