До майките на бебенцата с рефлукс

  • 1 962
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми беше хранена първо само с кърма , после минахме на смесено хранене и накрая на АМ , и до 6 месечна възраст си повръщаше.

# 16
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз искам само да кажа нещо: всички бебета имат някаква степен на рефлукс,

Това връщане в обратната посока се нарича регургитация. Това не е рефлукс и не се нуждае от лечение. Не съм отбелязала нито едни отговор от анкетата, защото моето бебе повръщаше много без да е имало рефлукс. Причината беше, че имах ужасно много кърма. Много често кърмените бебета от майки с по-обилна лактация имат този проблем поради ред причини. Бебето ми е момиче,  кърмено на поискване.

# 17
  • Мнения: 267
моето бебе повръщаше много без да е имало рефлукс. Причината беше, че имах ужасно много кърма. Много често кърмените бебета от майки с по-обилна лактация имат този проблем поради ред причини. Бебето ми е момиче,  кърмено на поискване.

Същото и при мен, гърдите ми бяха много напрегнати, вечно пускаха на хвърчащи струйки мляко в устата му, а той отделно беше много лаком, постоянно преяждаше и първия месец постоянно ми изкарваше акъла с това връщане. Това с матрака не помогна, той повръщаше, както го кърмя, свърши., изправя го и половината мляко заминава. Това го израстна, или по-скоро приключи с регулирането на кърмата ми. Остана другото повръщане - когато е легнал и ритка и се радва, ако го оставя да спи - в легло, в количка и е спокоен, никога не връща вече, но може да е ял и преди 2 часа, разиграе ли се и връща пресечно мляко, а ако лежи след кърмене буден, винаги връща по много. Заради това и не мога да го оставя в леглото да си заспи сам, защото целия се омокря. Никога не е нервен след връщане, дори му олеква и е доволен, на поискване сме.

# 18
  • Мнения: 148
 Момичета и аз да споделя моят син повръщаше така още от както се роди. Беше на 3 часа когато се запознахме не бях го кърмила още а тои вече си повръщаше. Когато започнах да го храня стана още по зле направо чудо ви казвам по 3 пъти за 5 минути минимум. И постоянно на фунтан. Дори вече не знам какви изследвания му правиха какви ли не и все по доктори но нищо всичко беше идеално нямаше причина. Направо се бях побъркала от тревоги повръща чак до годинката.
Много ми помогна млякото АПТАМИЛ AR пробвайте го и ако бебетата ви не отслабват не се шашкайте толкова 4е аз направо не можах да се порадвам на бебе от тревоги.  Hug

# 19
  • Мнения: 1 951
Синът ми беше иzцяло на кърма, на поискване. Няма официална диагноzа рефлукс, но си повръщаше почти след всяко ядене още от самото раждане. Не съм zабеляzала това по някакъв начин да го драzни или да нервничи. Нещата се нормалиzираха от само себе си някъде към петия месец.

Общи условия

Активация на акаунт