Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 489
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз малко двусмислено си зададох въпроса, интересуваше ме дали алкохола пречи на ХЛ, но както разбирам не пречи, стига да не е в големи количества. Нали така?
А мога ли давам имунокинд заедно с моно ХЛ, разтворени заедно във вода /разтварям ги, щото сина ми иначе ги дъвче/? Или трябва да има пауза между двете лекарства?

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 13:16 от Ашли

# 31
  • Мнения: 5 601
ЗДравейте,
BIO GAJA ( пробиотик с Lactobacillus reuteri ) може ли да се съвместява с хомеопатично лечение на кърмаче ? Давам го за нормализиране на чревната флора,дали няма да попречи на хомеоп. капки ?
Благодаря   bouquet

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравейте!
Може ли да се дава джиндифил против повръщане и хомеопатично лекарство?

# 33
  • Мнения: 1 930
Аз само да се запиша...и да поздравя Александър за новата тема Peace

Алекс,дано да не се случи да те изнервя и тук с някой въпрос Grinning,но дори и да се случи ти си знаеш,че не е с лоши чувства  Hug

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз малко двусмислено си зададох въпроса, интересуваше ме дали алкохола пречи на ХЛ, но както разбирам не пречи, стига да не е в големи количества. Нали така?
А мога ли давам имунокинд заедно с моно ХЛ, разтворени заедно във вода /разтварям ги, щото сина ми иначе ги дъвче/? Или трябва да има пауза между двете лекарства?

 За можене - може, но дали е правилно?

 Не! Не е правилно да се дава повече от едно хо л-во.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ЗДравейте,
BIO GAJA ( пробиотик с Lactobacillus reuteri ) може ли да се съвместява с хомеопатично лечение на кърмаче ? Давам го за нормализиране на чревната флора,дали няма да попречи на хомеоп. капки ?
Благодаря   bouquet

Давайте го спокойно, няма как да попречи на хо л-во.  Peace

# 36
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!
Може ли да се дава джинджифил против повръщане и хомеопатично лекарство?

Може, но не е много правилно, тъй като джинджифила има потискащо действие, докато правилното хо л-во подкрепя Жизнената сила, каквото и решение да е взела тя.

# 37
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз само да се запиша...и да поздравя Александър за новата тема Peace

Алекс,дано да не се случи да те изнервя и тук с някой въпрос Grinning,но дори и да се случи ти си знаеш,че не е с лоши чувства  Hug

 Знам, знам, Благодаря Живанка и добре си дошла при нас!  Hug

# 38
  • Мнения: 390
Ох, Александър, много ми е важно - пак за гнойната ангина. Ще опиша отново накратко и моля за съвет. След sulphur 2 дена за хрема, на втория (ден1) вдигна Т 38, до вечерта беше към 39, на другия ден (ден2) се установи ангината, давахме Carc, вечерта беше 39,7, на сутринта(ден3) беше спаднала към 37.7, но вечерта отново вдигна 39,6, след по-малко от час стана 41!, дадохме отново sulphur 2х през 5 мин, слагахме мокри кърпи под мишниците и при меките гънки и спадна до 39, към 3ч през ноща беше 40, отново кърпи. А тази сутрин (ден4) е 39. Лекарят дойде вчера вечерта при 41 и го прегледа, каза че е ок, че днес ще е към 38, ама е 39.

Въпросът ми е колко още да чакам с Т и мога ли да си позволя да чакам още или да отивам на АБ, ще се пръсна от яд, ако въпреки целия стрес на който подложих организма на детето трябва в крайна сметка да пие АБ.

# 39
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Разбира се, че няма да се бъркам, затова ще говоря по принцип.

 В т.н. "бели държави" се приема, че  Т. 39С не се сваля до три денонощия, без основателна причина, а в някои държави до 39.5С.
  Хомеопатията приема Т. до 39.5С - до три денонощия.
   Разбира се, че през това време се внимава малкото да не се обезводни.

  Аз съм против насилственото сваляне на Т., тъй като това, образно казано е удар с юмрук в лицето на Жизнената сила.
  Високата Т. освен че забавя размножаването на вируси и бактерии, е знак за Имунната система за тревога първа степен, при което приоритета е спешно да се изработи специфичен имунен отговор - антителата, които ще започнат унищожаването на вирусите или бактериите.
  При възрастните, с изградена имунна с-ма това отнема от едно до три денонощия, но при децата са нужни от три до седем денонощия, понякога и десет.
 Аз лично, при вис. Т повече от три денонощия и бактериална инфекция, допускам използването на АВ.
   След хомеопатично лечение, алопатичните л-ва, вкл. и АВ действат мн. по-ефикасно и с бърз ефект.
   Все пак стратегическата цел е човек да се научи сам да се справя с болестите.
 

# 40
  • Мнения: 458
Здравейте, след посещение на детски психолог на сина ми (4 год и 4 мес.) чу предписаха следните хомеопатия лекарства :
- Медорин  2 по 5 гр.
- Нервохийл  3 по 1 табл.

обиколих всичките близки аптеки (живея в центъра на Пловдив) и ми казаха че първото лекарство го нямат.

не съм ползвала хомеопатия до сега, нямам никакво мнение за този вид лечение, но въпроса ми е следният дали ако не намеря първото лекарство, мога да мина и без него - фатално ли е ??

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Откога пък и психолозите взеха да предписват хомеопатични л-ва?... по-добре отидете на класически хомеопат, който все пак задълбочено и сериозно е изучавал хомеопатия в продължение на години.
  Нервохийл.. в превод лечение на нервите...?! съдържа 5 хо л-ва накуп?!

Acidum phosphoricum D4 60 mg

Ignatia D4 60 mg

Sepia pfficinalis D4 60 mg

Kalium bromastum 04 30 mg

Zincum isovalerianicum D4 30 mg

 ... докато класическата хомеопатия предписва само едно единствено хо л-во.

 P.S. В официалния сайт на нервохил, са допуснали и погрешно изписване на горните хомеопатични л-ва.

# 42
  • Мнения: 1 930
Александър,ти лично когато изписваш лекарство в каква дозировка го изписваш т.е по колко гранулки на веднъж.Защото нали е все едно дали ще вземеш 1 или 10 гр. наведнъж,а срещам различни предписания за количеството Или зависи от самото лекарство?

И още само да добавя-Изумена и възхитена съм от мигновения резултат от приемането на арника-разминаваме се вече 2 път без цицина и синина на челото!!! Peace

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Една (или максимум две) гранулки.

  Да, когато Арника се вземе незабавно след инцидента.

# 44
  • Мнения: 2 641
Привет Александър,

Тази сутрин синът ни се събуди с кашлица, която аз определям като отхрачваща. Няма хрема, или поне не се вижда.Кашля 5-6 пъти сутринта и още 2-3 пъти на обяд. Чух се с хомеопатката ни и тя предписа  Сулфур 30 . Малко е топличък като че ли но не мога да му измеря Т защото пищи и се дърпа.

Въпросът ми е как да му давам гранулките Сулфур (3 Х 3). Като беше малко бебе му ги слагах в устата като спи, но тогава гранулките бяха много по малки. Сега ме е страх да не се задави. Моля кажете как се дават хомеопатични на такива малки бебета.

Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт