Варицела 3

  • 212 124
  • 797
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 382
Клонка,аз от самото начало давам Изопринозин и Септилин сироп+ Есберитокс.По принцип се лекуваме с хомеопатия,но явно сега нещо е бил със сринат имунитет.Неотдавна беше също доста болен,и явно още не се беше укрепил.Уф,голяма гадост #Cussing out

# 376
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, то ще прозвучи адски тъпо да те посъветвам да пробваш с Цитросепт, но да си кажа, че по мое мнение е много, много добър при бактериални инфекции.

# 377
  • Мнения: 4 967
Клонка, не казваш нищо за теб.
Моето детенце днес го гледа татко му, майка му по избори ходи. Та сега като я прегледах, не виждам нови мехури. Старите са завехнали, някои са леко гнойни. Дано това е било!  Praynig

# 378
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз съм доста добре.
След няколко дена ще мога вече категорично да зная дали да препоръчвам своето лечение и на други.
Засега съм във възторг, но все пак има още време нещата да се влошат. Затова изчаквам.

Това, което мен ме притеснява, е отсъствието на мама Галка.
Тя не се чувстваше добре, даже щеше да ходи на преглед. А не се е появявала от два дена.
Дано е добре.

# 379
  • Мнения: 4 967
Да, наистина, дано са добре с бебето! Praynig
Днес при нас е ден пети. Нещата вече се успокояват трайно. Всичко завяхва и става на ранички.  Само ме притесняват пъпките по интимните й зони. Изобщо не ми дава да я пипна там, да я измия. Снощи беше особено зачервена, като подсечена и с триста зора успях да я намажа с Бочко. Сега доколкото успях да видя вече не е зачервено. Но си има пъпчици. Точно те сякаш най-много я тормозят от всички останали десетки. #Crazy

# 380
  • София
  • Мнения: 9 517
Ох, това ме притеснява и мен - като сме още с памперс, какво ще правим с тези пъпки и може ли да се маже с нещо (имам предвид бариерен крем), също така как се мие, че ние все още вършим всичко в памперса Sad.
Иначе днес в аптеката ми препоръчаха някакъв спрей - успокоявал сърбежа нещо Джинджър беше, но не го запомних. Казаха, че имал страхотен резултат, така че като се разболеем, ще го взимам.

# 381
  • Мнения: 14
момичета,
направо полудявам толкова ме сърби, че чак е болезнен какъвто и да е допир до пъпките...
не помага нито къпане, нито бяло мазило,нито ментолов спирт....
дайте съвет, че направо си загивам... smile3518

# 382
  • София
  • Мнения: 2 840
Мен не ме сърбя. Мен ме боляха няколко пъпки.
Сърбежът беше лек, защото пих Изопринозин и Ацикловир и доста леко мина. Или поне мисля, че мина вече почти.

Пий Зиртек. Капки. Може да ти помогне.

# 383
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз пиех Кларитин.
Пъпките ме сърбяха съвсем малко и от водата под душа минаваше бързо.


...

Това, което мен ме притеснява, е отсъствието на мама Галка.
Тя не се чувстваше добре, даже щеше да ходи на преглед. А не се е появявала от два дена.
Дано е добре.

Дано! От трети юли я няма.

# 384
  • Мнения: 420
Днес ни изписват от болницата с малкия,и той я изкара тежко като батко си.Получи абцес от разчесана пъпка и беше в критично състояние.Преживяхме голям кошмар.Докато разберат,че е  бактериална инфекция имше съмнение за страшна диагноза,но Слава Богу...Горкичкия ,направо се измъчи.И сега още не е минал отока и продължаваме с антибиотик вкъщи.Докторите имат две предположения за такова тежко изкарване на варицела и при двамата.Едното е ,че сме давали прекалено често Нурофен и другото,че имат анемия.Голям кошмар беше.Няма по-тежко нещо от това да гледаш как детето ти се мъчи Sad Cry

# 385
  • София
  • Мнения: 2 840
Жожи, вашата история е направо покъртителна.
Направо нечовешко беше и двете ти деца да стигнат до болница.

Относно Нурофен-а, тук в темата имаше мнение на лекар, той обясни, че не бива да се дава Нурофен при ва рицела. Каза и защо. А относно анемията, аз моя син не съм го изследвала от 2 години. Тогава стойностите на хемоглобина му бяха ниски, но лекарката каза, че за деца е в норма. Така или иначе, човекът ми е доста беличък, не яде месо, затова му давам Саностол с желязо, но той е за след 6-годишна възраст.

Аз пък си мисля, че вашият вирус може да е някакъв мутирал. Честно. Такава чудовищна варицела и при двете деца...
Питай как са я изкарали тези, от които се зарази твоето детенце.

Добре, че се оправиха вече малките душички. Покъртителна гледка бяха.

За какво се съмняваха при малкия, преди да установят бактериалната инфекция, ако не е недискретно да питам?

# 386
  • Мнения: 420
Направо ме е страх да го споменавам,но за да имат всички едно на ум.Съмняваха се за Синдром но Рей и възпаление на сърдечния мускул,но след ехограх се установи ,че сърцето му е здраво ,а черния дроб му е леко уголемен от варицелата.След ехограф на всички органи съмненията отпаднаха.Беше голям кошмар,не мога да го опиша.Още сме в шок.

# 387
  • София
  • Мнения: 2 840
Ужас!!!
Това е онова заболяване, което се провокира от употреба на аспирин при варицела, но което така и не се осмелих да прочета какво е, за да не си подхранвам хипохондриятра. Достатъчно ми беше да прочета, че е МНОГО тежко.

Ето заради случаи като вашия винаги казвах на мои познати, които се чудеха как да си заврат децата, че да "изкарат малки" варицелата, че това не е безобидно заболяване и има доста рискове и възможни усложнения.
Даже пратих линк към снимките на голямото ти момче на една своя приятелка. И тя се шокира.

Слава богу, че свърши при вас това чудо. Praynig

# 388
  • Мнения: 420
За жалост още не е свършило.Продължаваме да се борим с абцеса,не е спаднал.Някой да знае с какво мога да го наложа да изтегли гнойта?

# 389
  • София
  • Мнения: 2 840
Не бих се осмелила да дам съвет в тоя случай.
Пускай търсачката за нещо хомеопатично. Поне не вреди.
Иначе, уж с ихтиол се налагат разни такива, но все едно не съм го казала, щото наистина нещата са сериозни при вас. Само каквото кажат лекарите.
Аз бих дала Цитросепт вътрешно, без никакво колебание. Това е единственото, което мисля, че може да помогне, без да навреди. Ама то детето беше кърмаче май...нямам опит, не зная дали може. Провери в сайта, ако те интересува.

Общи условия

Активация на акаунт