Когато любимия Ви човек Ви предаде...

  • 13 939
  • 181
  •   1
Отговори
# 120
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Субективна представа за правилните неща в живота...Правило, норма, максима

А аз си мислех, че е убеждение, от което се води човек. Което не означава непременно, че е правилно.

Много правилно си си мислел...точно за това писах, че е субекктивна.
За едни е правилна, а за други не.
Жосефина, преценката за едно такова действие зависи от самата връзка и етапа на който е стигнала..от разбиранията на партньорите...
А аз също съм убедена, че фоизическата изневяра не е нещо фатално...виж за емоционалнана не мога да кажа същото.
И ще те попитам при типично мъжки професии, като корабоплаване, сухоземен транспорт или други подобно, когато мъжа с месеци няма достъп до жена, как ще устои на единично изкушение...жена, която е сама също в продължение на месеци....
Не казвам, че не може да се устиска, но не е ли смекчаващо вината обстоятелства.

# 121
  • Мнения: 5 370
Ейнджъл, слънце, ти даваш примери, които са по-скоро изключение.
Ако жената е омъжена за капитан далечно плаване или пилот, който работи за чужда компания-е ясно. Тоест, и двамата са наясно.
Обаче какъв е процентът на тези случаи спрямо другите? Ето, това е интересното.

# 122
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Жозефина, аз съм от Варна и тук такива семейства не са рядкост, още повече пък изключение....Laughing
Истината е, че всеки си знае сам за себе си и от своята камбанария.
Принципно не е редно обичайки един да се отдаваш на друг...това автоматично поставя под въпрос искренността на чувствата спрямо първия.
Но живота е толкова многолик и неочакван, че никога не се знае кой в каква ситуация ще попадне...
До тук с еднократните изневери...
Когато подобно постъпки станат практика, то тогава хората са си го казали...че е "курвалък" - мъжки, женски все тая.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 840
Не ми се чете цялата тема, та да питам - вторите резултати отрицателни ли са? Mr. Green

Честно казано, нямам нерви да мисля дали темата е шегичка, но участниците изглеждат леко инфантилно.
Всъщност, има нещо изобретателно в повествованието, без съмнение, само за СПИН не бяхме чели, досега на мода бяха генеталните херпеси.

# 124
  • Мнения: 1 650
Е, КЛОНКА, недй така... Едвали някой ще лъже за подобни неща...

# 125
  • Мнения: 107
Не. Темата е сериозна. Семейството чака вторите резултати.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, добре, щом казвате - сериозна е темата.
Само дето е общоизвестно, че тестовете в момента дават сигурен резултат до 40-тия ден, а "семейството" се тестува от 5-6 седмици, както е написано. Освен това жената е признала след появата на някакви симптоми, които се проявяват поне след 2-3 седмици. Така че, ако тя вече има симптоми, няма как вирусът да не се хване от тест. А и говорим за период от поне 2-3 месеца, така че, изказването, че се мъкнат по тестове и чакат резултат от поредния, е някак странно.

Да не говорим за това, че няма никаква логика жена, прегрешила еднократно, доколкото схванах, да се втурне да споделя с мъжа си, че се съмнява, че е серопозитивна. Много по-логично е да иде и да се изследва сама, да си намери причина за безопасен секс със съпруга и дори да откаже такъв, докато разбере дали е заразена. Затова казах, че или участниците в драмата са някакви хора с детска психика, или това са само приказки.
А и тоя мъж, който само си седял и си гледал децата, а жена му му споделя за кръшканията си, пък после като "семейство" тръгват да се изследват, ми изглежда образ невъзможен, ако ме разбирате.

Обаче, хора всякакви, де.

# 127
  • Мнения: 6 965
И на мен ситуацията ми се стори много странна така поднесена. Не че е невъзможно, но би трябвало жената първо да се тества и чак тогава да тръгне или не да споделя какво е правила.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 840
А може да е държала да се "похвали". Mr. Green

Пък и напълно възможно е да стоим пред двойка, в която мъжът е дотолкова грижовен и всеопрощаващ, че жената го приема като образ на баща, затова в първия момент, в който се уплашва от нещо, тича за закрила, без притеснение, че може да бъде отхвърлена.
То, така поднесена информацията, баш така излиза - тя се тръшва, че ще мре, а той се втурва с нея да се изследват и се сплотяват още повече.

В моето семейство постановката е друга. При такива обстоятелства всеки би си траял, защото другият би изпаднал в бяс, меко казано. А съвместни посещения по лекари са напълно невъзможни, направо бихме се избили Crazy

# 129
гълташ и продължаваш

# 130
  • Мнения: 5 370
Клонка, по отношение на сроковете аз точно това му написах на мъжа, че съм се тествала неколкократно, от паранои, без основание, и точно така знам-до 7-8 седмици , ако са минали, вече излиза резултатът ясен.
 Но верно е, че не можем току така да преценим истина ли, не е ли.
Според мене-е гузната съвест на съпругата, която е заговорила, не, направо-закрещяла.
Иначе една пекана изневерителка-а тази явно е "пишман" такава-точно би стиснала зъби и би тръгнала сама да се изследва.

# 131
  • Мнения: 660
Аз само мога да кажа,ако историята е реална,силно с енадвям всички да излязат живи и здрави от нея,с друго ще се ще справите по-някакъв начин.
Изпитвам див ужас от диагноза ХИВ,не толкова от болеста,колкото от това,че ставаш нежелан и несоциален,живота ти се срива,по добре да си мъртъв за мен,защото психиката ти ще колабира пред такова изпитание Tired Sad

# 132
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
Замислих се....
Стискам палци, тестовете да са отрицателни и ви желая здраве!!! newsm10 newsm10 newsm10
Относно самата исторя обаче... нещо не ми се връзва.
Далеч съм от мисълта да анализирам истина ли е или не е...обаче
В моментите, когато съм била "смачкана" и съм искала да се почувствам секси и желана...флиртувам, а не се любя с колегите.
Да го кажа като жена- ще ме уважават и ухажват именно защото НЕ съм преспала с тях.
Мъжете помнят най-вече жените ,които са им отказали...остатъка е низ в редицата от лица.
Така че, автора ми се струва доста заблуден относно мнението си, че жена му му е кръшнала еднократно.
И после историята със СПИН-а.Медицинско лице е женицата, доколкото разбрах....и е ерудит.
Ок.
Нямам идея дали гузна съвест /слабо вероятно/ или друга причина /възможно е и друг да е знаел за изневярата и и да съществувала възможността да я "издаде" /я карат да си признае...
И като интелигентна жена тя изстрелва куршума в десятката...ако номерът мине.
Пред страха от смъртта изневярата е дребно прегрешение - то е ясно!
Ако го отиграе правилно, хем ще излезе жертва на еднократно  newsm78 подхлъзване, хем ще си е признала, хем ще е "залепила" счупеното по време на кризата от угрозата на нелечимата болест.
Просто перфектно! С един удар три заека!
Начесваш си крастата, признаваш си греха / признат грях е полвин такъв / и си запазваш семейството / да не те приказват после хората, кога и къде си спала без гащи/!

П.С. Дано не съм права, защото така погледната на мен историята ми звучи страшно. И ако не съм права се извинявам за нападките ,срещу жената.

# 133
  • France
  • Мнения: 726
Дано да не е истина историята.....има моменти в разказа, които будят съмнения....

# 134
  • Мнения: 924
Защо пък да не е истина  Thinking
На такива неща се начетох тук във форума че на нищо не бих се изненадала вече  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт