Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 634
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 127
Александър,благодаря за отговора,както и на другите потребители,които ми дадоха съвети.Това означава ли,че вие сте против свалянето на Т изобщо,или само против свалянето с парацетамол?За "бабешките" методи какво ще кажете?Не само за да спи спокойно майката,но най-вече за да се облекчи детенцето.Знаем как се чувства човек с температура,отпаднал,без тонус...не е приятно.Да свалям ли с вода и оцет,с мокри чорапки и компреси и пр.?

# 991
  • Мнения: 502
dani t, бабешките лекове помагат и са 100% за предпочитане пред панадоли и други химии, но идеята е да не сваляш температурата (три дена и щом е до 39), защото тя е защитен механизъм на организма, с който той се бори активно срещу вирусите и болестотворните агенти. От личен опит - за да облекча детето му давам много прясно изцедени сокове, водичка и чай (последното по-трудно, че не му е любимо). Ако толкова се притесняваш, питай хомеопата си какво помага при температура и го складирай в домашната аптечка.
Александър, извинявам се, че пиша на въпрос към теб.  bouquet

# 992
  • Мнения: 3 495
ТЕМПЕРАТУРА
Стандарти- при деца реактивността е по- изразена и границата от която може да се започне със свалянето на температура е 40°, при възрастни- 39,5° (американски стандарт. За Европа 0.5°С надолу)
При повишена температура най - добре е да не се понижава, защото това активира фагоцитозата. При 38,5 градуса по С тялото образува 20 Х повече фагоцити, които са по- пъргави и агресивни. Високата температура директно убива патогенните бактерии и вируси или потиска развитието им. Освен това е една отлична противотуморна профилактика. Обратно- антипиретиците и антибиотиците на фона на вирусно заболяване носят риск от отключване на различни автоимунни процеси и дори може да предизвикат туморен растеж.
При риск от гърч (деца до 2 год.), при възрастни пациенти, изтощени болни и пр., по- добре е преди да се използват синтетични средства да се използват билки.
!!!СМИНДУХ (в къщи трябва да има под ръка винаги 1 опаковка сминдух)- 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.

# 993
  • Мнения: 502
Мечка Малинарка, май четем от едно и също място с теб:) Единственото, което ме тревожи е ако се стигне до 40 градуса и гърч. Какво се прави тогава, как се помага на дете с гърч?

# 994
  • Мнения: 3 495
Хм Confusedне мога да се сетя, ама имаше някъде писано. ще поровя newsm78

http://www.pramed.com/febr_gyr4.htm
знам, че детето се слага настрани, за да не се задави, ако повръща. И по-добре да не лежи върху лявата си страна. Както и гърч също се получава , ако много бързо се смъкне Т с понижаващи средства. Тоест от рязкото й изкуствено смъкване.

Ето и хомеопатия за Т и гърчове http://www.lekar.bg/lek-114/info-111 Само ми се ще някой да коментира тук по този линк

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 17:46 от Мечка Малинарка

# 995
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър,благодаря за отговора,както и на другите потребители,които ми дадоха съвети.Това означава ли,че вие сте против свалянето на Т изобщо,или само против свалянето с парацетамол?За "бабешките" методи какво ще кажете?Не само за да спи спокойно майката,но най-вече за да се облекчи детенцето.Знаем как се чувства човек с температура,отпаднал,без тонус...не е приятно.Да свалям ли с вода и оцет,с мокри чорапки и компреси и пр.?

  Дани, виждам че като майка се тревожиш и не ти се иска да повярваш това, което се опитвам да обясня за важната роля на температурата и защо не бива да се сваля, дори и с "бабини" методи!

 Това не си го измислям аз, пише го в учебниците по Медицина.

  А упоритата война срещу високата Т. всъщност е война срещу.................... собствената ни жизнена сила!
 И как смяташ,  дали пък в т.н. "бели" държви, не са по-глупави от нас, че 3 (три) денонощия изобщо не свалят вис. Т от 39С ?...
  

  

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 01:46 от Aleksander

# 996
  • Мнения: 3 495
Подкрепям!

Цитат
Каква е естествената защита на организма при простуда?
- Човек вдига температура и тя не бива да се сваля с каквито и да е лекарства. Средствата, които се дават за понижаване на температурата, потискат възпалителната реакция, която е биологически целесъобразна. Така, опитвайки се да помагаме на организма, ние му пречим да си върши работата и да разгърне защитната реакция.
При 38 градуса в имунната система настъпва качествено преобразуване и тялото осигурява 20 пъти повече фагоцити. Това са клетките "бойци"срещу чуждия агресор - вируси, бактерии, гъбички. Границата, до която температурата не бива да се сваля, е 39,5 градуса. Това е европейската норма.

- Какви други грешки допускаме най-често, когато усетим признаците на простуда?
- Организмът сам подсказва какво трябва да се прави. Ние обаче "не го слушаме". Обикновено в тези първи дни на простуда, човек губи апетит, но се насилва да се храни. Така той" пречи" на имунната система, като я задръства със "силна храна". Всяка храна трябва да бъде разпозната от имунната система - това, което е вредно, да се отдели, другото да се подреди по съответните рафтове и чекмеджета. И едва тогава започва усвояването й. Когато лишим организма от храна, ние всъщност осигуряваме "отпуска" на имунната система. Можем да я подкрепим допълнително, като ускорим елиминирането на отрови от организма. Това става с лъжица английска сол или рициново масло, което изтегля течности към червата. Въпросът е да устоим 24 часа без храна и да поемаме много топли течности, сок от лимон и портокал, за да ускорим изтеглянето на токсините.

