ДЕКЕМВРИйското тумбаче пролича,чакаме бебешки ритничета сега

  • 15 319
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 240
Добро утро и от мен,
Днес съм на доктор и се надявам и на мен да ми направят ФМ, но не знам, аз още не съм добре ориентирана кое къде, защо кога. Даже окончателно не съм се записала в ЖК, защото ходих с първо с нормално направление при д-р Барбова(МЦ полимед) и сега чак на 01.06 ще ми издадат за бременни и ще мога да се запиша някъде.Помогнете ми малко в избора, вие къде ходите, доволни ли сте, колко струва, доктора прави ли раждания?
Като се върна от докторката ще споделя за преживяното.
Еее и пак не се класирах за първа страница. Laughing Laughing Laughing
Приятен ден момичета!

# 16
  • Мнения: 217
Добро утро момичета, виждам че сте горе долу добре, с малки главоболия и повр.... Sick....и аз съм така...

за пишкането, аз си имам болки долу, ама едни леки, като дърпане, притискане, като пишкам..за запек гледам да не пропускам ден без киви...много помага, а и аз много го обичам.

Колкото до новата тема..She_R напоследък или аз пускам  темата или ти...така че.....въпроса е излишен.... Peace....
 На БХС съм другия петък...и искам да попитам, колко парички да си приготвя за кръвта в Майчин Дом, аз там ще отида да дам кръв., а на ЖК съм чак на 17  юни....след месец....добре че другата седмица преди БХС имам УЗИ, та да си видя бебето.

# 17
  • Мнения: 344
Маминка-тези капки които ползва мъжо ти- в листовката им пише ли че стават за бременни?
Намерих листовката в нета http://www.framar.bg/нео-ринактив-шпрей-10-мл.-pid14001832.html
Пише, че трябва консултация с лекар преди употребата му, при бременност.


За пишкането нямам проблем аз, нито запек. Даже от 2 дни не съм повръщала - супер!  Party
Днес ми е прегледа за сърчицето  Heart Eyes .. охх дано да го чуем този път! Стискайте палци, момичета  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 104
Амбър - доколкото четох БХС директно в Майчин дом е 42лв, но се чакало много. Аз вчера платих за двете изследвания 66лв, ама не чаках и ще ми ги занесат.
Маминка стискаме палци - ще видиш че всичко е наред, ама всички много се притесняваме Hug

# 19
  • Русе
  • Мнения: 621
Добро утро и от мен,

вчера бях при моя любим доки, положението не е съвсем розово, но не е и фатално. Имам малко отлепяне и започвам с утрогестана. Изписа ми аспирин протект - незнам за какво, май за плацентата е нещо, преднизолон - това май е против изхвърляне на плода, но шпа по два пъти на ден.
Иначе бебо се развива по книга, отговаря си на седмиците точно 9г.с. и 4 дни. Дано тоя път устискам и всичко е наред, още не съм минала 11 г.с., която предния път беше фатална, затова ни лентичка слагам ни се хваля никому.

Главоболието и аз го имам, особенно следобяд и вечер, но нищо не вземам, трая си. А за запека знам със сигурност, че Дуфастон не вреди, взема се в комбинация с есплумисан, за да няма газове. Аз от време на врме си го ползвам, не предизвиква никаква зависимост и не е опасен. И лекото препарване при уриниране също си го имам, ама вече спрах да му обръщам внимание.

Това за сега от мен, с пожелание за хубав ден, без повръщане и всякакви болежки. Отивам да си гушкам котето, че от утре няма да го има вече, отива на бабин дом за постоянно  newsm45  newsm45  newsm45

# 20
  • Мнения: 2 768
Collibri, да ти кажа и на мен ми призлява, не ми е съвсем свежо. На няколко пъти след душ например ми става много лошо и ме облива студена пот. Предполагам е от по-високата Т, дори вече се къпя с хладка вода.

А за уринирането е точно така - усещам мехура много пълен и чак болезнен, а трудно се изпразва. Точно както е обяснила Jennie. Предполагам е ефект от натиска на нарастващата матка (или поне в книгите пише така).

Стискам палци за всички и чакам само добри вести днес!  Hug

# 21
  • Русе
  • Мнения: 621
Колибри, забравих да ти кажа, че доки ми успокои, че температура до 37,5 е съвсем нормална за бременните. Моята си си варира между 37 и 37,4

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте и от мен!

