Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 706
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 930
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Преди осем години, след реимунизация с ДТК дъщеря ми (на 1г.6м. тогава) отключи аутистична симптоматика.  Sad Конвенционалната медицина е тотално безпомощна.  #2gunfire
Може ли хомеопатията да помогне в нашия случай?
Ще ви бъда признателна за координати на специалисти с опит в тази посока.


  Да, може да помогне и в този случай, въпреки абдикацията на официциалната медина.


До каква степен може да помогне хомеопатията, аз също се интересувам, тъй като синът ми също е с аутизъм

  От психо/емоционално хармонизиране до пълно излекуване и приобщаване.

# 931
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, искам да попитам спират ли се хомеопатичните лекарства по време на месечния цикъл, защото съм чувала че го подтискат?

  Не само не потискат, но и освобождават, предизвикват потиснат или закъсняващ мензис.
 Освен това винаги лекуват ПМС, поне аз досега нямам случай, да не съм го излекувал, като болките от жестоки са ставали леки и напълно поносими, а и психическото напрежение и нервност, преди М. е спадало.

# 932
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Какви са възможностите на хомеопатията за лечение на синдром на Райтер (Syndroma Reiteri)?

Благодаря за вниманието.

Повтарям въпроса си. Предполагам, че не сте го забелязали.
Важно ми е да убедя човека, да не се вкарва в тъпи схеми на антибиотици и химиотерапевтици, ако има възможност да се лекува "нежно".

    Извинявайте, че сега имам възможност да Ви отговоря!  Peace
  По принцип хомеопатията не борави с медицински диагнози, още по-малко пък ги поставя.
   А и те понякога са погрешни. Ние боравиме с индивидуалните усещания, болки и техните модалности, и общи и ментални характеристики на всеки отделен човек.
  Тъй като този вид Артрит се дължи на Автоимунни реакции на организма, а алергичните, автоимунните заболявания могат да бъдат излекувани само от хомепатията, то и вашият синдром е напълно във възможностите на хомеопатията. Разбира се до там, докъдето артритните изменения са обратими.
  Всичко останало е палиация, а знаем какви вредни странични ефекти и въздействия имат алопатичните антивъзпалителни л-ва. Ще спомена само Аулин и кортикостероидите.

# 933
  • Мнения: 1 173
Здравейте, искам да попитам спират ли се хомеопатичните лекарства по време на месечния цикъл, защото съм чувала че го подтискат?
 Не само не потискат, но и освобождават, предизвикват потиснат или закъсняващ мензис.
 Освен това винаги лекуват ПМС, поне аз досега нямам случай, да не съм го излекувал, като болките от жестоки са ставали леки и напълно поносими, а и психическото напрежение и нервност, преди М. е спадало.

При мен болките от непоносимо силни, изчезнаха напълно  Simple Smile, но психическото напрежение ми идва в повечко, десетина дни преди цикъл.  Thinking

# 934
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!
Детето ми е на 2г и 10м ушенцето му взе да отича и надува,втори ден продължава все повече да се надува дори малко към бузката .Ушенцето се зачерви щтръкна и явно доста го дразни.Заведох го на д-р и тя каза че е ухапано от насекомо/макар че няма следи / изписани урбазон ,но каза да изчакаме.Посъветвайте ме какво да правя , и имали някакво хомеопатично за алергии ,че при едно ухапване от комар също много му се надува.
Този урбазон имали странични действия .

 Здравейте!

 benitta добре Ви е посъветвала, а ако имате и допълнителни въпроси, може да ми пишете и на "Лични"  
 Урбазона "удря" в стомаха, панкреаса, черния дроб и т.н. а и променя психиката, правейки човека Агресивен! Освен това има само временно, облекчаващо действие, но без да лекува. :peace
:

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 10:45 от Aleksander

# 935
  • Мнения: 54
Aleksandar,може ли да ми препоръчаш хомеопат, при който да си водя детето аз бях писала ,че съм от Казанлък ,но явно  няма добър така, че може и в Стара Загора ,а искам да  излекувам конюктивита на малкия,преди да е станало късно.Ще съм ти много благодарна, ако можеш да ме ориентираш.

# 936
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksandar,може ли да ми препоръчаш хомеопат, при който да си водя детето аз бях писала ,че съм от Казанлък ,но явно  няма добър така, че може и в Стара Загора ,а искам да  излекувам конюктивита на малкия,преди да е станало късно.Ще съм ти много благодарна, ако можеш да ме ориентираш.

 Изпращам ти на "лични" координати на мн. добър хомеопат в Ст. Загора.
  Успех!

# 937
  • Мнения: 648
Здравейте, аз пък много се чудя как стои въпроса със зъболекарите, защото мисля скоро да ходя на контролен преглед и все някой кариес ще ми открият. В смисъл такъв, че последния път когато ми правиха зъб (това беше преди да започна да се лекувам с хомеопатия), ми слагаха упойка и ми правиха рентгенова снимка, а и всичките миризливи и щипещи лекарства, които ползват как ще се съвместят с хомеопатията. Разбира се, ще обсъдя въпроса с хомеопата ми, но докато запиша час и отида при него..... искам ако може по-рано да получа някакъв отговор, за да не се чудя толкова Simple Smile

# 938
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, аз пък много се чудя как стои въпроса със зъболекарите, защото мисля скоро да ходя на контролен преглед и все някой кариес ще ми открият. В смисъл такъв, че последния път когато ми правиха зъб (това беше преди да започна да се лекувам с хомеопатия), ми слагаха упойка и ми правиха рентгенова снимка, а и всичките миризливи и щипещи лекарства, които ползват как ще се съвместят с хомеопатията. Разбира се, ще обсъдя въпроса с хомеопата ми, но докато запиша час и отида при него..... искам ако може по-рано да получа някакъв отговор, за да не се чудя толкова Simple Smile

Няма проблем!

 Само след това трябва да си вземеш веднъж, от твоето хо л-во.

# 939
  • Мнения: 648
Aleksander, благодаря за бързия отговор, сега вече съм спокойна Simple Smile

# 940
  • Мнения: 171
Здравейте!
Интересувам се има ли тук мами, успешно излекували гинекологичен проблем - течение с хомеопатия или познавате ли такива?

И аз се включвам.Само 20 дни след прием на конст.ми лекарство забравих за бяло течение,и др.такива неприятни усещания.
Смело напред с хомеопатия.

# 941
  • Мнения: 23
Какви са възможностите на хомеопатията за лечение на синдром на Райтер ?
...

...вашият синдром е напълно във възможностите на хомеопатията... 

Очаквах положителен отговор, защото редовно следя темата.
Благодаря.  Wine Glass

# 942
  • Мнения: 229
Алекзандер може ли да ми отговорите вие, понеже в Русе няма класически хомеопат............та  значи имам странна за мен уртикария. Обривам се като сменя температури, т.е от топло на студено или обратно.Обривът се появява и когато се притесня от нещо и от физически натоварвания. Обривът изчезва след около 1-2 часа. Ами това е.

# 943
  • Мнения: 154
Aleksander, може ли да ми дадете координати на добър хомеопат от Велико Търново или в близост до нашия град? А вие в София ли преглеждате?

# 944
  • Мнения: 2 009
автоимунните заболявания могат да бъдат излекувани само от хомепатията, то и вашият синдром е напълно във възможностите на хомеопатията.
Здравейте Aleksander , бих желала да Ви попитам как стои въпросът с лечението на тиреоидит на Хашимото, който също е автоимунно заболяване. С поставена диагноза съм, все още нямам назначено лечение.

Общи условия

Активация на акаунт