(Александър, върнаха ме за болницата за понеделник, заради паниката (първо трябва да мина психиатър Mr. Green)
Обясних им аз за липсата на контрол, след което последва- "Ама ти нали ни имаш доверие, ние сме специалисти" Аз -"Да, ама това вие го казвате, аз не съм сигурна" Mr. Green Confused)

# 997
  • Мнения: 4 150
Цитат
Високата температура директно убива патогенните бактерии и вируси или потиска развитието им
Повечето бактерии се размножават най бьрзо на тази температура.Затова мисля,че температурата се вдига точно с тази цел.Да размножи бактериите,които на свой ред да си свьршат работата в полза на организма.

# 998
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мечка Малинарка   ... темата за контрола...
Цитат
...При риск от гърч (деца до 2 год.), при възрастни пациенти, изтощени болни и пр., по- добре е преди да се използват синтетични средства да се използват билки...

    При предразположеност от гърч, има дузина хомеопатични л-ва, които индивидуално предписани не само няма да допуснат гърч, но и ще информират жизнената сила, как да се справя в бъдеще.  

# 999
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър,благодаря за отговора..........................................................
..................за "бабешките" методи какво ще кажете?Не само за да спи спокойно майката,но най-вече за да се облекчи детенцето.Знаем как се чувства човек с температура,отпаднал,без тонус...не е приятно.Да свалям ли с вода и оцет,с мокри чорапки и компреси и пр.?

  Ако единствената ни цел е да облекчаваме, което е разбираемо за майката, - да, облекчавайте.

   Но ще ви дам два примера: 1-ви случай, детето е жизнено, играе си, смее се, но майката забелязва нещо особено, бузите са му много зачервени. Пипа го - то "гори" мери му Т и тя е 39С!

  2-ри случай, всъщност продължението му. Почва се с панадоли, оцет и т.п. и след дълга борба Т-та е свалена. Ура!... след 15 -20 мин обаче пак е 39! Пак борба за свалянето и. и след половин час - пак е 39. Докато накрая успяват да я свалят докъм 37 - 37.5С (всъшност да смачкат жизнената му сила, защото де факто тя произвежда тази висока Т.)
  Но детето вече е унило, отпаднало, мрънка, защото болката от мускулите е преминала в... костите, а там вече боли мн. по-силно.
    Минава седмица, две и детето поддържа една странна субфебрилна Т. от около 37 - 37.5С
    Защо на другите деца болеста мина за 3-4 дни, а моето още си го "влачи", пита майката.
  А си го "влачи" защото анти-температурните препарати са объркали имунната система, механизма командван от Хипоталамус - Хипофиза, вирусите се размножават безпрепятствено, а високата Т. потиска размножаването им, и така са хронифицирали болеста, вместо преминавайки през остър стадий, човек да се излекува за няколко дни!

  

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 13:03 от Aleksander

# 1 000
  • Мнения: 3
имам син на10год.много искам да намеря добър хомеопат във гр.Враца .Ако някой знае моля да пише.

# 1 001
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Доколко може да помогне хомеопатията при разширени вени?
Аз имам повърхностни разширени вени, както и разширени капиляри, освен това се опасявам, че имам и дълбоки разширени вени.
Обсъдила съм проблема си с хомеопатичката ни, според нея може да се подобри кръвообращението, да отшумят неприятните усещания за тежест и стягане в долната част на краката, както и да се спре задълбочаването на състоянието ми, но самите разширени вени и капиляри няма да се свият.
Иска ми се да чуя нещо по-обнадеждаващо - че процесите са обратими и че е възможно да се подобри еластичността на кръвоносните съдове.
Благодаря   bouquet !

# 1 002
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
имам син на10год.много искам да намеря добър хомеопат във гр.Враца .Ако някой знае моля да пише.


  И друг път са питали за Враца, но доколкото знам, там няма класически хомеопат.

# 1 003
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Доколко може да помогне хомеопатията при разширени вени?
......................................................... .....
....Иска ми се да чуя нещо по-обнадеждаващо - че процесите са обратими и че е възможно да се подобри еластичността на кръвоносните съдове.
Благодаря   bouquet !

  Хомеопата точно е прецизирал докъде може да помогне хомеопатията. И ако някой Ви обещава, че такава патология е обратима, той не казва истината, с уговорката, че еластичноста може би да може да се подобри.

# 1 004
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Здравейте Александър  Simple Smile
Предстои ми второ секцио, не се плаша, ако всичко мине нормално, знам какво ме очаква и нямам търпение да си гушна бебето /още има време де  Wink/. Конкретното нещо, което ме интересува е, че говорих с две майки, които са взимали АРНИКА дни преди операцията, на самия ден, часове след нея и след това. Били се възстановили часове сле секциото, на същия ден станали, нямали никакви болки, никакви усложнения, изобщо все едно не са били оперирани. Проблемът ми, обаче е, че не искам да се лекувам чрез приказки на момичета, които не са запознати с хомеопатията и другото, което ме притесни е, че казаха различни потенции - от 5 СН до 200 СН.
Молбата ми е да ми потвърдиш дали наистина арниката би имала такова чудотворно действие и каква точно потенция да си взема. Благодаря ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт