Салата - лятна манджа

  • 3 487
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
Домати, сирене и зехтин. Мога да я ям непрекъснато
     това е и моята любима салатка

# 16
  • Мнения: 1 983
Домати, сирене и зехтин. Мога да я ям непрекъснато
     това е и моята любима салатка
И моята, нямам нерви да режа и слагам толкова много неща. Пък може и само моцарела,мммммм. Flutter

# 17
  • Мнения: 5 228
Старософийска салата:
4 печени червени чушки, нарязани на дребно
2 домата, нарязани на дребно
3 сварени яйда, настъргани
100 гр. сирене, настъргано
1/2 кофичка кисело мляко, изцедено
олио
магданоз
сол
Всичко се разбърква добре и се охлажда. Става много лека и вкусна. Върви и като предястие върху препечени филийки. Ако не ви се реже и стърже, всичко може да се сложи в чопър, но нарязана и настъргана става по-добре.

# 18
  • Мнения: 1 085
Маруля, домати и риба тон /консерва/. Може и лук по желание.

:peace но дресингът да е кетчуп е майонеза!

Марула, домат, рукола,  кубчета синьо сирене, пушена сьомга, дресинг винегрет и няколко ивици малинов сос върху чинията със салатата.

Домати, консерва боб, консерва риба тон, печена чушка, обезкостени маслини и много лук, дресинг - винегрет.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 11:12 от corset

# 19
  • Мнения: 4 916
Снощи си направих салата от 1 пакетче соеви кълнове и половин пакет житни кълнове.

Сега чакам да излязат хубавите чушки - да правя салата от 1:1 печени чушки и сирене.

# 20
  • Мнения: 10
Фукла, това с чопъра ми хареса (мързеливо си е Simple Smile), ама няма ли да се изгубят доматките така?

Искам да питам за нахута Люлякови нощи , какъв точно е нахута? Тоя дето е по магазините за ядки и печен ли? Някаква специална обработка има ли? Троши ли се, мели ли се?

# 21
  • София
  • Мнения: 708
Най-много обичам домати, краставици и сирене  Mr. Green Лошото е че не мога да намеря от онези хубави български домати с истински аромат и вкус  Tired

Друга салата която ям: маруля, краставица, репички, сварено яйце, маслини. Това смесено с майонеза. Няма домати, но е много вкусна.

# 22
  • Мнения: 5 173
Редовно вечерям: 1 краставица със зехтин и оцет + сол, сирене, месце, ако има, кашкавал, ако има и 2 филии хляб.
Чакам доматите (след 10-ина дена са готови Mr. Green) и ще прибавя и тях в салатата.

# 23
  • Мнения: 5 228
Фукла, това с чопъра ми хареса (мързеливо си е Simple Smile), ама няма ли да се изгубят доматките така?


Не знам, аз само нарязана съм правила. Но може всичко да се бухне в чопъра, а само доматите да се нарежат на дребно.

# 24
  • Мнения: 42
Момичета, давате хубави рецепти но, не ви ли притеснява тази майонеза...., тя е толкова вредна . Аз също е обичам, но от 2-3 години не я ям. предпочитам кофичка кисело мляко с чесън
да слагам ако имам копър и него и малко сол.

# 25
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
 Peace Много правилно. Киселото мляка е по-малкото зло, че и то се оказа не съвсем мляко  Wink
Аз много обичам доматена салата с кисело мляко и риган. Също и натрошено сирене  Crazy

# 26
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз харесвам всичко що е салата Mr. Green Crazy

# 27
  • Мнения: 10
Какво ви притеснява в майонезата? Че има сурово яйце ли?

# 28
  • Мнения: 1 085
Какво ви притеснява в майонезата? Че има сурово яйце ли?

Купешката майонеза се прави с яйчен прах, по страшни са т.нар. подобрители и огромното количество мазнина. Обаче , няколко пъти годишно мен не ме притесняват. То коя ли от храните в днешно време всъщност е това, което би трябволо да бъде? Всичко е изкуствено и вредно.

# 29
  • Мнения: 10
Аз като е сос за салата, си го правя с пасатора. Слагам си и киселото мляко вътре накрая заедно с подправките и си става млечно-майонезен сос. Кофти е малко, че има сурово яйце, ама е вкусно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт