Отговори
# 30
  • Мнения: 215
Отговарям веднага... Wink

Ами аз го правя така ....
1 корен (средно голям) джинджифил + 1 глава лук + 1 ябълка
Измивам ги хубаво, нарязвам ги на кубчета и заедно с корите и люспите ги слагам да се варят. Варя 15-20 мин и като ги сваля от котлона слагам вътре 1 пакетче билков чай (против кашлица или лайка, може и двете). Оставям ги още 5-10 мин в покрит с капак съд. После смесвам равни количества от тази смес и мед в едно бурканче. Става като сироп и давам на Йоана по една, две лъжици когато се сетя през деня. На вкус е малко странно, но заради джинджифила (мирише на лимон, а има вкус на черен пипер), не заради лука....Ама тя го пие и особено като изстине не се усеща толкова джинджифила. Едно от хубавите свойства на тоз бъркоч е, че кашлицата и винаги е отхрачваща се и успява да изхвърли храчките навън.

venush - лелеее много ужасно звучи... горкичката Иги. За ангина съм чела, че много помагал копрес от извара, но не съм го правила. Ето тук има и други полезни неща и дано бързо се оправя детенце!  Hug

http://www.neo-angin.bg/m2/bolki-v-grloto/stari-lechebni-sredstva.html

Чао, че ми свърши почивката!   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 570
Скъпи приятелки, радвам се , че всички дечица са приети. Hug

Вики е болна от скарлатина. Cry Имаше 2 дена висока температура, а днес избиха обривчета по гърба. Пием агументин. Откъде я хвана, като не ходим на детска градина... много ми тъжно.

До скоро.
Венуш,  и оттук прегръдки за Иги. Ще се чуем.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Момичета, и ние сме приети по първо желание. Изобщо не се надявах с тези обикновени 8.1 точки...
Видях много пораснали септемврийчета, много нови братчета и сестричета, както и нови бремелинки Hug
Болничките да оздравяват бързо Hug

# 33
  • Мнения: 526
Докато си търсих постинга видях, че съм го писала в старата темичка.

Венуш, Рени - малко ме поуспокоихте! Остава сега да се чака.

Още не ми е потвърдена бременността от доктор, но пък много ми харесва идеята да си имам лентичка. Дано да успея да си я задържа до края.

# 34
  • Мнения: X
Ехаа, никой не пише в хубавото време. Завиждам виииии.  Crazy
Иги се оправя с антибиотика. Видимо живна, сополите намаляха, очичките се изчистиха, почти не кашля. Снощи имаше температура, но оттогава не е вдигала.

Веси, супер е, че Али е приета. Пиши как сте с нея.  Hug Hug

Базел  Hug  bouquet Вики да се оправя, че на Игли вече й е мъчно за приятелката.

Фибси и аз знам, че компресите помагат, ама Иглика не търпи такива неща хич. Не съм и опитвала, а и си спомням колко мразех компресите като малка. Бях доста болнава и все си ходех с една яка около врата, ухаеща на ракия, мед и черен пипер  Joy И затова все се опитвам да не причинявам на детето си това, което мойте родители са ми причинявали като малка. (оттук идва и непоносимостта ми към обици и дупчене на уши, към канелата, която ми даваха като противокашлечно средство и до днес не я трая)...Абе ще се оправи и без компрес с една дума.

Виж това с джинджифила ще го пробвам. Щом казваш, че с лука не става супер гадно и има мед.

Решила съм, като оздравее да я водя на хомеопат. И без това има уголемена трета сливица, от която трудно диша през носа. Ще опитаме да борим болестите без антибиотици.

Хайде да си направим среща, нещо като първоюнска. Скоро гледах дисковете от септемврийските ни общи РД. Толкова са хубави, носят ми страхотна емоция, искам пак!

