Температура вече 10 дни при никнене на зъбки? Случвало ли ви се е?

  • 7 543
  • 44
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
37.2 до 37.5 е ПРЕДИ да дам лекарство.

# 16
  • Мнения: 212
Алекс 1, какво имаш предвид под ръчно диференциално броене?

# 17
  • Мнения: 5 790
Това е ръчно изброяване на белите кръвни клетки или еритроцитите. Прави се мануално от лекар-хематолог и се използва при диагностиката на редица заболявания, които дават отражение на броя на белите кръвни клетки в кръвта - възпалителни заболявания, алергии, паразитози, колагенози, хематологични заболявания. Прави се обикновено с венозна кръв. С него се идентифицират по голям брой клетки /7 вида, нормално присъстващи в периферната кръв/. Възможно е да се установи наличие на млади клетки, които нормално не се срещат в периферната кръв и се установява морфологията на клетките от белия и червения кръвен ред.
С две думи: ако всички изследвания са нормални, промените в клетките при ръчното диференциално броене показват дали става въпрос за вирус или бактерия, алергия или нещо друго.
За съжаление, доста лекари си го спестяват. И неудобството при децата е, че се прави с венозна кръв, а не периферна от пръстчето.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, единствените процеси в устата, които могат да предизвикат Т, са възпалителни - по принцип вероятно не е изключено и такова нещо да се случва по някога при първо зъбоникнене... но дори и така да е, трябва да се установи и наблюдава. Защото може - вероятно - да си изчезне сам, но може и да е нужно някакво лечение.

# 19
  • Мнения: 85
Пусни си всички иследвания,да не те успокояват иисказвания като "това е от зъбите"не ми се ще да те плаша но може и да нее.      Аз самата минах по този път,моята дъщеря вдигаше Т при всеки един зъб,но най страшното беше когато Т не и спадна цял месец всяка сутрин и всяка вечер Ти беше 37,2,то правих кръв урина,секрет от носа секрет от гърлото ,консултации с специалист УНГ и какво ли още не смених 5 броя термометри и Т си беше същата навсякъде ми казваха детето е здраво когато избиха 4 зъба накуп Т спадна,но от цялото това тичане при какви ли не доктори и разговаряики с много майки разбрах че никога нетрябва да се усокоявам с думи като ще и мине.  Пожелавам ти успех и дано е от зъбите  bouquet

# 20
  • Мнения: 24
Единствената "нормална" висока температура е тази след имунизациите,не повече от 3 дни обаче,във всички други случаи има нещо и трябва да се открие.Без да те плаша,разбира се,може да е просто обикновен вирус.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 127
Случвало се е, не от зъби , а от пикочна инфекция...от зъби Т не се вдига - пуснете изследвания, заведи детето на лекар и т.н....

# 22
  • Мнения: 9 973
и ние сме от 1 седм. с Т

# 23
  • Мнения: 998
Вижда ми се доста време.
Моето дете не е вдигало Т от зъби ,но от това ,което съм челаи са ми казвали ми се струва доста 10 дни...

# 24
  • Мнения: 212
Пуснахме пълни кръвни изследвания и урина. Нищо трвожно нямало, само чернодробния ензим ЛЕКО не бил в нормите(можело да е от това че съм давала Панадол и Нурофен) и ни изписа ПАК ХОМЕОПТИЧНО -Осцилукоксиум. Е, аз какво да правя с тази температура вече 11 ден, да не съм давала каза поввече Панадол или Нурофен.

Моля ви, кажете ми при кой педиатър да отида за второ мнение!

# 25
  • София
  • Мнения: 44 127
Естествено, че за такава минимална Т не се дават панадоли и нурофени...чак ако се качи над 38,3...
За лекар - не мога да те посъветвам.....от София сме....

# 26
  • Мнения: 212
Добре, ами какво да правя като реве, та се къса и не може да заспи, толкова се разстройва - а като му дам панадол се успокоява и заспива. Не мисля, че е редно денонощно да го държа с 37.5, това също не е добре. Ако не  му дам, няма да товаря организма му с лекарства, ама и с температура не е добре да стои.

# 27
  • Мнения: 2 908
Ако никненето на зъби беше толкова прост физиологичен процес,както твърдят някои...по тяхната логика детето не трябва да го боли,да изпитва дискомфорт..нали е нормален процес-да,но не е така-дъщеря ми изкара всеки зъб с гърчове,ревове,неспане,температури,разстройства и какво ли не,които изчезват ден след избиването на зъбчето. Така,че това изказване на някои хора тук е просто тъпо, защото техните деца не са минали през такива мъки,а лесно са им избивали зъбите.
Колкото до температура 10 дена-най-добре за собствено успокоение да се пусне кръвна картина,урина да се види има ли инфекция-ако няма-значи е от зъби. Peace
Панадол или Нурофен не се дават дълго време-не е редно да ги даваш повече от 5 дена. Те не са само за Т-те успокояват болката,но са лекарство и са вредни ако се дават дълго-за това има хомеопатични или Калгел...и нерви на родителите...ако причината е зъби. Не се злоупотребява с Парацетамола и Ибупрофена.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 127
Добре, ами какво да правя като реве, та се къса и не може да заспи, толкова се разстройва - а като му дам панадол се успокоява и заспива. Не мисля, че е редно денонощно да го държа с 37.5, това също не е добре. Ако не  му дам, няма да товаря организма му с лекарства, ама и с температура не е добре да стои.
ако реве та се къса явно нещо го боли.....
ако е от зъби - пробвай разните там гелчета за успокояване, хомеопатии и т.н....
а ушите гледаха ли? да не би от там да идва проблема?

# 29
  • Мнения: 2 908
Виж ушите-да. PeaceКонсултирай се с втори лекар. Пусни пак изследванията в друга лаборатория.

Общи условия

Активация на акаунт