Аз днес се чувствам страхотно - от вече почти седмица ми спря напълно гаденето и се
надявам че това ми беше за бременността Simple Smile

Пожелавам на всички ви весел слънчев ден и стискам палци на тези, които са на прегледи
всичко да е ок  Hug

# 23
  • Мнения: 274
Главоболието и аз го имам, особенно следобяд и вечер, но нищо не вземам, трая си. А за запека знам със сигурност, че Дуфастон не вреди, взема се в комбинация с есплумисан, за да няма газове. Аз от време на врме си го ползвам, не предизвиква никаква зависимост и не е опасен. И лекото препарване при уриниране също си го имам, ама вече спрах да му обръщам внимание.

Това за сега от мен, с пожелание за хубав ден, без повръщане и всякакви болежки. Отивам да си гушкам котето, че от утре няма да го има вече, отива на бабин дом за постоянно  newsm45  newsm45  newsm45
Сигурно си имала предвид ДУФАЛАК  Peace и аз докато бях на Дуфастон, редовно ги бърках двете понятия по инерция, защото пък Дуфалака не съм го спирала. Откакто съм се запекла, всеки ден го пия и пак ходя на няколко дни  Embarassed Страшна работа. Преди бяха на 4-5, сега вече ги зачестих на 3. Абе кво да ви говоря, не знам ако не е Дуфалака кво ще праим  Confused
А пък за котета - тук при мен си е моята маца. Втори път пускам изследване за токсоплазмоза (че моят мъж не се трае, той принципно мрази котки, особено моята, защото е и персийка, адски космата, а той е гнуслив, майко мила). Та вече се кротна, че с котката сме здрави относно токсоплазмоза и се "съгласи" да си седи котката тук до мен, че ние все сме двете навсякъде  Embarassed Вече не я пуска по терасите, да не би да хванела някоя болест, че и аз покрай нея. горката само затворена ще е вече  Laughing

# 24
  • Мнения: 37
Здравейте момичета  Hug

 Elf Princess скрено се радвам за резултатие ти от ФМ, от вчера ги чакам, че аз си пропускам ранната ФМ, но нали знаеш на седващата сме заедно  Grinning .

Collibri стискам ти палци най-после да си се оттървала от гадните бацили.

Да ви кажа честно и на мен ми се струва че отвреме на време усешам бебето, знам че е раничко, но виждам че и други си въобразяват като мен  Laughing
Иначе ме прязва и мен като ставам нощем или като се обърна рязко, дори като ставам от стола в офиса понякога. Даже 2 дни си имах като менструални болки почти постоянно, но мисля че е нормално и не се притеснявам. Даже първия път си чаках да ми дойде, щото си имах болки като при МЦ и така си чаках, та нактая като отидох на преглед да видя защо ме боли а не ми идва и си бях в ....8-мата седмица  Simple Smile Тогава ми беше като гръм от ясно небе, но сега вече знам, рано се усетих пък и го планирахме.
Днес съм на най-гадната процедура от всички бременни изследвания - проверка на зъбния статус   Mr. Green Мислех да си го спестя, но ми казаха на ЖК че ще ги глобят хората, ао не го направя.

Айде чао от мен засега. Много усмихнат и изпълнен с положителни емоции ден ви пожелавам на всички   bouquet

# 25
  • тук
  • Мнения: 510
Здравейте и от мен Simple Smile аз пропуснах няколко теми, макар че редовно ви четях. Омръзна ми да се оплаквам, затова си трая - случи ми се всичко, което може за една бременност, дано бебето е добре и си струва мъката Simple Smile

Много се радвам за всички, които вече се освобождават от симптомите. Аз съм с кръвно 80/40 и повръщах по 10 пъти на ден. Разминах се с лежане в болницата от инат, не мога пак да отида , пък и вече не вярвам, че нещо ще се промени. Биха ми Деган по два пъти на ден, след толкова инжекции не мога да сядам, да лягам, Д-то ме боли отвсякъде. Но съм изключително щастлива от това, че пишете редовно - така хем не съм сама, хем виждам, че и вие се борите с моите проблеми - зарязала съм си къщата, голямото дете, колкото сили събера ги отдавам на работата си (хич не са много) и съм някак безполена за всички (с изключение на малкия човек, който си расте активно)

veni1122  , само исках да ти кажа, че всичко ще бъде наред - аз минах по този път - неприятно е, но се преживява. Ще лежиш и ще се закрепи, ще видиш  Hug

хубав ден на всички, пазете се  preggo

# 26
  • Мнения: 1 391
Лелее, Портман, тия дни все за теб си мисля кво стааа... Лелеее, пак си се напатила... мани мани....