# 35
  • Мнения: 529
 Здравейте мами!
Venush, много се радвам, че вече се оправяте. Хайде оздравявайте, та да се видим.
 Да се оплача от 1 от двете докторки, където сме записали личен лекар. Трети път под някакъв предлог ми отказва направление за хирург за пишлето. Вчера каза, че няма направления, но ако запиша час в клиниката "Детско здраве", ще ми даде после направление. Вие можете ли да ми препоръчате някакъв детски хирург.
 Мама Меги, изпреварихте ни на морето, ние за юни се гласим.
 Dennis, и на нас ни е далеч градината, но в писмото от KG, пише ако искам да изчакам класирането на 30май, нали това ни е 2ро желание, но не вярвам да се отвори място в градината, която се вижда от блока ни.
 Ние също по цял ден сме навън, много хубаво ни стана пред блока, чистичко, с големи пясъчници, пързалки и люлки.  Embarassed
 Рени, браво за планината. Хей момичета няма ли да ми покажете къде ходехте едно време на пикници, хайде да си организирамееееееее.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 15:55 от Amaretto

# 36
  • Мнения: 10
Здравейте и от нас,

Мойта мома още спинка, та седнах да попочина и да ви видя, ама то пусто тук  Wink

Аз горе долу съм добре в смисъл, че пооправям се, но си имам и доста работа и в офиса (където поне седя и не ме дърпа някой постоянно с думите "айде мамо да гагаем"  Wink )
В къщи колкото и да е все нещо има да се прави и мъж ми е толкова уморен и изнервен от работа, че милия не се справя сам, добре че си имам една женичка, която всяка седмица ми почиства основно всичко  Hug много си я обичам, та поне това не трябва сега да го правя! Та с почивките .. да определено намалих темпото много, но хич не става  Blush

Десси честита ти бременност и на теб и ти пожелавам да е лека, безпроблемна и накрая едно здраво и весело бебче  Heart Eyes

Венуш браво на малката, че така бързо се оправя и ти звучиш по весело  Party за хомеопатията те приветствам, аз лично , а и вече и цялата фамилия от 5 години сме и голями фенове, просто защото в десетки пъти, в които конвенционалната медицина изчерпа всичките си възможности и не ми помогна, хомеопатията ми реши проблема от раз  ... та сега вече отдавна съм 99% само на хомеопатия и дъщеря ми откакто се е родила освен вит. С и някои други такива нещица друго не е пила и хомеопатията при децата е изключително ефикасна, ако те интересува повече пиши ми мога да ти разкажа на лични! Аз не говоря много за това защото хората са много скептичи както бях и аз и знам, че това е право на личен избор! ААА само да кажа трябва непременно хомеопат с такова образование, защото има и доста самоуки самозванци!!!

Честито на всички приети ученици наесен, ние ще почакаме следващи класирания  Naughty

Айде аз ще бягам, че вече ме дърпат, а искам да си измия косата и да се пооскубя  newsm78 нещо за тея неща все не ми остава време сега, а представям си с две дечица  Crazy

Чао и слънце и много усмивки на всички  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте Simple Smile
За първи път влизам в ролята на отчетен "спамър", но пък идеята си заслужава риска Simple Smile
Ако се чудите как да зарадвате децата си за първи юни, а в същото време имате желание да направите и нещо добро, просто ей така Simple Smile,
можете да се присъедините към тържеството в София.
Подробности:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395157.0
БЛАГОДАРЯ ВИ!   bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 678
Здравейте
Два пъти пиша и все не успявам да публикувам поста.
Дессси и Ева 78 Честита бременност. Лека и едно прекрасно създание накрая.
Фибичка Честита къщичка .Живейте с много любов и мигове на щастие в нея.Ние имаме виличка до София и родителите ми си имат зеленчукова градина .Но ходят,когато не са на работа и не могат да се грижат на 100% за нея.Но всяка година имаме пресни зеленчуци и плодове .Имаме много френско грозде,което Ванеса миналата година обожаваше.
Мария Ф Да ти е жив и здрав рожденника (за трети път му чиститя,дано този успея)
Ирини - Джи е прекрасна малка дама.  Heart Eyes Благодаря за съветите за кученцето.Знам че грижата е голяма,но щастието мисля че също е голямо .И ние сме решили да минеме през един курс с учител,след като дойде времето за възпитание.Засега аз се справям научила си е името и идва когато я извикам,като кажа не,пишка си и си ака на точно определено място.Но все пак е бебе
Ави Приятна и романтична почивка.Заслужаваш  го.
Венуш ,Базел Бързо оздравяване на децата Hug
Честито на всички приети деца   bouquet  bouquet   bouquet
За нас Не са ни приели в градината,която и аз съм посещавала като малка.Директорката обаче има спомени за мен и съм и обещала да и занеса снимки от годините прекарани там.Нямаме шансове и на други класирания,но здраве да е .
Ванеса е ентусиазирана да посещава градина,всек ден си говорим за децата,който са там,заприятелчетата и който си играят в градинката и който ще са и те там,за креватчетата,малките столчета и масички .....
Махнали сме изцяло памперса,храним се и се обличаме сами.Понякога на обратно ,но като няма картинка така е  Laughing
Ето и снимки на Ванеса и Хера


