Отговори
# 30
  • Мнения: 804
Джоджена аз го суша и после стривам,замразявам магданоз,копър,целина.Измити и подсушени,нарязвам на ситно и прибирам в кутийки във фризера.Така цяла зима имам свежи подправки.

# 31
  • Мнения: 133
Ок,много благодаря!Така е с начинаещите домакини,но ще се справим!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 832
и аз замразявам почти всички листни подправки - измити, изсучеши и във фризера

# 33
  • Мнения: 804
Един спешен въпрос - имам прясно мляко,но е от няколко дни и леко киселее,а искам да направя сладкиша Кодрит-Кадир.Та може ли да ползвам киселеещото мляко за крем-карамела или няма да стане и по добре да го изхвърля?Благодаря предварително!

# 34
  • Мнения: 9 776
Аз не бих ползвала поразвалено мляко за каквото и да било.

# 35
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз не бих ползвала поразвалено мляко за каквото и да било.
И аз не бих го ползвала.

# 36
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Един спешен въпрос - имам прясно мляко,но е от няколко дни и леко киселее,а искам да направя сладкиша Кодрит-Кадир.Та може ли да ползвам киселеещото мляко за крем-карамела или няма да стане и по добре да го изхвърля?Благодаря предварително!

Не бих,че може да вземе да се пресече и отиде сладкиша.

# 37
  • Мнения: 22 867
Един спешен въпрос - имам прясно мляко,но е от няколко дни и леко киселее,а искам да направя сладкиша Кодрит-Кадир.Та може ли да ползвам киселеещото мляко за крем-карамела или няма да стане и по добре да го изхвърля?Благодаря предварително!

От хлебари знам, че такова мляко, дори и пресечено,  става за месене на питки. Но за сладкиша не си струва да го използваш.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 858
На първа стр. имаше въпрос за шийки.

Аз ги правя задушени в масло, под капак само със сол, без други подправки. Като понамалее мазнинката, започват да се пържат,накрая се получава т нещо м/у задушени и запържени, страшно вкусни са!

Стават и с ориз. Също е вкусно.

# 39
  • Мнения: 519
На първа стр. имаше въпрос за шийки.

Аз ги правя задушени в масло, под капак само със сол, без други подправки. Като понамалее мазнинката, започват да се пържат,накрая се получава т нещо м/у задушени и запържени, страшно вкусни са!

Стават и с ориз. Също е вкусно.
   Това ми хареса.А дали мога да ги приготвя в микровълновата?И как?

# 40
  • Мнения: 3 641
Момичета помагайте PraynigСега щее правя пресни картофи на фурна.Искамобаче да са хрупкави като пържените. Никога не мога така да г инаправя.Ако сложа малко водичка залпеват ,какъв трик да използвам Hug

# 41
  • Мнения: 1 777
Момичета помагайте PraynigСега щее правя пресни картофи на фурна.Искамобаче да са хрупкави като пържените. Никога не мога така да г инаправя.Ако сложа малко водичка залпеват ,какъв трик да използвам Hug
Когато правя картовки на фурна ,не слагам вода.Слагам масло и малко зентин и така ги пека.Отвреме на време разбърквам. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 641
Пети, благодаря  bouquet Тъкмо ми стоят на плота и чакам някой да се включи и да каже, а мъжо умира от глад Joy
Дано не залепнат Simple Smile

# 43
  • Мнения: 549
Момичета помагайте PraynigСега щее правя пресни картофи на фурна.Искамобаче да са хрупкави като пържените. Никога не мога така да г инаправя.Ако сложа малко водичка залпеват ,какъв трик да използвам Hug
Когато правя картовки на фурна ,не слагам вода.Слагам масло и малко зентин и така ги пека.Отвреме на време разбърквам. Simple Smile


Можеш да си направиш и "надупени" картофи.
Аз ги правя по следният начин.Обелвам картофите.Разрязвам ги през средата и ги нареждам в тавичка.Слага се  сол и черен пипер   на вкус.В тавичката сипваш малко вода,а отгоре върху всеки картоф слагаш по парче масло/маргарин/.Може и без вода ,но слагаш повече мазнина.Да ви е сладко.

# 44
  • Мнения: 6 713
Аз май досега не бях яла нахут, но онзи ден опитах и страшно много ми хареса.  Grinning
Сега съм решила да се пробвам и аз да го сготвя.
Може ли да ми дадете рецепти с нахут? Да речем за салати и някакви леки ястия?? newsm78  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт