Кухненска мивка с или без отцедник?

  • 11 740
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Ние сме със съдомиялна, но винаги ползваме и отцедника на мивката. В новия апартамент исках да е без отцедник (но пък със сапунерка...незнам защо) и реших сама за себе си да сложа после от тези металните, които се закачат на стената за няколкото дреболии, които някой път се налага да мия. Но сега като ви чета и осъзнавам, че наистина в тази малка мивка няма да мога да измия тава ако ми се наложи  newsm78 Макар и машината ми да е за 12 комплекта, се случва да не остане място за тавата.

# 16
  • Мнения: 2 587
Без,грозни са ми и не мисля че вършат незаменима работа.

# 17
  • Мнения: 8 999
Аз съм "за" отцедника и особено за мивките с по-големи корита, но имам тави, които не се събират в миялната и затова. Пък и не съм внимателна и предпочитам да не му мисля дали ще изпръскам много или ще разлея вода, докато мия. Без отцедник, предполагам, плотът няма да се развали, но може да потече вода настрани и т.н.

Или миялната ти е съвсем мъничка, или имаш нестандартна фурна като пещ.
Аз редовно поливам по плота, но после забърсвам и - готово. В другия апартамент, въпреки че мивката беше с отцедник, пак пръсках и върху плота. Та с една дума - отцедникът не спасява от пръскане и поливане извън мивката.
Плодове и зеленцуци мия в гевгир в самата мивка. Никога не бих ги сложила директно върху отцедника, освен ако не съм го измила преди минута с препарат.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 1 843
И аз нямам отцедник и досега липса на такъв не съм усетила. Peace

# 19
  • Мнения: 1 195
аз и сега имам кръгла мивка без отцедник и чесно казано си ми е доста удобна, чак толкова големи тави нямам че да не могат да ми се съберат в мивката, а се надявам да мога да ги слагам и тях в миалната като ми я монтират Rolling Eyes
Май пак без отцедник ще си взема Peace

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
аз и сега имам кръгла мивка без отцедник и чесно казано си ми е доста удобна, чак толкова големи тави нямам че да не могат да ми се съберат в мивката, а се надявам да мога да ги слагам и тях в миалната като ми я монтират Rolling Eyes

Вземи си кухненска батерия с душ за големите тави.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
аз също като теб не харесвам мивките с отцедници. В същото време си мислех- ако изпия една чаша водя и я измия къде ще я сложа да се отцеди?!
Така се спрях на следния вариант- две корита- едното стандартно квадратно и едно по малко правоъгълно, където е сифона за мелницата и от икеа купих това супер практично нещо:

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10145286

Слагам го над малкото корито и хем не ми дразни окото, защото плота ми е черен, хем ми е много удобна и използвана вещ в кухнята!  Peace

# 22
  • Мнения: 824
имам отцедник и само го трия и мия,за нищо не го ползвам.Имам миялна и ми е като трън в очите този отцедник

# 23
  • Мнения: 1 195
аз също като теб не харесвам мивките с отцедници. В същото време си мислех- ако изпия една чаша водя и я измия къде ще я сложа да се отцеди?!
Така се спрях на следния вариант- две корита- едното стандартно квадратно и едно по малко правоъгълно, където е сифона за мелницата и от икеа купих това супер практично нещо:

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10145286

Слагам го над малкото корито и хем не ми дразни окото, защото плота ми е черен, хем ми е много удобна и използвана вещ в кухнята!  Peace

супер идея  Peace Мерси Simple Smile

Сиренце такава  кухненска батерия съм си взела  Peace Но с пустата му мивка голям зор виждам Simple Smile

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И наистина е много удобно, защото е мобилно! Тоест когато не ти трябва просто го прибираш! Simple Smile Лесно се и мие!  Peace
Аз лично въпреки, че използвам миялната интензивно, го ползвам доста!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Честно казано се изумих от отговорите. Наистина ли повечето от вас намират отцедника за грозен?!  Shocked

Кажете ми защо, моля ви, много ми е интересно!   Praynig

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На мен са ми грозни, особено на иноксовите мивки, а и с тези резки събират вода и т.н.  Confused Иначе има едни като покривало за мивка от стъкло и пластмаса, които се ползват, хем да ти покрият мръсните чинии, хем може да се ползва за дъска за рязане и да не отнема място от плота. Чак ме е яд, че ги видях след като си направих кухнята  ooooh!

# 27
  • Мнения: 672
Честно казано се изумих от отговорите. Наистина ли повечето от вас намират отцедника за грозен?!  Shocked

Кажете ми защо, моля ви, много ми е интересно!   Praynig

Да и аз го намирам за грозен. В помещение, което е едновременно кухня и хол никога не бих сложила отцедник. По-скоро ще се стремя кухнята да е незабелязана и да наподобава секция. Освен това съм гнуслива и не бих си сложила нищо измито на отцедника, защото смятам, че не е достатъчно чисто, колкото и да се търка. Сиренцето е права  за резките. Събралата се вода е отлично място за развъждане на бактерии.

# 28
  • Мнения: 824
еееееееееее ,че как ще се събира вода,аз след всяко ползване на мивката подсушавам плота и е винаги идеално чист и сух.И точно заради това миене и триене ми е грозен и непотребен(кухнята ми е с трапезарията където вечеряме семейството и отделно ми е хол с друга маса за гости)

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз като се колебаех за отцедник (по принцип мислех да не слагам, струваше ми се излишен) болшинството от хората тук във форума бяха ЗА отцедник Confused Това ме и нави в крайна сметка. Всички казваха колко е полезен. И аз съм малко изненадана, че за 2 години мненията толкова са се обърнали. Може би защото повече хора си купуват миялни и той наистина става малко излишен за тях. За събирането на вода - аз моя го подсушавам постоянно, не ми пречи, а и моята мивка е кремава, не иноксова и той се слива с плота, може би затова не ми изглежда неестетично. Иначе кухня и хол са ни заедно Wink
А това, което LaDiDa е показала, е страхотно наистина.
Сиренце,
тези покривала с конкретни модели мивки ли вървят? Звучи интересно.

Общи условия

Активация на акаунт