ХУбав и усмихнат ден от нас

# 39
  • София
  • Мнения: 1 570
Mila, Ванеса е прекрасна, а това малко кученце е супер.

Вики е много по-добре, но ще пие АБ 10 дена Tired

# 40
  • Мнения: 79
хооп. приветки!
Мила, честит ви пухкав куч, мн са сладки Неси
Базел, Венуш, да се оправят сладурите Hug
Амарето, дано скоро да намериш хирург
Фиб, супер ми звучи това с имението
Ави, какво става с Дани по време на пътуване?
Деси, Ева, стискам палци

Девойки, ние си идваме в БГ тази събота, така че хайде да се видим, отсега мога да планирам вторник или сряда преди обяд, така че кажете. Или май най-добре да ви питам: СРЯДА, около 11 ч, барбарони 3 /или пък напоследък спрягате този р-т Ритон, Авиии Wink/ ? Ще бъда сама с малчовците, а и бабите ни ги няма, така че сме волна програма Simple Smile а здраве и живот другата събота пътуваме за морето, 4 седмици!!!
Хайде до скоро


# 41
  • Мнения: 731
Добро утро!

Чочи, много ще се радвам да се видим. Браво, че предлагаш дата и час за среща!   bouquet Не знам дали ще сме в София, обаче. Ако пътуваме, ще се върнем в сряда вечерта, че в четвъртък на 4 юни трябва да сме в София. Ще ти пратя телефон на лични! Ако сте свободни четвъртък или петък - ние сме там!

Поради идеята на Вени за първоюнска среща, на последната сбирка мислихме, мислихме и решихме да направим първоюнски пикник на Игликини поляни на 6 юни, събота в 10:30 часа - директно на място. Там си правихме бебешките пикници. Избрахме съботата заради работещите мами.

Деси, честити ти две чертички! Хубаво е, че има нови и нови бремелинки в нашата тема!

Мила, разкошни снимки! Неси е красавица!

Базел, Венуш, Ири, надявам се, че тази сутрин ще се събудите със здрави дечица вкъщи.

Питате за Дани по време на пътуване... ами става му лошо и периодично повръща. Добре, че на градско каране нищо му няма. Питах педиатъра какво бих могла да му давам. Препоръча Вомитусхил С на свещички. Купих, но не съм ги пробвала. Чух, че има и на капки.

Хубав ден от нас!

# 42
  • Мнения: X
супееер,
Аз съм на срещата в събота на игликините поляни (ави, къде това по дяволите?  newsm78)
Чочи, ще можеш ли да дойдеш тогава?
Мога да взема някоя младостка мама с колата... Hug
Ние вече сме добре. След втория ден на аугментин вече беше напълно здрава, все едно нищо не е било. Само леко понакашля още, но много рядко.

Ави, Вомитусхил са много добри. Хомеопатични са. Слагаш една свещичка и забравяш за повръщането.

Мила, страхотна девойка имаш. А Хера е...нямам думи. Толкова сладка, само за мачкане.

Целувки!

# 43
  • Мнения: 731
супееер,
Аз съм на срещата в събота на игликините поляни (ави, къде това по дяволите?  newsm78)
Чочи, ще можеш ли да дойдеш тогава?
Мога да взема някоя младостка мама с колата... Hug
Laughing
За тези, които не са идвали, бихме могли да се съберем на паркинга пред Националния исторически музей в 10:00 часа. Оттам е 15-20 минути път с колата.

Чочи пише, че съботата ще пътуват за морето. Не знам дали ще сколаса.

Радвам се за Иги!

# 44
  • Мнения: 529
I az da kaja supeeer.  Do 10ti sym na liniq. 

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 14:01 от Amaretto

Общи условия

Активация на акаунт