Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 635
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 3 098
A kak се взема Арника непосредствено след травма при деца и при възрастни?

# 1 021
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, хомеопатичен продукт е, и щом е такъв, няма как да е ваксина, пък била тя и "био".  Някои хомеопати го използват като профилактика преди грипа - веднъж седмично.

А ти използваш ли го newsm03  Wink

  Не мече, не го използвам. Аз предписвам спрямо конкретния случай.
  Но от друга страна, не всеки има финансовата възможност при грип да повика хомеопат, който да търси "симилимума" а и хомеопатите не са толкова много.
  И те и децата им какво да правят? Да се ваксинират ли? или да вземат АБ? Не, по-добрият вариант при грип е да използват Influencinum или Oscillococcinum, които са монопрепарати, покриват до известна част картината на грипа, а и на много хора, повече или по-малко са помогнали.


  

  

# 1 022
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
A kak се взема Арника непосредствено след травма при деца и при възрастни?

Във въпросът ти се съдържа и отговора - "непосредствено след травма"!

# 1 023
  • Мнения: 604
Здравей Aleksander, искам да попитам, какво предствлява лечението на гъбички при хомеопат? Колко време трае горе долу? И каква е разликата между хомеопат и класически хомеопат?  Hug

# 1 024
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравей Aleksander, искам да попитам, какво предствлява лечението на гъбички при хомеопат? Колко време трае горе долу? И каква е разликата между хомеопат и класически хомеопат?  Hug

   Почвам отзад-напред. Едно и също е. Хомеопат е най-правилно, но поради възникването на една сбъркана алопатична а и комерсиална "хомеопатия" - боаронската, доби гражданственост да се наричаме класически хомеопати.

   Лечението на гъбички се състои в това, чрез подходящто и индивидуално хо л-во, човек да стане невъзприемчив към гъбички, не добра среда за развитието на гъбичките, и тогава те... изчезват.

# 1 025
  • София
  • Мнения: 22
Въпросче за антидотирането. Преди около седмица бях на интервю. Хомеопата ми даде лекарство. Междувременно бях с грип, като хремата продължава и сега. Дали със сутрешното си кафе и  дъвките  не съм неутрализирала действието на хл.

# 1 026
  • Мнения: 3 098
A kak се взема Арника непосредствено след травма при деца и при възрастни?

Във въпросът ти се съдържа и отговора - "непосредствено след травма"!
Имах предвид дозировката каква трябва да бъде при деца и при възрастни.
Аз досега си правех билката,но има ситуации,когато си дале4 от дома например и нямаш възможност да вариш треви.

# 1 027
  • Мнения: 3 869
Марица, ще ти кажа при нас как е действала арниката и как я давам (взимам) - веднага след травмата, започвам със серия от 5 (капвам в устата 2-3 капки или колкото паднат) през 3-4 мин. Случвало се да пада много лошо от леглото нощем и тогава само 1 прием съм успявала да дам (т.е. да капна веднъж), понеже той веднага е заспивал след това. Това за Арника СМ; Арника 200С съм взимала и давала на детето само веднага след раждането, но тогава май за целия ден направих 3 серии (той се роди призори, после около обед и вечерта)....

# 1 028
  • Мнения: 3 098
Благодаря ти Meg! ,записвам си. Hug

# 1 029
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Аз пък Арника давам един единствен път и то 15 СН, и има мигновен ефект....

# 1 030
  • Мнения: 604
Здравей Aleksander, искам да попитам, какво предствлява лечението на гъбички при хомеопат? Колко време трае горе долу? И каква е разликата между хомеопат и класически хомеопат?  Hug

   Почвам отзад-напред. Едно и също е. Хомеопат е най-правилно, но поради възникването на една сбъркана алопатична а и комерсиална "хомеопатия" - боаронската, доби гражданственост да се наричаме класически хомеопати.

   Лечението на гъбички се състои в това, чрез подходящто и индивидуално хо л-во, човек да стане невъзприемчив към гъбички, не добра среда за развитието на гъбичките, и тогава те... изчезват.


а колко време трае лечението, или зависи колко 'силни' са гъбичките?

# 1 031
  • Мнения: 2 096
не зависи от вида и "силата" на гъбичките, а от състоянието на жизнената ти сила и компетентността на хомеопата ти (съвкупно)..

# 1 032
  • Мнения: 3 480
здравейте, Александър,
прочетох, че тук не се изписват лекарства и лечение, но все пак моля за съвет - ориентировъчен.
имам син на почти 5г., който започна училище преди месец - нещо като нашата предучилищна в Обединеното Кралство. много е агресивен и се бие с децата - безпричинно ги удря и отказва да изпълнява това, което се изисква от възпитателките. аз разговарям всяка сутрин с него и му обяснявам, че другите деца са негови приятели и че по този начин никой няма да иска да играе с него. започнах да го наказвам и да го ограничавам в любимите му занимания, по съвет на учителката. не мисля, че имаме проблем с езика, защото каквото му кажат разбира и отговаря.  в България давах ликоподиум известно време, не мисля, че помогна ...при всяка голяма промяна той реагира така - смяна на страната за дълъг период от време, започването на училище сега след ваканцията.
моля само за Вашето мнение и съвет!

# 1 033
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Марица

Цитат
Имах предвид дозировката каква трябва да бъде при деца и при възрастни.
Аз досега си правех билката,но има ситуации,когато си дале4 от дома например и нямаш възможност да вариш треви.

  Марица, не става въпрос за варене на билки, а за Хомеопатичното л-во Arnica. Разликата е мн. голяма!
 
Между другото, тя не вирее в България, а в Алпите.
Peace

# 1 034
  • Мнения: 3 098
Марица

Цитат
Имах предвид дозировката каква трябва да бъде при деца и при възрастни.
Аз досега си правех билката,но има ситуации,когато си дале4 от дома например и нямаш възможност да вариш треви.

  Марица, не става въпрос за варене на билки, а за Хомеопатичното л-во Arnica. Разликата е мн. голяма!
 
Между другото, тя не вирее в България, а в Алпите.
Peace
Aleksander,знам какво е билка и какво е хомеопати4но лекарство.Именно защото спешната хомеопатия е в удобна форма,достатъ4но надеждна и може да се носи навсякъде,те питам в каква дозировка е при деца и каква при възрастни.
цветове от арника винаги имам в къщи.Поръ4вам си я и ми я носят след седмица от една аптека,на която имам доверие.
Билката освен в Алпите,се среща и в северната 4аст на Иберийският полуостров,това са Кантабрия и планините на Галисия.Така или ина4е на по_ниско от 2.400 м не се намира.

Общи условия

Активация на акаунт