И аз така - в друг аспект - наште бебета са абсолютни сървайвъри..... миличките , на кво ли не ги подлагаме, ма кво да правим.

Иначе и аз поне се успокоих, днес видях бебока - като кисела краставичка е - тип бейби - хихи -  4-5 см - 11седмица съм . абе как ги броите тези седмици. Аз примерно съм 10с6дни, а лекарката я нарича че вече съм изкарала 11. Т.е. когато аз мисля че съм в 10та и нещо, тя казва, вече си навлязла и изкарала 11...
Т.е. за феталната морфология ми се пада по мойте сметки в 12г.с. и 5дни примерно - а то си е по нейните думи 13та- нищо де  - мисля че е добре.

Пуснах си изследвания кръв и урина за да видим няма ли инфекция и ще ида сигурно и на ендокринолог да огледа щитовидната жлеза - ще си пусна хормони. Че и те може да влияят на температурата.

Иначе с пишкането съм като вас - трудно до края и често.
А за напреженията в коремчето се сетих че май точно в тези седмици се качва матката нагоре - дали пък не е от това?

# 27
  • Русе
  • Мнения: 621
Главоболието и аз го имам, особенно следобяд и вечер, но нищо не вземам, трая си. А за запека знам със сигурност, че Дуфастон не вреди, взема се в комбинация с есплумисан, за да няма газове. Аз от време на врме си го ползвам, не предизвиква никаква зависимост и не е опасен. И лекото препарване при уриниране също си го имам, ама вече спрах да му обръщам внимание.

Това за сега от мен, с пожелание за хубав ден, без повръщане и всякакви болежки. Отивам да си гушкам котето, че от утре няма да го има вече, отива на бабин дом за постоянно  newsm45  newsm45  newsm45
Сигурно си имала предвид ДУФАЛАК  Peace и аз докато бях на Дуфастон, редовно ги бърках двете понятия по инерция, защото пък Дуфалака не съм го спирала. Откакто съм се запекла, всеки ден го пия и пак ходя на няколко дни  Embarassed Страшна работа. Преди бяха на 4-5, сега вече ги зачестих на 3. Абе кво да ви говоря, не знам ако не е Дуфалака кво ще праим  Confused


А пък за котета - тук при мен си е моята маца. Втори път пускам изследване за токсоплазмоза (че моят мъж не се трае, той принципно мрази котки, особено моята, защото е и персийка, адски космата, а той е гнуслив, майко мила). Та вече се кротна, че с котката сме здрави относно токсоплазмоза и се "съгласи" да си седи котката тук до мен, че ние все сме двете навсякъде  Embarassed Вече не я пуска по терасите, да не би да хванела някоя болест, че и аз покрай нея. горката само затворена ще е вече  Laughing

 smile3521 отвеяна работа, Дуфалак исках да кажа, ама .....
А за котето умирам от мъка, ама и моята е персийка и много косъм много нещо. И двамцата много си я обичаме, тя ми е като сянка, цял ден е до мен. Обаче ме е страх, гаранция поглъщам огромно количество косми. Лошото е, че вече немога да чистя постоянно и става малка кочинка у нас, а и тя неволно разняся болкуци навсякъде. А за токсото - аз си правих след миседа. Някога в живота си съм я изкарала, така че уж сега имам имунитет и немога да я лепна, което е и по добрия вариант.

portman благодаря за успокоенията и аз се надявам да е така  Praynig Praynig Praynig

# 28
  • Мнения: 344
Колибри, за 12с и 5 д ти казва че си в 13, защото имаш вече навършени пълни 12 седмици и караш вече 5 дни от 13-та. Затова се прои 13-та. Като стане 13с и 1 д, вече е 14-та седмица, защото имаш пълни завършени 13 и си почнала вече от 14-тата. Hug

Аз след малко тръгвам .. оправям се сега ..  Heart Eyes Party

# 29
  • Мнения: 274
уф вени, аз пък си правих за първи път след извънматочната и тогава, и сега нямам минала изкарана инфекция. И IgG, и IgM са отрицателни. Така че съм под риск, ама кво да правя  Confused тя и моята само в мен завряна, направо чак не ме оставя да дишам - с мен спи, с мен става, с мен яде, в тоалетната е с мен. Ама взех да я отвиквам малко по малко само заради тия космаци. Сега и сезон на смяна на козината, ужас, не ми говори. Ама няма къде да я махна, на кой да  я дам, а и не искам, ще се оправяме поне до декември, после вече ще се преместим ние (дано ни е готов апартамента дотогава), а тя ще си остане тук при майка ми  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт