За бебетата и телевизионните реклами

  • 2 650
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте момичета. Имам един малко странен въпрос: децата ви гледат ли рекламите по телевизията с подчертан интерес? Моите направо не мога да ги откъсна. Видят ли заставката за реклами и зарязват всичко друго- игра, храна, че и плача дори. Не мога да си го обясня.При вас случва ли се?

# 1
# 2
  • Мнения: 1 817
Да ! Естествено малкият е запленен. но преди беше повече. Даже ги изиграваше набързо. Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 12 174
Бебетата не трябва да гледат телевизия. Поне през първата година и половина. Реклами и и възрастните не трябва да гледат.

В рекламите кадрите са по секунда- две и затова в 20 секунден спот се развиват цели истории. Това кара мозъка да възприема пасивно информацията и тя почти не преминава през съзнанието, а го прескача и отива в подсъзнанието. Като включим това, че един и същ спот се гледа по 100 и повече пъти, съзнанието напълно изключва. При бебетата пък, все още няма съзнание и подсъзнанието е отворено към послания предназначени точно за него. После никой няма обяснение защо всички младежи израснали през бирения бум в рекламата през последните 10 години, пие бира и с гордост носи бутилката като атрибут на престиж. Или защо все повече хора смятат, че мястото на жената е в кухнята, а мъжа трябва да отстоява мъжествеността си с бира в ръка или с вземане на кредит.

# 4
  • Мнения: 46 535
Бояна Ламбер, ти си за Татковци, И вашите жени ли искат това?, удари едно рамо  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 75
Да,гледаше и продължава,но с леко намалял интерес

# 6
  • Мнения: 2 013
Биси все още не прави разлика между реклами и предавания,но проявява невероятен интерес към телевизора.Така и заспива вечер.
Точно по питането на авторката-момченцето на едни приятели,което е на 9м е страшен фен на рекламите.Прави каквото прави,пуснат ли рекламния блок оставя всичко и се втренчва в екрана.
Странно е,не мога да си обясня с какво ги привличат тези реклами,и защо точно те. Thinking

# 7
  • Мнения: 1 740
Точно по питането на авторката-момченцето на едни приятели,което е на 9м е страшен фен на рекламите.Прави каквото прави,пуснат ли рекламния блок оставя всичко и се втренчва в екрана.
И моят син на 8 ,9 месеца беше голям фен на рекламите, но сега вече не са му интересни и въобще не поглежда телевизора.

# 8
  • Мнения: 6 713
Рекламите винаги са с по-висок звук от другите предавания! Аз като пуснат реклами, първата ми работа е да намаля звука. Просто не ги издържам Mr. Green
По темата - бебка ги гледаше като по-малка, но сега все по-малко им се впечатлява. Simple Smile Но така и трябва! hahaha

# 9
  • Мнения: 75

Странно е,не мога да си обясня с какво ги привличат тези реклами,и защо точно те. Thinking
Ами може би заради бързата смяна на кадрите,звуковете,по-бурно протичат като цяло  Simple Smile Синът ми беше като хипнотизиран и само на тях ядеше Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 587
и моята дъщеря беше фен на рекламита,сега вече не е.

# 11
  • Мнения: 25 664
Зомбират се.

# 12
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Това е период, който отминава.Поне при дъщеря ми отшумя бързо.

# 13
  • Мнения: 9 814
Моето дете не гледа и не е гледала като бебе нито реклами, нито нещо друго по тв-то с нестихващ интерес.
Явно съм й предала професионалната си непоносимост към гледането на телевизия. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 519
  По 2 неща се прехласват моите деца-рекламата на "3 в 1" с мечката и сноубордистите и "Мързел град" по Джетикс.

Общи условия

Активация на акаунт